Име за момиченце

  • 5 583
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 874
Здравейте! Simple Smile
Ето, че и аз се нуждая от помощта ви за избора на име за бъдещата ми дъщеря. Ако не ви допадат имената от анкетата, можете да предложите вариант. Изискванията са името да е българско и да е съставено максимум от три срички. Благодаря ви предварително за помощта!  bouquet

# 1
  • Мнения: 39 318
Мойто-Боряна. И аз много си го харесвам.

# 2
  • Мнения: 187
Глас за Иглика.
Иначе и четирите имена са хубави Flutter

# 3
  • Мнения: 6 833
Гласувах за Калина Peace Боряна и Елица също са хубави, Иглика въобще не ми харесва..

# 4
  • Мнения: 11 747
Гласувах за Иглика, но и четирите имена не са сред любимите ми. Предлагам Биляна, Ирина, Румяна с подобно звучене.

# 5
  • Мнения: 2 134
Албена, а от изброените Боряна.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Kaлина.

# 7
  • Мнения: 505
Иглика Peace Калина е често срещано вече.

# 8
  • Мнения: 152
Гласувах за Боряна. Иначе и 4-те имена ми харесват, но Калина е направо банално вече.
Предлагам Марина, Диляна, Ралина, Илина, Лидия, Румена...

# 9
  • UK
  • Мнения: 4 308
На мен всичките ми харесват!  Heart Eyes Ако синът ми не беше Борис, дъщеря ми щеше да е Боряна. Гласувам за Боряна. Simple Smile
Другото ми любимо е Елена. Много повече го харесвам от Елица.
Харесвам много името Марика, ударение на -а. Не го бях чувала, но ми казаха, че е българско, даже доста популярно в някои райони на България. Отхвърлих го понеже племенницата ми е Мария. Сега чакам втора, която ще се казва Калина.  Simple Smile Всички имена са страхотни, изброила си фаворитите ми.

# 10
  • Мнения: 6 833
Предлагам Ралица  Peace

# 11
  • Мнения: 1 679
Иглика е красиво, иначе предлагам: Росица, Ирина, Дарина  Peace

# 12
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
От мене - Лилия Hug

# 13
  • Мнения: 2 757
Гласувах за Калина, въпреки че напоследък стана доста популярно, но от предложените имена в анкетата то ми допада най-много.  Peace

# 14
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 105
И Калина и Боряна ми харесват, но гласувах за Калина, което име ми харесва маалко повечко.

# 15
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Все хубави имена, като Иглика само не ми допада. Сещам се за Ралица и Елена. Не познавам жена, носеща името Елена, да не е красива.

 Напоследък все чета, че Калина било толкова популярно, че чак банално. Е, край мен няма толкова Калини. Но и да има, това че едно име е популярно, да не би да го прави лошо, или неподлежащо за избор. Прекрасно име е Калина - нежно, българско, има имен ден на хубав празник. И умалителното е хубаво. Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 2 810
Гласувах за Боряна, но и Иглика ми харесва.

Другите 2 са по-популярни към момента.

# 17
  • Мнения: 3 922
Гласувах за Елица. И други имена, които завършват на -ца, намирам за красиви и мелодични: Ралица, Яница, Деница, Зорница, Милица.

Калина ми харесва, но вече наистина е доста често срещано и се поизтърка. Иглика ми е ужасно. Боряна донякъде само ми харесва, по-малко от 50%.

# 18
  • Мнения: 11 004
Гласувах за Боряна. Калина също е хубаво. Чета доста коментари колко популярно и банално е станало, но покрай мен няма деца с това име.
Иглика и Елица не ми харесват.

# 19
  • Мнения: 10 874
Калина беше кажи-речи първоначалният ни избор за име, по моя идея. От малка харесвам името (а и исках, ако имам дъщеря, да празнува на Цветница) и честно казано тук, във форума научих, че е доста често срещано. Аз не познавам нито една Калина. Повечето от общите ни приятели имат дъщери, но нито една не се казва така.
Боряна е предложение на таткото, което в началото не ми хареса (защото твърдо държах на Калина), но с течение на времето открих, че всъщност ми харесва, и то много. Heart Eyes
Общо взето моят фаворит за име и този на таткото се припокриват с вашите мнения дотук, което приятно ме изненада. Имаме още време да мислим по този въпрос, но поне няма да се колебаем между 4-5 имена, а вероятно между тези две. Heart Eyes
Ще се радвам да чуя и още мнения. Благодаря на всички, писали дотук!  bouquet

# 20
  • Мнения: 4 569
Гласувах за Елица.
Боряна не ми харесва. Представям си дебела тъмна лелка с големи рунтави черни вежди.  Embarassed

Лилия
Биляна
Албена
Ралица
Росица
Зорница

# 21
  • Мнения: 39 318
Естелке, убих те  smile3512

# 22
  • край морето
  • Мнения: 44
Гласувах за Иглика, но и Елица е много красиво и нежно име. /За Боряна и аз имам асоциация като на Естел/
Други предложения от мен: Биляна, Виолета, Далия, Деница, Ива, Невена, Ралица, Росица.

# 23
  • Мнения: 2 757
Аз вече гласувах, но се присъединявам към предложението на Caramel еclair за името Невена - много нежно и женствено  Heart Eyes, а и отговаря на критериите, поставени от авторката.  Peace

# 24
  • Мнения: 4 690
От изброените само Иглика не ми харесва , пък и как е галеният му вариант.Иначе аз ти предлагам Даниела (любимо ми е ), Валентина  Embarassed , Александрина, Ванеса.
И вместо Елица-Елина  Simple Smile

# 25
  • UK
  • Мнения: 4 308
На нашата и казваме Ика, познавам и Аглика, която наричат Лика. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 690
На нашата и казваме Ика, познавам и Аглика, която наричат Лика. Simple Smile
Да, готино е Ика, Изи май също става .

# 27
  • Мнения: 10 874
Не държим да има галено име. Wink Ако беше момче, щеше да е Крум, а това име няма галено. Laughing

Невена и Ралица са интересни предложения, вероятно ще обсъдим и тях. Heart Eyes

Росица го харесвам много, но братовчедка ми кръсти сина си Росен и не ми се иска да "повтаряме".

Даниела е наистина хубаво име, но ми е твърде близо до моето - Десислава. Peace

Зорница и Деница сме ги обсъждали, но нещо не ни грабнаха...

# 28
  • UK
  • Мнения: 4 308
На нашата и казваме Ика, познавам и Аглика, която наричат Лика. Simple Smile
Да, готино е Ика, Изи май също става .
Готино е, ама ето на баща ми не му е достатъчно галено явно, защото завършва на -а, и мина на Иче.  Crazy ooooh!

# 29
  • Мнения: 11 747
Е, то винаги ще има някой със собствено виждане за нещата  Laughing  Ика е много яко, страхотно е!

# 30
  • Мнения: 4 569
Сигма, и аз те обичам!
Като дете първата Боряна с която се запознах изглеждаше така. Плашеше ме и намразих името.

# 31
  • Мнения: 39 318
Ето някои "мустакати" Боряни

Шехтова

Братоева

# 32
  • Мнения: 39 318
Слънчева

Баташова

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 13:01 от sigma

# 33
  • Мнения: 10 874
Сигма, и аз те обичам!
Като дете първата Боряна с която се запознах изглеждаше така. Плашеше ме и намразих името.
Тези дни се сетих, че аз имах съученичка с това име и не я харесвах особено, изглеждаше ми зловеща. Joy
Но аз съм такъв човек, че гледам да не свързвам имената с хората, че иначе става страшно. Wink

И в този ред на мисли, може би точно БОРЯНА ще е името, което ще носи дъщеря ни. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes За момента сме на едно мнение с таткото, пък да видим дали и юли месец ще мислим така.

Специален поздрав за всички и благодаря за гласуването и мненията, които изказахте в темата!  bouquet

# 34
  • Мнения: 15 379
Не мога да гласувам, но Елица и Иглика са ми фаворити Heart Eyes.

# 35
  • Мнения: 4 569
Сигме, тЕя са епилирани.  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 378
Иглика Heart Eyes
Елица и Боряна също ми харесват, Калина ми е банално.

# 37
  • Мнения: 15 379
Бояна - да, Боряна не ми харесва изобщо.

# 38
  • Мнения: 39 318
Много важно- момичето каза вече как ще се казва бебето  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 722
Така е Naughty Но тъй като темата не е заключена, ще си кажа и аз мнението. За мен Боряна е едно от най-грубите имена за момиче.  Носи ми неприятни асоциации още от дете. Не знам защо. Ако се запозная с някоя прекрасна Боряна може и да си сменя мнението.  Rolling Eyes (така обикнах името Диана, което преди ми беше неприятно) Другите от анкетата ми харесват. 
Бояна - да, Боряна не ми харесва изобщо.
Peace

# 40
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Боряна много ми харесва - асоциирам го с високо, тъмнокосо, стройно, красиво, румено момиче.

Иглика - на галено Иги, много сладко, женствено и уникално.

Елица не ми харесва, май никое от ц-тата не ми харесва.

Калина - много е хубаво, но често срещано.

# 41
  • Мнения: 39 318
Честит имен ден, адашки!
Да си носите хубавото име с кеф  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 10 874
Честит имен ден, адашки!
Да си носите хубавото име с кеф  Mr. Green
Честит имен ден на теб и на останалите, които празнуват днес!  bouquet

Догодина по това време и в нашия дом ще си имаме именничка. Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 4 569
Честит имен ден и на теб, сигмаWink Grinning
Да сте живи и здрави и ти, и всички останали именнички!

# 44
  • Мнения: 39 318
Лале в дъжда, честита дъщеричка.
Гледам си сменила първоначалното избраното и име  Mr. Green

# 45
  • Мнения: 10 874
Лале в дъжда, честита дъщеричка.
Гледам си сменила първоначалното избраното и име  Mr. Green
Благодаря ти! Hug
Да, сменихме го буквално в последния момент. Blush
В деня преди да се роди ме приеха в болница и ММ дойде на свиждане и каза, че иска да я кръстим така (а Боряна беше негова идея). А след като се роди и двамата бяхме убедени, че Елица е името за нея и така си остана. Heart Eyes
Скрит текст:

# 46
  • Мнения: 39 318
Прекрасна Елица  Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 10 874
Благодаря ти!!! Hug Hug Hug

# 48
  • Мнения: 4 690
Честито! Красиво име за красива принцеса  Heart Eyes
Вие сте доказателство, че човек се ражда с името си и предварителни уговорки не важат .

# 49
  • Мнения: 2 757
Голяма красавица е малката Елица, да ви е жива и здрава!   bouquet

# 50
  • Мнения: 10 874
Честито! Красиво име за красива принцеса  Heart Eyes
Вие сте доказателство, че човек се ражда с името си и предварителни уговорки не важат .
Благодаря ти! Hug
Да, убедих се напълно, че предварителните уговорки не важат. Аз бях свикнала вече, че ще е Боряна и така си я наричах. И когато в деня преди раждането ММ каза, че иска да е Елица (впрочем това име е моя идея), аз му отговорих, че вече съм свикнала и като ме питат утре как ще се казва, ще кажа Боряна. Blush Да, ама като я родих и я погледнах за пръв път, наистина почувствах, че Елица е ИМЕТО и когато ме попитаха, го казах без да се замисля. Heart Eyes

invierno, благодаря и на теб! Hug

# 51
  • Мнения: 3 922
Честита дъщеричка! Най-хубавото име сте й избрали от възможните предложения Heart Eyes. И аз също бях гласувала за него.

# 52
  • Мнения: 90
Честита Елица! Името е прекрасно и все хубави хора го носят  Simple Smile
Аз лично вече 34 години го разнасям из 4 континента и на всички езици звучи добре и се запомня... и в същия момент си нося гордо част от България с мен Blush

# 53
  • Мнения: 11 747
Честита Елица! Наистина е много хубава, особено за такова малко бебе, рядко са толкова хубави.

# 54
  • Мнения: 10 874
Честита дъщеричка! Най-хубавото име сте й избрали от възможните предложения Heart Eyes. И аз също бях гласувала за него.
Благодаря ти много! Hug
Честита Елица! Името е прекрасно и все хубави хора го носят  Simple Smile
Аз лично вече 34 години го разнасям из 4 континента и на всички езици звучи добре и се запомня... и в същия момент си нося гордо част от България с мен Blush
Ехааа, звучи прекрасно. Heart Eyes Много ти благодаря за милите думи! Hug
Честита Елица! Наистина е много хубава, особено за такова малко бебе, рядко са толкова хубави.
Благодаря ти! Hug На снимката е точно на една седмица. Като се роди, акушерката също каза, че била много красива, но това предполагам го казват за всички бебета. Иначе и на мен ми е много красива, ама нали си е моя, малко съм пристрастна. Blush
Ето как изглеждаше в деня, когато се роди и на следващия ден:
Скрит текст:

# 55
  • Мнения: 11 747
Хубава е, хубава е!  Simple Smile Снимайте си я, че след една година няма да повярвате, че е била такова малко нещо  Laughing

# 56
  • Мнения: 4 569
Наистина си е Елица! Колко е хубава!
Да ви е жива и здрава!

# 57
  • Мнения: 10 874
Много ви благодаря!!! Blush Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт