Име за момиченце

  • 5 582
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Все хубави имена, като Иглика само не ми допада. Сещам се за Ралица и Елена. Не познавам жена, носеща името Елена, да не е красива.

 Напоследък все чета, че Калина било толкова популярно, че чак банално. Е, край мен няма толкова Калини. Но и да има, това че едно име е популярно, да не би да го прави лошо, или неподлежащо за избор. Прекрасно име е Калина - нежно, българско, има имен ден на хубав празник. И умалителното е хубаво. Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 2 810
Гласувах за Боряна, но и Иглика ми харесва.

Другите 2 са по-популярни към момента.

# 17
  • Мнения: 3 922
Гласувах за Елица. И други имена, които завършват на -ца, намирам за красиви и мелодични: Ралица, Яница, Деница, Зорница, Милица.

Калина ми харесва, но вече наистина е доста често срещано и се поизтърка. Иглика ми е ужасно. Боряна донякъде само ми харесва, по-малко от 50%.

# 18
  • Мнения: 11 004
Гласувах за Боряна. Калина също е хубаво. Чета доста коментари колко популярно и банално е станало, но покрай мен няма деца с това име.
Иглика и Елица не ми харесват.

# 19
  • Мнения: 10 874
Калина беше кажи-речи първоначалният ни избор за име, по моя идея. От малка харесвам името (а и исках, ако имам дъщеря, да празнува на Цветница) и честно казано тук, във форума научих, че е доста често срещано. Аз не познавам нито една Калина. Повечето от общите ни приятели имат дъщери, но нито една не се казва така.
Боряна е предложение на таткото, което в началото не ми хареса (защото твърдо държах на Калина), но с течение на времето открих, че всъщност ми харесва, и то много. Heart Eyes
Общо взето моят фаворит за име и този на таткото се припокриват с вашите мнения дотук, което приятно ме изненада. Имаме още време да мислим по този въпрос, но поне няма да се колебаем между 4-5 имена, а вероятно между тези две. Heart Eyes
Ще се радвам да чуя и още мнения. Благодаря на всички, писали дотук!  bouquet

# 20
  • Мнения: 4 569
Гласувах за Елица.
Боряна не ми харесва. Представям си дебела тъмна лелка с големи рунтави черни вежди.  Embarassed

Лилия
Биляна
Албена
Ралица
Росица
Зорница

# 21
  • Мнения: 39 318
Естелке, убих те  smile3512

# 22
  • край морето
  • Мнения: 44
Гласувах за Иглика, но и Елица е много красиво и нежно име. /За Боряна и аз имам асоциация като на Естел/
Други предложения от мен: Биляна, Виолета, Далия, Деница, Ива, Невена, Ралица, Росица.

# 23
  • Мнения: 2 757
Аз вече гласувах, но се присъединявам към предложението на Caramel еclair за името Невена - много нежно и женствено  Heart Eyes, а и отговаря на критериите, поставени от авторката.  Peace

# 24
  • Мнения: 4 690
От изброените само Иглика не ми харесва , пък и как е галеният му вариант.Иначе аз ти предлагам Даниела (любимо ми е ), Валентина  Embarassed , Александрина, Ванеса.
И вместо Елица-Елина  Simple Smile

# 25
  • UK
  • Мнения: 4 308
На нашата и казваме Ика, познавам и Аглика, която наричат Лика. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 690
На нашата и казваме Ика, познавам и Аглика, която наричат Лика. Simple Smile
Да, готино е Ика, Изи май също става .

# 27
  • Мнения: 10 874
Не държим да има галено име. Wink Ако беше момче, щеше да е Крум, а това име няма галено. Laughing

Невена и Ралица са интересни предложения, вероятно ще обсъдим и тях. Heart Eyes

Росица го харесвам много, но братовчедка ми кръсти сина си Росен и не ми се иска да "повтаряме".

Даниела е наистина хубаво име, но ми е твърде близо до моето - Десислава. Peace

Зорница и Деница сме ги обсъждали, но нещо не ни грабнаха...

# 28
  • UK
  • Мнения: 4 308
На нашата и казваме Ика, познавам и Аглика, която наричат Лика. Simple Smile
Да, готино е Ика, Изи май също става .
Готино е, ама ето на баща ми не му е достатъчно галено явно, защото завършва на -а, и мина на Иче.  Crazy ooooh!

# 29
  • Мнения: 11 747
Е, то винаги ще има някой със собствено виждане за нещата  Laughing  Ика е много яко, страхотно е!

Общи условия

Активация на акаунт