Юлски бебета 2013 - тема 17

  • 24 794
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 147
 Simple Smile от на лъки режима ми "простърга " корема, чак седнах да ям . Аз само като видя диети с чай и мед и веднага умирам от глад.

# 706
  • Мнения: 167
Думите 'диета' и 'глад' съм ги изключила от съзнанието си  Naughty предпочитам да не си налагам забрани, че като ми писне и с наваксвам яко  eat

Катенце,  Hug  fingerscrossed

Дара яде различно някой ден 4 друг ден 5 пъти. Часове не следя, водя се по събуждането й.А вижте какво четох в една книга онзи ден.
'Обща схема за храненето на кърмачето през различните възрасти'
8 месец-хранене 5 пъти през около 3 и 1/2 часа
6:30-кърма или АМ (200мл)
10ч.-попара със сирене (150-200гр) и 1к.ч. плодов сок или настърган плод
13:30-1к.ч. супа, зеленчуково или месно пюре (150-200гр), 3 пъти седмично по 1 жълтък
17ч.-млечно-плодова каша или плодово пюре с ориз, грис или овесени ядки (200гр)
20:30-кърма или АМ

НИщо общо с нашата история  Mr. Green



Последна редакция: пт, 21 мар 2014, 16:14 от bani4arkata

# 707
  • София
  • Мнения: 790
Привет, ето нашия режим:

Мъхче Ельо:

 
08:00 попара с масло, сиренце, сухар и малко захар
12:00 зеленчуково/месно пюре
16:00 млечна каша с плод
18:00 понякога бисквитка или круша в мрежичка
20:00 АМ + кърма

Мъхче Дени в момента яде в 04:30 - кърма, 06:00 - кърма и после на същия режим, без месни пюрета, че не ги ще.

Вчера, вместо да варя на пара, изпекох сладки картофи, ябълки и моркови в една тава, увити във фолио. Пасирах всичко. Голям фурор!

Кате,  Hug Всичко ще е наред!

Диети не спазвам, откакто в гимназията заболях от булимия. Гледам да се храня здравословно и да се движа повече.

Лъки, аз също си помислих, че е режима на беба, три пъти прочитах, докато схвана!

Днес ме гледаха как ям портокал и им дадох по половин обелено парче.

Последна редакция: пт, 21 мар 2014, 21:11 от Мъхчето

# 708
  • Мнения: 167
При нас няма никакво развитие с домашната храна... все още си мисли, че ще я отровя   Sick
Сега излизах да простирам, терасата ни е южна и е направо лято   Nature Sunny, аз днес цял ден съм си у нас и съм се отдала на домакинство, а като гледам форума всички са навън  Tired

# 709
  • Мнения: 251
Оо Мъхче, ще пробвам рецептата за тези вкусни зеленчуци, че моята все стиска устни.
Иииии голямата новина... тададам Simple Smile
Вече смуче шишето вода и пие иейййй, не и бях давала от седмица и днес и дадох и като засмука туй дете .. о чудо. Още довечера ще пробвам да и дам Ам. Дано има светлина в тунела ми. Туко виж прояде Ам, ат там пюрета и после да спи по цяла нощ. Прекалено е хубаво за да стане, но ще помечтая малко.
Намерих количка в ибей, търга свършва след 2 часа и ако никой друг не наддава и го спечеля ще е супер и ще ми излезне макс 200 лв. Днес на площадката ми падна едното предно колело, чудих се и се маех как може сам да се отключи механизма и се сетих че возих Марти отдолу и може с крачетата да е ритнал ръчките. Но нещо много важно, количката дори без 1 колело не си наруши баланса, дори нямаше да разбера че съм без колело ако една друга мама не ми беше казала. За пореден път се убеждавам в добрите качества на скейта, ще го занеса да видя за колко пари може да се оправи и ще си го пазя за есенно зимна.

# 710
  • Мнения: 167
ИИИИИи и аз щях да се хваля  Mr. Green
Днес Дара се изправи в кошарата сама (от седнало положение де) и даже се пусна за малко с едната ръка, за да докопа една играчка  1crib

# 711
  • Мнения: 4 708
Само моята беба е без зъби ? newsm78
Аааа моля, моля, и моята е беззъба  Laughing даже днес това си мислех, че ще ми е странна със зъби, толкова съм свикнала да е без зъби.
Баничарке честито  Mr. Green а моята от зор да излизаме, от легнало положение стана и седна, като коремна преса Laughing Иначе се хваща за страничната част на дивана и се изправя, но това си е опасно, защото там е ниско, как още не се е метнала долу и аз не знам ooooh!
Лъки голямо ядене пада в тази твоята диета, аз ако ям толкова плодове, ще почна да дебелея наново, сега не отслабвам очакваното, но поне се спря кантара, че беше яко тръгнал нагоре. Споделям моята, ако някой реши, че му е присърце
Скрит текст:
9. щото тогава ставам, кафе със захарин и 20-30мл прясно мляко 10ч половин кофичка кисело мляко с 3с.л. трици към обяд като огладнея, ама понякога това става и в 15ч някакво месо и салата и на вечеря пак салата и месо/риба/миди зависи какво ми се намира у нас. Ако нещо случайно огладнея между храненията, което се случва рядко - ябълка понякога "хрупам" моркови . Трябва да пия 2-3л вода на ден, ама там ми скърцат нещата. И резултат засега няма  Mr. Green но пък и цикъла ми го няма, което като чета май обяснява много голяма част от нещата.
Като ви чета режимите, аз вечно съм с поне едно хранене в повече, изобщо не знам как ще махна ранното сутрешно кърмене, което е между 6 и 7.

# 712
  • Мнения: 14
Браво на Дара!

Мисти и Катенце, стискам палци всичко да е наред с вашите сестрички.

Аз днес да си призная го отдадох на пълен мързел. Не излизах, не чистих, не готвих .... Гледах филми, четох тук и се излежавах докато малкия спеше или беше кротък. Срам ме хваща, ама това е положението.

Нашият режим в момента за който го интересува е:
Рано сутрин преди окончателно да се събуди суче (някъде към 5 сутринта)
8:30- 09:00 каша или намачкан плод
12:30- 13:00 зеленчуково или месно пюре
15:30- 16 малко кърма за приспиване
18:00- 18:30 каша или плодово пюре (ако сутринта съм дала плод след обяд давам каша и обратното)
21:00- 21:30 кърма за приспиване

# 713
  • Мнения: 146
Глупи, стискам палци да спечелиш търга, похвали се после каква точно е количката. А старата ви явно наистина е желязна!  Simple Smile

bani4arkata, браво на Дара  Mr. Green

greenorchid
, много ми хареса новият ти аватар  Wink

# 714
  • Мнения: 2 237
Днес беше чуден ден, а   Nature Sunny Ние се разходихме хубаво. бяхме в Брезник да си плащаме данъка на колата. Трябваше и в Перник да идем, ама стигнахме до село, където заспахме дълбок пролетен сън. Ми много хубаво се спи на тишина, спокойствие и въздух Simple Smile
Боци беше намачкан и нагушкан от баба и дядо, много му се радваха  Heart Eyes
Освен това, днес беше и подстриган за пръв път. Стана едно малко мъжленце, изглежда съвсем различно  Heart Eyes

Радвам се на всички бебини постижения, виждате ли как пораснаха дечицата ни  Heart Eyes

Баничарке, много готина таз Дара  Hug Че и пъргава Simple Smile

Джине, мацата къде се е настанила в легълцето, хихи, сладуранка  Grinning

Глупи, стискам ти и аз палци  Praynig

Орхидейке, ама защо срам? Че ти нямаш ли нужда от почивка пък?

Момичета, гледам че от понеделник вече ще е ноевата визия. Какво правим?  Thinking

отивам да слагам Боценко да спи, днес много емоции му се събраха.

Послушни и спящи бебенца ви желая  Hug

# 715
  • Мнения: 2 173
ПодаръчеHug
Нямам време..затова и не чета задълбочено, та и не пиша. Иначе сте ми много мили.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 318
Много съм уморена. Снощи имахме събрание на входа, имах чувството, че съм актриса в Комиците или в друг подобен формат Laughing
Браво на мъх Ели и на Ади, Марина не зная кога ще докара 4 хранения, яде 5 пъти на ден.
Близначе, Боцко е уникален с новата визия Flutter

# 717
  • Мнения: 86
Ние сме на 4 хранения през около 4 часа, без добавки и междинни хранения, че на обяд изяждат каквото и колкото дам, стига да е току що приготвено.

Пъпешите не само се изправят в леглата си (надобряват, вече по-бързо се вдигат), ами опитват да счупят въртележките (махнах ги) и да отлепят всичките картинки и украса, които съм им поставила над леглата (картинките ги отлепят заедно с мазилката).

Внимавайте - връзвайте децата с коланите в количките. Аз мислех, че ни е рано да се връзваме, до момента бяха кротки, но днес единия беше застанал на колене и се поклащаше, опитваше се да се хване за нещо и да се изправи в количката, докато е в движение и мама не го вижда.

Не знам от какво, но и двамта са с обрив и ситни пъпчици по тялото. Давах кисело мляко - може да е от него, може да е от претоляне, от нещо нитратно или нещо, за което не съм се сетила, дано не от млякото.

# 718
  • varna
  • Мнения: 871
Баничарке, къде го чете това, то излиза, че се храним по учебник направо, пък аз се притеснявах:
6.00 АМ
9-10 бисквитки с чай или попарка
12-13 пюре с месо или зеленчуци
15-16 плодово пюре
18-19 каша за лека нощ
21-22 АМ

# 719
  • Мнения: 2 237
Храненето при нас е следното:

6-7 ч - 210 мл АМ
10 ч - плодово пюре или попарка (редувам през ден)
13-14 ч - месно или зеленчуково пюре
19 ч - млечна каша
0 ч - 210 мл АМ

Резенчета ябълка в мрежа - през целия ден Simple Smile

Вече започна да пие и доста водичка. Зъбчетата избиха още повече и се виждат ясно. Сега май чакаме горните две.

Днес мацката дето подстрига Боци (тя е роднина на ММ и ни подстригва всички) каза, че ако бебето не било кръстено, не бивало в никакъв случай да се подстригва. Майка и, която е 85 годишна жена, и каза да не говори глупости. Е все бях чувала суеверия, ма това не бях.
Обаче тя сериозна, каза че ако не бил кръстен щяла да ни откаже.
Темата за суеверията е безкрайна.

Мартинке, сетих се от къде познавам свекър ти ! И свекърва ти знам коя е . Била е колежка на майка ми, макар и в друга детска градина. Светът е малък.

Общи условия

Активация на акаунт