номинации за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето

  • 13 537
  • 169
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 591
Цитат
...Разбира се и в Африка има жени които не искат да кърмят и не си кърмят децата по една или друга причина. Но тази причина не съм чувала да е "спря ми, намаля ми или нямах кърма" ...
Това го копирах буквално, за да не нарушавам контекста, в който ясно личи критиката към повечето некърмещи, заради спряла кърма.
Представям си, как човека, който го е написал, би извикал на слепец, блъснал се в него - "Простак! Не виждаш ли къде ходиш?"

Ако го беше копирала "буквално" сигурно щеше да прочетеш някъде в същата тема, че тук има консултанти от Ла Лече, които не само опитват, ами и успяват да се справят с всичките вариации на "нямане на кърма" - дори при жените , които никога не са раждали и кърмят осиновените си деца. А по отношение на критиката - никого не съм критикувала - самата аз спрях да кърмя първото си дете след 4 месеца, защото смятах , че нямам достатъчно кърма (посъветвана от педиатрите в БГ). Второто си дете спрях да кърмя след почти 9 месеца, защото аз сама реших, че искам да спра да кърмя. В момента кърмя 3тото си дете, и храня и 3 годишния си син с кърма от шише. Защото искам да го правя.

Между другото май няколкократно в темата ви предупредиха са си спестявате личните обиди и нападки....

# 106
  • Мнения: 7 803
Вече я оставям да яде колкото иска, явно от захранването кърмата й идва в повече. Ако обаче преливам след 5 мин пак давам, 'щот съм мързел и няма да се цедя я   е засега работи системата. На последното ядене даже я вдигам полузаспала да си дояде, защото иначе до сутринта ще съм   Sick

# 107
  • Мнения: 535
Ето ви един абсурд, който писах и в другата темничка:
"Най- много колики имат децата на естествено хранене, тоест тези, които са кърмени. Другите почти нямат колики. Затова спирай с това кърмене и минавай на НАН...."- цитирам педиатъра на една позната... как да не се разсмееш, а?   Joy

Последна редакция: ср, 08 мар 2006, 21:29 от Vivi

# 108
  • Мнения: 7 803
 Stansi донякъде има логика
ако кърмачката си хапнала доволно бобец или е иzпила литър гаzирано не колики ще има малкото а неzнам ...............
докато при храненето а АМ е все тая с какво се храни майката

# 109
  • Мнения: 4 915
Не, абсурдното е, че заради коликите (за които все още няма научно обяснение, а само предположения) трябва да се отбие детето.

А дъщеря ми имаше само 10-на дни леки колики.

# 110
  • Мнения: 7 803
м да абсурден е мотива Crazy

# 111
  • Мнения: 7 803
 на мен баща ми е гинеколог и ми дава и професионални списания - всъщност той беше единственият човек, който ме нави и подкрепи да кърмя! дори го карах да ме цеди, когато бях с възпалени гърди и сама не издържах на болката

# 112
  • София
  • Мнения: 2 968
Ама много ми хареса тази тема- супер. Писнало ми е да слушам за кърменето. То не били преимущества за майката, за бебето, абе какво да разправям. В никакъв случай не съм протива кърменето, но при всеки е различно. Синът ми изобщо не можа да се научи да суче и аз 1м. се цедях. Дотам ми беше кърмата. Ако това го напиша или кажа нан някакви фанатизирани кърмачки ще ме убият с думи. 100% съм сигурна. А ако и аз седна да пиша разни раплики, едва ли ще легна тази нощ. На темата е страхотна.

# 113
  • Мнения: 7 803
ей сега една приятелка ме уби
нямала време да яде,чат пат нещо полуфабрикатно, zа плодове и zеленчуци също, вчера иzпила 2 литра кола и къде са моля полеzните вещества zа бебето ? продължава да кърми щото и каzали че до 6 месеца трябва да го прави

# 114
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
нямала време да яде,чат пат нещо полуфабрикатно, zа плодове и zеленчуци също, вчера иzпила 2 литра кола и къде са моля полеzните вещества zа бебето ?
Полезните вещества бебето ги извлича за сметка на нейния организъм, в такъв случай. Т.е. кърмата ще е качествена, но балансираното хранене е добра идея, независимо кърми или не, заради собствения организъм.

# 115
  • Мнения: 1 216
Уважавам избора на всеки, но точно тоя стил на поднасяне на 'материята' тип набиване с чук по главата мен лично безумно ме дразни и дори ако съм имала желание да пробвам един ден що е то кърмене след такъв тип статии то определено се изпарява.
Това за мен е абсурдна реплика, свързана с кърменето!
Надявам се авторката да не прочете и подобна статия за АМ, защото има опасност бебето и да остане гладно или да мине на кисело мляко. С две думи: четенето е опасно  Grinning

# 116
  • Мнения: 3 537
"Кърмех и след това веднага дохранвах с кисело мляко" Sick

# 117
  • Мнения: 7 803
а 2 литра кола как влияят на бебока ?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=34915.0
а тук сравненията  са супер  Simple Smile

# 118
  • Мнения: 1 680
Като видях темата, веднага влязох в Кърмаческия, да търся подходящи цитати. И знаете ли какво ми прави впечатление всеки път, като вляза там? Кърмачките се имат за нещо повече от нас - тези, които не сме миропомазани с млекопроизводна дейност. В техния подфорум, във всяка трета тема се обсъжда това, как горките непросветени "от съседния форум" (така ни наричат) си тъпчат децата с боклуци, колко са егоистични и заблудени.
Цитат
Нашия батко от една седмица е на кърма....А сега нищо - само кърма, спане на лук, компреси с ракия, разтривки с мас и промивки на носа с Нисита.
Сега сме напълно здрави, което си е цяло постижение за такъв кратък срок да се оправим. Продължаваме с кърмата. Пие Жорко кърма и си мисли ,че пие лекарство. Казва: "Мамо това лекарство не е горчиво, това е най-сладкото лекарство".
Ние с таткото се споглеждаме и се подсмихваме и ни е кефффф.
Да поясня само, че става дума за момченце, родено на 27.09.2002г.
Майката го лекува от грип.
А ние, които даваме на децата си витамини, защото тялото ни е спряло да произвежда вълшебната течност можем да си  Banghead

Само да вметна, че не се смятам за повече от НЕкърмещите. Ваша воля как ще си храните децата. Моя син също не съм го кърмила и е бил на адапте.
А че кърмата е вълшебна течност спор няма и не може да има... Naughty

# 119
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
а 2 литра кола как влияят на бебока ?
Най-вероятно никак (изключвам как влияят на задните части на майката Wink ). Колата действително съдържа кофеин, но не толкова, и т.к. много малко бебета са свръхчувствителни към храната на майката, повечето изобщо не 'протестират' срещу това, което тя яде.
Колата (и прочие газирани напитки) сама по себе си не е полезна и определено не съдържа някакви незаменими хранителни вещества (което не значи, че аз не консумирам, макар че знам това), но не влияе по-особено на бебето.
А стиловете са наистина смешно описани Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт