номинации за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето

  • 13 503
  • 169
  •   1
Отговори
# 150
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
къде ви боли като давате АМ ?
пиавиците по циците ли спят вече  newsm78
zначи Всички бебета на АМ трябва да са с анемия  newsm78  и да са все болни 
Shocked
Не знам къде четеш, но със сигурност ще се радвам, ако ми покажеш тези изводи.

# 151
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
"Пиявици"?!?

# 152
  • Мнения: 7 803
споделяше болката ми, когато бебо беше на ам (бях на антибиотици несъвместими с кърменето)

има болка ,zначи  боли, която някой е споделял с нея,   когато бебо беше на ам , zащото (бях на антибиотици несъвместими с кърменето)

голямо важно че пиАвици е сбъркано то така е с иzкуствените  Wink

анемията е проблем на изкуствено хранените бебета  / ти как го раzбираш  че само децата на АМ страдат от нея и трябва да е доста често явление щото ние не даваме кърма от която се усвоява желяzо неzнам си как

дете на ам би боледувало повече, ако същото това дете е естествено хранено   / ако дете на кърма е болно zа една zима 3 пъти представи си че теzи на АМ са болни преz цялата zима

# 153
  • София
  • Мнения: 15 232
Темата е за ЦИТАТИ. Ц-И-Т-А-Т-И!
Не е за анализ на цитати или за обяснения защо на някого нещо е прозвучало абсурдно. Който разбрал-разбрал.

# 154
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Извинявай, Виви.   bouquet

jump, на ЛС пращам анализ  Mr. Green

# 155
  • Мнения: 7 803
Може би ще се влюбите в кърменето, ако вземете прераждаща вана с бебето

# 156
  • Мнения: 7 803
не е zа кърменето но го е написала кърмачка  Wink
И колкото да си харесвам личния лекар, го ползваме за сантиметър и кантар...

# 157
  • София
  • Мнения: 4 423
Може би ще се влюбите в кърменето, ако вземете прераждаща вана с бебето
Би ли обяснила по - подробно, ако нямаш нищо против, разбира се!

# 158
  • Мнения: 7 640
то целия цитат е
Цитат
ако вземете прераждаща вана с бебето – запалете ароматична свещ, пуснете нежна успокояваща музика, загърнете плътно голото бебе в одеалце, влезте в топлата вана с бебето, къпете се на светлината на свещта, бавно развийте бебето и го сложете до гърдата си и вижте какво ще се случи в следващия половин час.

# 159
  • София
  • Мнения: 4 423
А, благодаря за разяснението PolarFox, това ми звучи малко, как да кажа...такива неща съм правила, но с мъж - с бебе не знам как ще се чувствам и какво ще стане Thinking. Разбирам, че отговора може би е: бебето ще засуче, но то ще си засуче и без вана и свещ - поне дъщеря мчи нямаше нужда от това.
Много разсъждавам, май не трябваше.

# 160
  • Мнения: 7 640
Буболина, нищо не съм разяснила, щото и на мен не ми е ясно, как увиваш бебето в одеало и във ваната newsm78
Иначе- и аз като теб Laughing

# 161
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Разяснение - процедурата се нарича rebirthing и целта й е точно такава - да имитира раждането, един вид да се преживее наново и да заличи предишното преживяване. И се прави не с бебета, които нямат никакъв проблем, а с бебета, които не могат или не искат да засучат вследствие на травматично за бебето раждане. Затова бебето се повива плътно, с цел да се имитира теснотата на утробата и всичкото се прави в топла вода, за да му се припомни водния свят, от който е излязло и в който се е чувствало добре и защитено. А непрекъснатият и с нищо ненарушаван контакт кожа до кожа стимулира желанието за сучене.
Всичко това са не някакви си поредни измислици на кърмачките Rolling Eyes, а техники, които са изработени и прилагани от психолози и специалисти, които се занимават професионално с тези неща Rolling Eyes

# 162
  • Мнения: 1 581
Затова бебето се повива плътно,...

А непрекъснатият и с нищо ненарушаван контакт кожа до кожа стимулира желанието за сучене.

За кожено одеало ли става въпрос  newsm78
Не се заяждам, просто ме затормози тоз въпрос.

# 163
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не - става въпрос за след като махнеш одеалото, като вече сте потопени във ваната - оставате с бебето голи и кожа до кожа, както се прави на много места по по-белия свят - веднага след раждането ти слагат голото бебе върху голата кожа на корема или гърдите. Ето ви още малко абсурдни реплики - ако бебето се постави по този начин голо върху майчиния корем веднага след раждането и никой не се намесва, то успява абсолютно само и без помощ да допълзи до гърдата и да засуче. Но това е уникално и възможно само през първия час след раждането и няма как да се повтори при rebirthing.

# 164
  • Мнения: 1 446
Не съм против кърменето , но това което прочетох накъде направо ме потресе. Накратко обяснявам:
Та жената направила шкембе чорба на мъжа си и я застроила с КЪРМА и яйце. Той сладко - сладко си я хапнал.

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 08:43 от ANNAND

Общи условия

Активация на акаунт