Отговори
# 30
  • Мнения: 25
Just Smile, страхотна темичка! Благодаря ти!!!

Лейла@, много се радвам за теб. Винаги е добре да се потърси и второ мнение. За съжаление, има много лекари, които дотолкова са притръпнали към всичко, че чак са загубили човечността си.

За коланите, все още не ми пречи, а и аз не пътувам много с кола. Преди правех следното - закопчавах колана преди да седна, след което като седна в колата премятам само диагоналната част, през рамото, а частта, която е през корема остава зад гърба ми. Така хем имам нещо като колан, не е съвсем без, хем не ми притиска корема и не се налага на всеки половин час да спирам да до тоалетна (мен това ми беше проблем - от долу матката ми притиска мехура, отгоре колана и съвсем не издържах). Дано съм го обяснила разбираемо.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 631
ДА поне аз те разбрах, те повечето дори мъже така го мятат Wink нали по новините точно един ей тъй коментираше че никъде не е спомената по какъв начин да е сложен колана Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 1 719
Привет и от мен. По отношение на кръвното - и при мен много пада. Онзи ден стигна до 90/40 и хукнах по доктори. Казаха ми - нормално е. Сега го меря всеки ден - 105/50 при нормално 110/70. Аз не повръщам, но като цяло последните 2 месеца се чувствам отпаднала. Вечер ми се приспива в осем, сутрин едва ставам да оправя другото дете за училище, добре че е таткото. Имам един метален вкус в устата, горчив. от който не мога да се отърва  Sad Заради него все си хапвам нещо, но щом спра, положението става по-зле. За сметка на това вече съм качила 3-4 кг  Embarassed Проблемът е, че хич не пия вода, а това е доста вредно. Но направо ми се гади от нея  Sick  

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 631
малко вън от темичкаата но AnDo24  drakulora  , видях че сте от Б-с при кой си избрахте ЖК и раждане?

# 34
  • Мнения: 38
Изобщо не знам как ще я ям тази риба.. но ще се наложи някак..
Каза ми да ям и плодове, зеленчуци и ядки, понеже имам проблем с щитовидната жлеза не трябвало да ям орехи а за фъстъците по принцип ми каза да не ям докато съм бременна, да наблегна на лешник и бадем както и на млечните продукти.

Кола и шоколад ми каза да забравя.. Sad
предполагам, че и кафето спада към тях, но то по не ми е проблем.

За бялото течение правите ли нещо специално ?

# 35
  • Мнения: 105
Denizza какъв ти е проблема с щитовидната жлеза? хипофункция или хиперфункция имаш?

Аз пия швепс по малко, сладко си хапвам... но, за рибата замествам я рибено масло специално за бременни което няма витамин А че той е вреден за плода.. от витамините които си пия и с тях има и рибено масло..  за бялото течение, аз имам ама малко то е като секрет които се отделя... знам че е нормално също.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 631
Аз за гаденето да ви се похваля изчезна за момента, дори днес като съм на работа нямам хаха по принцип предната седмица само на работа ми ставаше лошо за апетита ядеми се нещо ама все незнам какво мн странно но гледам да хапвам че да не свалям ....трябва бебешока да се храни ако не аз поне то Wink И гледам като хапвам да ям с хляб защото бил полезен за плода ми казаха, малко ми е странен вкуса ама какво да се прави

# 37
  • Мнения: 57
Съжалявам за статията, някак си се изпуснала една част от адреса и затова не се отваряше. Ето слагам я отново ТУК  Flutter Иначе ми допадна идеята само с горната част на колана - ще я пробвам със сигурност, благодаря, mjfg!  Simple Smile

Аз също не съм по месото, ям вече само домашно такова - т.е. от проверен източник, което е било хранено с истинска животинска храна и лятото с трева. Затова и рядко ми се случва да ям месо, рибата по принцип я обичам, обаче откакто съм бременна хич не ми се яде, няколко пъти се насилих и не е никак приятно... дано след края на трети месец това да се промени, за да мога редовно да хапвам.

Последна редакция: пн, 10 мар 2014, 13:36 от amniana

# 38
  • Мнения: 176
Момичета, за спането на ляво четох някъде, че така по-лесно се кръвоснабдява (матката май)...

Иначе аз по корем вече не мога да спя, даже и да искам - подсъзнателно ми действа и се будя и обръщам на страни.

# 39
  • Мнения: 38
Denizza какъв ти е проблема с щитовидната жлеза? хипофункция или хиперфункция имаш?

Аз пия швепс по малко, сладко си хапвам... но, за рибата замествам я рибено масло специално за бременни което няма витамин А че той е вреден за плода.. от витамините които си пия и с тях има и рибено масло..  за бялото течение, аз имам ама малко то е като секрет които се отделя... знам че е нормално също.

Аз съм с хипофункция и Хашимото..
сега всеки месец трябва да правя изследвания защото е опасно за бременността.

Рибеното масло до колкото знам не може да замести изцяло баш рибата си.
Принципно го повръщам месото, проблемът не е от бременността а по принцип хич не го обичам Sad

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 631
Съжалявам за статията, някак си се изпуснала една част от адреса и затова не се отваряше. Ето слагам я отново ТУК  Flutter Иначе ми допадна идеята само с горната част на колана - ще я пробвам със сигурност, благодаря, mjfg!  Simple Smile

Аз също не съм по месото, ям вече само домашно такова - т.е. от проверен източник, което е било хранено с истинска животинска храна и лятото с трева. Затова и рядко ми се случва да ям месо, рибата по принцип я обичам, обаче откакто съм бременна хич не ми се яде, няколко пъти се насилих и не е никак приятно... дано след края на трети месец това да се промени, за да мога редовно да хапвам.
Пак грешка...

# 41
  • Мнения: 57
Здравейте, мами!!!

Честито на Лейла@, много се радвам, че се убеждавам за пореден път, че не  трябва да се доверяваме сляпо - дори и на лекарите си! Дано от тук нататък имаш една прекрасна, лека бременност.

Много сте изпаси, ей Simple Smile Не мога да ви изчета.

Относно колана - аз още си карам с колан, но само го намествам - нагоре, надолу Simple Smile Страх ме е без него,  а и  по нататък сигурно няма да го махна... така съм си свикнала, но мислех на слагам само тая диагоналната част, без колана през корема.

За спането... аз си спя настрани и по гръб. Сега четох, че по гръб пак не било добре, но не знам как ще спра да го правя Simple Smile То навика си е навик.

В миналата тема обсъждахте и натоварването. Аз гледам да не вдигам тежко, да се пазя и тн... , но това което забелязах, че дори и да си вдигна прането ми е ок, но като се напрегна примерно  или съм под стрес / например днес като карах за работа, по околовръстното беше ад - вали сняг, задръстване, катастрофа, не работи единия сфетофар/ и ме заболява ниско долу корема. Едва ли си въобразявам, защото вече за пореден път го забелязвам - стресът се отразява зле на бебо.

Момичетааа, ще се побъркам - постоянно си мисля за гадни неща, да не ви казвам какъв брутален, отвратителен сън сънувах Sad Не мога да си избия тези мисли, постоянно ме е страх, че нещо не е наред с бебето. Моля ви, дайте съвет, как да спра да го правя Sad

# 42
  • Мнения: 130
ridzhina, и аз съм като теб за спането по корема  Grinning
и голямо благодаря на Just Smile за страхотната тема  Hug

# 43
  • Мнения: 105
Denizza какъв ти е проблема с щитовидната жлеза? хипофункция или хиперфункция имаш?

Аз пия швепс по малко, сладко си хапвам... но, за рибата замествам я рибено масло специално за бременни което няма витамин А че той е вреден за плода.. от витамините които си пия и с тях има и рибено масло..  за бялото течение, аз имам ама малко то е като секрет които се отделя... знам че е нормално също.

Аз съм с хипофункция и Хашимото..
сега всеки месец трябва да правя изследвания защото е опасно за бременността.

Рибеното масло до колкото знам не може да замести изцяло баш рибата си.
Принципно го повръщам месото, проблемът не е от бременността а по принцип хич не го обичам Sad


да, знам за Хашимото... но, орехи защо да не ядеш, те са полезни имат йод и магнезий... знам за бразилския орех... хапвай по един на ден той е богат на селен и добре се отразява на щ.ж. иначе трябва много да си спокойна, да си почиваш... йогата май се отразявала добре на хашимото.. билката еньовче също, но не знам дали може сега да я пиеш.. според мен си намери добър ендокринолог и пробвай с хомеопатия... имам една позната тя изцяло с хомеопатия се справи да не кажа излекува... макар че, според докторите хашимото не се лекува, ама  май се лекува Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 3 018
докато се нарботя колко много сте изписали  Crazy
записвам се и се връщам да чета

Общи условия

Активация на акаунт