Няма направления или защо си плащам осигуровките?

  • 4 174
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 260
И аз съм в твоето положение , но при моята лична лекарка от години не съм ходила. Аз си плащам карта , която важи за една година към частен здравноосигурителен фонд към фирмата на мъжа ми и мога да ходя колкото пъти искам докато изтече срока на картата. Тази година ходих 5 пъти на гинеколог , платих прегледите и след това ми върнаха парите ......за мен това е решението в момента.

# 31
  • Мнения: 5 278
Лесли, а каква е цената на картата? И аз съм го мислила това, но ми се вижда скъпо. Rolling Eyes
Helloweenka, и аз съм от Плевен и съм при д-р Нора Григорова. Винаги, когато съм й поискала направление за профилактичен ( за щастие не ми се е налагало за друго) ми е давала, най-много да ме помоли да изчакам до началото на месеца, ако са й останали няколко за спешни случаи. На мъжът ми беше дала последното си направление, когато го схвана кръста. Изобщо много е разбрана, но има много пациенти и пада голямо чакане.
А това,че някой ОПЛ имал 2000 пациента не е оправдание да дава по-малко направления, защото на тях им се отпускат пропорционално на пациентите. Не е еднакво за всички, без значение дали са със 100 или с 1000 пациента.
Има и друг проблем - понеже работя в болница, макар и не директно, но от лекари и сестри чувам, че просто от здравната каса не са отпускани никакви лимити и сега дори и да искаш направление, няма да ти дадат. Просто НЯМА. (само да не ви заблудя, мисля, че това се отнася за изследвания - защото на мен ми трябваше за скенер и микробиология). Не знам какво прави НЗОК и как ги мисли, но това е положението в момента Sad
Свекърва ми и етървата ходят при д-р Шиндилски, в Кардиологичния център и те също са доволни от него в това отношение. Особено етървата е всяка седмица при него, защото има проблеми с кръста, наскоро имаше АГ проблеми и ред други неща и се махна от предишната си лекарка по същата причина, която описваш и ти.
Дано съм била полезна  Peace

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 260
Джина 150 лв. плащам ,като я вземам  от  фирмата на мъжа ми , той я получава безплатно , като осигуровка предлагана от работодателя , иначе индивидуално струва 250 лева. Ако искаш пиши ми на Л.С ще ти кажа кой е фонда и каквото друго те интересува .....

# 33
  • Мнения: 425
Djina, много полезна даже   bouquet Д-р Нора Григорова пише, че е в ДКЦ 2, ще отида при нея да я питам как стоят нещата и дали ще ме приеме. Картите не са ми вариант, нали затова си плащам осигуровките, да му се не види...

# 34
  • Мнения: 5 278
Отиди, страхотен човек и много си разбира от работата. НО, пак те предупреждавам, понякога се чака с часове  да влезеш.  Rolling Eyes Няма пълно щастие.
Лесли, не е зле, сестра ми я осигуряват от работа в такъв фонд и е много добре. Ходи на какъвто иска преглед и й връщат пари за лекарствата. Но пък 150 лв. накуп  Rolling Eyes Няма да мога да ги отделя. Confused

# 35
  • Мнения: 166
Съжалявам за здравословните ти проблеми.Но така е-направленията за специалист са строго лимитирани от здравната каса.Обикновено в края на тримесечието нещата са катастрофални и направленията както за специалист,така и за изследвания свършват.Надвишаването им  води до санкциониране на съответния лекар/защото,видете ли-вкарвал в преразход касата?!/.Може и да си смениш личния лекар-тове е твое право и воля,но едва ли ще намериш такъв,който ще е склонен да плати консултацията или изследването на пациент-само и само  да е доволен пациента .Знам как ще реагирате,но така стоят нещата -уви.За да няма такива теми из форумите,по-добре се обединете около идеята за индивидуални здравни вноски-т.е. промяна на системата в здравното осигуряване.Създават се и се подписват петиции за какво ли не-ето нещо ,в което има смисъл да се влеят сили ,ум ,постоянство.Не се мислете ,че на лекаря му е супер приятно да работи при такива условия.

# 36
  • Мнения: 425
Аз не се сърдя, защото лекаря ми е отказал направление в края на тримесечието, а защото ми заяви в прав текст, че направление за гинеколог няма да ми дава до края на годината. Еми признайте, че не е нормално това. До края на годината мога да имам (не дай си боже) най-различни проблеми и той няма право да ми отказва консултации със специалист. А имам и проблеми в момента, продължавам да лекувам вагинозата трети месец и трябва да правя микробиология, докато не я излекувам, което без гинеколог няма как да се случи.

# 37
  • Мнения: 166
Щом има здравословен проблем и има направления,няма основание да ви се отказва нужната консултация.Ако личният ви лекар е в състояние да реши проблема ви/в което се съмнявам в случая/,това е друг въпрос Rolling EyesМного от направленията отиват за напълно безсмислени консултации-много от тях са по изискване на здравна каса.Но ми се струва,че при нормален диалог, двете страни  лекар-пациент няма да се гледат като врагове.

Общи условия

Активация на акаунт