Mистерия около изчезването на малайзийският боинг от 7 март 2014.

  • 85 441
  • 1 112
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 6 382
в западните има или патетични статии за миналото на загиналите или закани за разправа с руснаците без да се стъпи на някакво доказателство, просто защото липсва - още или избощо липсва е рано да се каже.

Какви закани? Хората са възмутени от възпрепятстването на разследването, компрометирането на доказателствата и мародерските набези.

# 796
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 290
нямах предвид коментарите на хората, ясно е, че при такава трагедия ще има всякакви мнения  Peace

четох за това как Обама щял да се намеси, как германците ще поставят остри ноти, как ЕС ще ... и САЩ... и НАТО и .... и това преди още да се знае какво и как.

а всъщност кой пречи?
не се заяждам, от една статия се разбира, че украинците правят оглед на мястото и черните кутии са у тях, от друга, че сепаратистите са отцепили района и мародерстват.
на едни снимки имаше военни с черни униформи, бяха подредени на равни разстояния един от друг и явно правеха оглед, на други снимки се виждаха хора с маскировъчни костюми и качулки, на трети бяха младежи с тениски...

# 797
  • Мнения: 2 752
Децата в самолета не са били само 3, а 80 и това е най-голямата трагедия според мен.

# 798
  • Другата България
  • Мнения: 37 758
Е аз от вчера си задавам същите въпроси, при положение, че днес е 4-ти ден и все още няма официално започнало никакво разследване /а времето е от първостепенна важност, в белите държави до часове започва.../, и кой ще разследва, и как се охраняват останките след като са на такъв голям радиус, и се каза и показа мародерстване и кражби, и още, и още.... ooooh! ooooh!

Цитат
четох за това как Обама щял да се намеси, как германците ще поставят остри ноти, как ЕС ще ... и САЩ... и НАТО и .... и това преди още да се знае какво и как.
Именно, и само думи, думи и пак думи.
А на практика едно голямо нищо.
И нета се пълни с теории, догадки и конспирации, коя от коя по ала Стивън Кинг! Sunglasses

# 799
  • София
  • Мнения: 30 222
Това била черната кутия.  newsm78

Скрит текст:

bild

Има и снимки на репортера на Bild, който е заснел сепаратистите, които се намират в района на катастрофата.

# 800
  • Другата България
  • Мнения: 37 758
От това, което съм гледала - прилича на черна кутия, оранжева е Grinning.
Все пак има още една, а и ако наистина е една от кутиите, то къде е сега?

# 801
  • София
  • Мнения: 30 222
От това, което съм гледала - прилича на черна кутия, оранжева е Grinning.
Все пак има още една, а и ако наистина е една от кутиите, то къде е сега?

Това е и заглавието на статията: Кой отнесе кутията?

# 802
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 290
От това, което съм гледала - прилича на черна кутия, оранжева е Grinning.
Все пак има още една, а и ако наистина е една от кутиите, то къде е сега?

Това е и заглавието на статията: Кой отнесе кутията?

хич не му разбирам на немския  Blush

под снимките с камуфлажа пише "ребел*" това май са бунтовниците, а тези с черните униформи?

# 803
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
И аз не мога да разбера защо е цялата тази конспирация и тишина, а не кажат намерихме черната кутия ще я предадем на еди кой си, Телата на загиналите ще ги изпратим един къде си. Просто не ми се мисли за роднините в момента, които не знаят дали ще могат дори да погребат близките си хора  Rolling Eyes Това поведение просто не е нормално, не е редно, освен ако не крият нещо.
Иначе западната пропаганда и плюенето по Русия ми идва в повече.
MH17 air crash: Recovered bodies put on train
MH17 disaster: Standoff with militiamen at crash site
Какво им пречеше да допуснат независимо разследване и специалисти от цял свят да се включат, както стана когато изчезна безследно предишния самолет  Rolling Eyes

# 804
  • София
  • Мнения: 30 222
Скрит текст:
От това, което съм гледала - прилича на черна кутия, оранжева е Grinning.
Все пак има още една, а и ако наистина е една от кутиите, то къде е сега?

Това е и заглавието на статията: Кой отнесе кутията?
хич не му разбирам на немския  Blush

под снимките с камуфлажа пише "ребел*" това май са бунтовниците, а тези с черните униформи?


Rebellen са бунтовниците.

Тези с черните жилетки са наблюдатели от OSCE.


Ето, излезе статия, че записът е автентичен.  newsm78


Merry, в немската преса пише, че телата се товарят в хладилни вагони и се карат в Kharkiv. Има и репортаж.

Бунтовниците са позволили на наблюдателите да погледнат във вагоните.

Скрит текст:
Следя немски и британски медии, защото нашите пишат едно към гьотере.

Последна редакция: нд, 20 юли 2014, 21:00 от missence

# 805
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 968
Децата в самолета не са били само 3, а 80 и това е най-голямата трагедия според мен.

Тази информация май беше отречена.



Това от интернет:По данни на "Асошиейтед прес" на борда на разбилия се малайзийски самолет са пътували граждани на поне 10 държави: Холандия (173), Малайзия (44, от които 15 души екипаж и 2 деца), Австралия (28), Индонезия (12, включително едно дете), Великобритания (9), Германия (4), Белгия (4), Филипините (3), Канада (1), Нова Зеландия (1) и Хонконг (1)

Отделно в новините показаха един, който носеше една от двете оранжеви кутии.

# 806
  • София
  • Мнения: 30 222
В немската преса пишеше, че е имало 2 многочленни сем-ва с по 4 и 3 деца и 2 сем-ва с бебета ....... т.е. поне 9 са децата.  newsm78 Имаше снимки на сем-та.

# 807
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 290
мнение на специалист. с първата част съм абсолютно съгласна, втортата не мога да коментирам - не съм специалист

Цитат
Не е възможно да се установи толкова бързо дали Бойнг-ът на Малайзийските авиолинии е свален именно от установка „Бук“. Всичко което се тиражира по този въпрос е твърде прибързано и необосновано.
...
Зенитната ракета на Бук М1 е с насочено действие – разгръща се в посока на целта по време на полета и изстрелва готови поразяващи елементи. Те просто правят на решето  фюзелажа на целта, а не оставят една единствена пробойна. Точно тук може да се направи и изводът, че този самолет, ако тази пробойна, която беше показана, е реалност, не е свален с ракета, а може би с нещо друго, примерно самолет – изтребител или щурмови. Разследващите на ОССЕ са на място и работят. Те са специалисти и могат да докажат това.

и още малко към мазалото. значи все пак украинци, а не сепаратисти са на мястото ooooh!

Цитат
Издирването обхваща площ от 25 кв. километра, съобщиха от Държавната служба на Украйна по извънредните ситуации. В операцията участват 100 сътрудници на службата, водолази и 18 единици техника, както и 70 души от украинското вътрешно министерство.

# 808
  • София
  • Мнения: 655
мнение на специалист. с първата част съм абсолютно съгласна, втортата не мога да коментирам - не съм специалист

Цитат
Не е възможно да се установи толкова бързо дали Бойнг-ът на Малайзийските авиолинии е свален именно от установка „Бук“. Всичко което се тиражира по този въпрос е твърде прибързано и необосновано.
...
Зенитната ракета на Бук М1 е с насочено действие – разгръща се в посока на целта по време на полета и изстрелва готови поразяващи елементи. Те просто правят на решето  фюзелажа на целта, а не оставят една единствена пробойна. Точно тук може да се направи и изводът, че този самолет, ако тази пробойна, която беше показана, е реалност, не е свален с ракета, а може би с нещо друго, примерно самолет – изтребител или щурмови. Разследващите на ОССЕ са на място и работят. Те са специалисти и могат да докажат това.

и още малко към мазалото. значи все пак украинци, а не сепаратисти са на мястото ooooh!

Цитат
Издирването обхваща площ от 25 кв. километра, съобщиха от Държавната служба на Украйна по извънредните ситуации. В операцията участват 100 сътрудници на службата, водолази и 18 единици техника, както и 70 души от украинското вътрешно министерство.




Тази территория контролират террористите,а не украински военни.Няма как тела да бъдат закарани в Харков,в Донецк ги закараха.Има и нов запис на разговор,този път за кутии.Убиха 80 деца,три от тях бяха без места,т.е. бебета.Путин този път се оля здраво,вижте заглавия на всички световни медии.
https://www.youtube.com/watch?v=8_ZfkDxeUl0

# 809
  • Другата България
  • Мнения: 37 758

Merry, в немската преса пише, че телата се товарят в хладилни вагони и се карат в Kharkiv. Има и репортаж.

Бунтовниците са позволили на наблюдателите на погледнат във вагоните.



 Shocked doh Позволили? Че те не са ли длъжни? Да, на наблюдателите не са, но на разследващите? А за останките как стоят нещата? Самолетните, не човешките.... Sad


Скрит текст:
С английския съм чат-пат /с изключение на специфична терминология/, ама с немския хич ме няма.

Общи условия

Активация на акаунт