Mистерия около изчезването на малайзийският боинг от 7 март 2014.

  • 85 410
  • 1 112
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: X
Не ми се влиза в спорове, но в Украйна тече гражданска война. И там се бият два лагера - про-рсуки и анти-руски. А всеки, който се бие (дали заради идея, дали заради пари) е наясно, че може да бъде убит. В този смисъл, всеки отговаря за решението си да се бие. Да убива и съответно да бъде и той убит.

Това съвсем не означава, че опрадавам гражданската война и жертвите й, нито която и да били война. Просто разликата със сваления боинг с нищо неподозиращи хора, тръгнали по своя си работа занякъде, е очевидна.  



Само за юли месец от оръжието на украинската армия са загинали над 90 човека НЕВИННО ГРАЖДАНСКО население. Жени, деца и възрастни хора. Само за миналата нощ 5 МИРНИ ЖИТЕЛИ в Луганск са загинали и 8 ранени. Разликата между жертвите на самолета и тях е НИКАКВА.
Тези хора не са грабнали оръжие и няма накъде да бягат.




Ясно е, че от политизирането няма спасение Simple Smile
1) моят коментар бе по повод конкретен пост на конкретна тема за сблъсък между въоръжени формирования.

2) съвсем вярно е, че при гражданска война страдат невинни мирни хора. Че е ужасно и трябва да се борим с него. Но я си представете, че сега турското население в Кърджали и наоколо каже "м...та ви на вас, българите, ние сме турци  и искаме да се отцепим от вас. Ще си направим кърджалийска народна република " Как мислите, че би трябвало да реагира българското правителство?  

3) "а вие защо биете негрите" е стар похват в политическата пропаганда. Ако в Сирия (която нито Русия, нито САЩ искат да изпуснат) загиват много повече хора, отколото в Украйна, това означава ли, според вас, че при всеки коментар за Украйна аз трябва да пиша "абе какво ме занимавате с Украйна, я вижте в Сирия какво става". Това е само пример, при това подобен - Русия като чу, че Украйна е тръгнала да гравитира  към другия лагер открито, реши, че вече ще си защитава интересите с оръжие. Същото правят и САЩ. Изобщо аз вече писах, че големите си защитават интереса с цената на всичко. Включително жертви след цивилно население.  

Изобщо вместо за малайзийския боинг в тази тема явно ще пишем за всички военни и граждански конфликти по земята. Които никак не са малко, а и няма изгледи да намалеят. И не ми обяснявайте за "добрите" и "лошите" - моралните категории не са приложими към световната политика.

П.С. Пу-пу, да не чуе Дяволът! Че да не вземем и ние да се появим по първите страници на световните медии.....

Последна редакция: вт, 29 юли 2014, 14:41 от Анонимен

# 991
  • Мнения: 4 474

По примера с турците - най-глупавото и най-неработещото е да се тръгне с военна сила да се решава такъв конфликт.
Доказано нееднократно, в най-различни страни като манталитет и развитие.
Освен да засили омразата и разделителните линии, да задълбочи проблемите и дестабилизира държавата за дълго време, нищо друго не се получава.
В допълнение е глада, мизерията, разрухата и пълни джобове за единици богопомазани.
Всякакви военни успехи са пирови и нищо няма да решат.

# 992
  • Мнения: X

По примера с турците - най-глупавото и най-неработещото е да се тръгне с военна сила да се решава такъв конфликт.
Доказано нееднократно, в най-различни страни като манталитет и развитие.
Освен да засили омразата и разделителните линии, да задълбочи проблемите и дестабилизира държавата за дълго време, нищо друго не се получава.
В допълнение е глада, мизерията, разрухата и пълни джобове за единици богопомазани.
Всякакви военни успехи са пирови и нищо няма да решат.

А най-вероятно точно това е целта.

Примерът с турците е точно пример - живели сме заедно стотици години, но съвсем не изключвам в един момент да стане изгоден някому точно такъв сценарий.

Всъщност като се замисля - конфликтът в Донецк започна, когато Ринат Ахметов подкрепи политиката за независима Украйна. А в Донецк има много хубави въглища.

Последна редакция: вт, 29 юли 2014, 14:59 от Анонимен

# 993
  • Мнения: 428
От самото начало аз лично смятах, че сепаратистите са свалили самолета, по ред причини, не само тиражираните от западни медии.

НО колкото повече време минава за мен е очевАдно, че украинците се държат супер, ама супер гузно...
Поправете ме ако греша, но нали те още не са пуснали пред медиите записите на диспечера със самолета, а това е просто абсурдно.  Crossing Arms

# 994
  • Мнения: X
От самото начало аз лично смятах, че сепаратистите са свалили самолета, по ред причини, не само тиражираните от западни медии.

НО колкото повече време минава за мен е очевАдно, че украинците се държат супер, ама супер гузно...
Поправете ме ако греша, но нали те още не са пуснали пред медиите записите на диспечера със самолета, а това е просто абсурдно.  Crossing Arms

Ами според руския генерал на пресконференцията самолетът по време на инцидента вече е бил воден от кулата в Ростов. Която е в Русия. Дори вече писах по този въпрос - генералът показва и другите граждански самолети, водени по това време от ростовската кула. И обяснява как точно в еди си колко часа и еди си колко минути московско време самолетът на радара на Ростов започнал рязко да се снижава.  Така че ако някой трябва да пуска записи, по-скоро като че ли това  е Русия.

А и нали се чакат записите от черните кутии - може би затова изчакват - Русия изчаква, да бъдат те огласени.

Иначе не намирам да се държат гузно - но определено въпросът защо е било отворено въздушното им пространство в условията на бойни действия ги предразполга към безпокойство Simple Smile  

Последна редакция: вт, 29 юли 2014, 17:56 от Анонимен

# 995
  • Мнения: X
И нещо сатирично по темата - браво на Каганов! Добре написано!

Как это работает. Леонид Каганов.

Охотник: Раз, два, три, четыре, пять — вышел зайчик погулять. Тут такой я выбегаю, прямо в зайчика стреляю! Пиф-паф — ой-е-ей, умирает зайчик мой! В сапогах и красном колпаке…

Мировое сообщество: Да ты ох…л, ты убил Санту!

Охотник (удаляя предыдущее сообщение): Какой кошмар! Этот лесник совсем ох…л и убил Санту!

Греческий хор мудаков: Проклятый лесник!

Блогер: Это точно лесник. У охотника даже ружья нет.

Эксперт по охотникам: У охотника есть ружье, но неисправное. Все исправные ружья у лесника.

Эксперт по ружьям: Ружье не может стрелять дальше собственного ствола, убить из ружья невозможно.

Испанский лыжник: Я испанский лыжник! Я точно знаю, что Санту убил лесник топором!

Очевидец: Санту отравили! Он бежал уже мертвым!

Эксперт по игрушкам: Это был самый странный Санта. У него в мешке 600 игрушек. Зачем бы нормальный взрослый мужик нес через лес мешок игрушек?

Эксперт по морозу: Я точно знаю, что у настоящего Санты нет колпака, рядом Снегурка, а зовут Дед Мороз.

Колумнист: Кому выгодно? Только леснику выгодно, чтобы в убийстве Санты обвиняли не лесника!

Эксперт по лесам: Не важно, кто стрелял. Трагедии бы не случилось, если бы лесник следил за своим лесом.

Блогерша: Запутанная история, сплошные нестыковки! Выстрел слышали совсем в другом лесу. Санта упал не там, куда бежал. На календаре была пятница, но некоторые свидетели видели на календаре вторник! Лесник все запутал!

Шизофреник: МАКСИМАЛЬНЫЙ ПЕРЕПОСТ!!! Из слов «санта» и «охотник» получается слово «сантехник»! Санту убил сантехник!

Мировое сообщество: Тем временем охотник не пускает нас на место происшествия.

Охотник: Проклятый лесник!

Греческий хор мудаков: Проклятый лесник!

Американский летчик: Мы видели в бинокль, как охотник стрелял в Санту из своего ружья.

Блогер: Можно подумать, американский летчик скажет что-то другое!

Блогерша: К моменту выстрела в лес было подброшено два мертвых Санты. Стрелял лесник в охотника, одновременно Санта стрелял в Санту. Две пули столкнулись в воздухе, упали на третью пулю. Дальше пока не придумала, продолжайте в каментах.

Эксперт по планированию: Лесник хотел убить время, а по ошибке убил Санту! Это же очевидно.

Блогер: Да и зачем охотнику убивать Санту?!

Комментатор: А леснику зачем?

Блогер: Чтобы обвинить охотника! 100%

Мировое сообщество: Нас все равно охотник не пускает к месту гибели Санты и зачем-то съел свое ружье.

Блогерша: Если Санта был один, почему следы двух ног?

Греческий хор мудаков: Бардак в лесу, проклятый лесник!

Читатель: Ничего не понимаю, но что-то с этим лесником мутно.

Леонид Каганов.
http://lleo.me/dnevnik/2014/07/20.html

# 996
  • Мнения: 428
Хм кулата в Ростов?! Не зная, какви са им правилата, но диспечер да води полет в чужда страна ми се вижда странно.  newsm78
Отново се връщам на изказването на Том Тайлър, който твърди, че в Украйна това е отговорност на украинците.

# 997
  • Мнения: 4 474
Не е воден от Ростов, а от украинците. Даже излезе, че след загуба на връзката с него, диспечера е помолил друг самолет да се опита да се свърже.
Летял е по първоначално запланирания  курс, но диспечера го е накарал да се снижи малко преди това.
Това е по инфо от пресконференцията на Малайзия веднага след катострофата.

Записите не са излязли, а май и не са предадени на холанците (поне не е излизало в пресата).
Отделно така е непоказаните сателитни снимки на американците, както и никакво уточнение в кой район са фиксирали старта на Бук-а.
Останаха с "вярваме, че са опълченците, вероятно по погрешка".

# 998
  • София
  • Мнения: 1 508
Записите не са излязли, а май и не са предадени на холанците (поне не е излизало в пресата).

Предадени са на холандците преди няколко дена - http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/ukraine/1098477 … nvestigators.html

# 999
  • Мнения: 4 474
Ооо, съвсем съм се отнесла ooooh!.
Разбира се се, че на кутиите са записани разговорите с диспечерите.
Аз през цялото време търся инфо за иззетите от кулата от украинското СБУ Mr. Green.

# 1 000
  • Мнения: 25
Цитат
3) "а вие защо биете негрите" е стар похват в политическата пропаганда. Ако в Сирия (която нито Русия, нито САЩ искат да изпуснат) загиват много повече хора, отколото в Украйна, това означава ли, според вас, че при всеки коментар за Украйна аз трябва да пиша "абе какво ме занимавате с Украйна, я вижте в Сирия какво става". Това е само пример, при това подобен - Русия като чу, че Украйна е тръгнала да гравитира  към другия лагер открито, реши, че вече ще си защитава интересите с оръжие. Същото правят и САЩ. Изобщо аз вече писах, че големите си защитават интереса с цената на всичко. Включително жертви след цивилно население.  


РУСИЯ? С ОРЪЖИЕ?  Laughing Я пак повтори!

Русия няма НИЩО ОБЩО с този конфликт. Ама НИ-ЩО!
Конфликтът изцяло е скалъпен и нахъсван от американците с цел да хапнат газовите местонаходища в Източна Украина за жълти стотинки.
Обаче американците не отчитат факта че си имат работа с руснаци, пък макар и не от Русия.
И пак ще духат супата.

# 1 001
  • София
  • Мнения: 648
Цитат
3) "а вие защо биете негрите" е стар похват в политическата пропаганда. Ако в Сирия (която нито Русия, нито САЩ искат да изпуснат) загиват много повече хора, отколото в Украйна, това означава ли, според вас, че при всеки коментар за Украйна аз трябва да пиша "абе какво ме занимавате с Украйна, я вижте в Сирия какво става". Това е само пример, при това подобен - Русия като чу, че Украйна е тръгнала да гравитира  към другия лагер открито, реши, че вече ще си защитава интересите с оръжие. Същото правят и САЩ. Изобщо аз вече писах, че големите си защитават интереса с цената на всичко. Включително жертви след цивилно население.  


РУСИЯ? С ОРЪЖИЕ?  Laughing Я пак повтори!

Русия няма НИЩО ОБЩО с този конфликт. Ама НИ-ЩО!
Конфликтът изцяло е скалъпен и нахъсван от американците с цел да хапнат газовите местонаходища в Източна Украина за жълти стотинки.
Обаче американците не отчитат факта че си имат работа с руснаци, пък макар и не от Русия.
И пак ще духат супата.





Оръжие от къде взимат террористи,защо има хиляди убити руски войници,защо русия обстрелва с ГРАД наши военни на граница?Как пишеш такива глупости,нямала нищо общо,как пак не.Умните хора отдавна разбрали,какво се случва.Тази территория се контролира от руски террористи,те имаха БУК имат и С-200,с което навремето беше свален израелски самолет.Няма гражданска война в Украйна,хората не се страхуват от украинската армия,а от руски убийци.Те оставят трупове,разруха.Пета колонна има навсякъде,в България тя проличава по время на избори.

Последна редакция: вт, 29 юли 2014, 22:21 от Natalia123

# 1 002
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А какво е пета колона?

# 1 003
  • София
  • Мнения: 648





Маргиналчета,продажни без морал хора.

# 1 004
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Маргиналчета,продажни без морал хора.
Търси ги в Киев - на Майдана. Същите животни избиха хората в Одеса и свалиха и самолета над Донбас. Хохли.

Общи условия

Активация на акаунт