Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 7

  • 102 335
  • 784
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 35
И аз чистя гланцовите повърхности с препарат за стъкла.  Peace Даже всички мебели бърша с него. Така и не си намерих препарат за мебели, който да не замазва, да е антистатик и да не ми идва скъп.

# 61
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Здравейте,
Бихте ли ме посъветвали как да се отърва от старо леке върху покривка за хранене (не зная от какво е точно). Не мога с нищо да го сваля - пробвах ръчно със сапун от кравешка жлъчка (уж срещу петна), после в пералня с Вениш, но няма промяна. Мислех да го дам на химическо чистене, но там ми казаха, че нямало да могат да се справят... С препарати тип Белина не мога/не бива, защото покривката е цвят екрю с много бродерии. Вече съм се отчаяла, има ли шанс да се почисти?

# 62
  • Шумен
  • Мнения: 22
Здравейте,
Бихте ли ме посъветвали как да се отърва от старо леке върху покривка за хранене (не зная от какво е точно). Не мога с нищо да го сваля - пробвах ръчно със сапун от кравешка жлъчка (уж срещу петна), после в пералня с Вениш, но няма промяна. Мислех да го дам на химическо чистене, но там ми казаха, че нямало да могат да се справят... С препарати тип Белина не мога/не бива, защото покривката е цвят екрю с много бродерии. Вече съм се отчаяла, има ли шанс да се почисти?


Сапуна на Капус-до сега няма петно, с което да не се е справил.

# 63
  • Шумен
  • Мнения: 22
Здравейте,
Бихте ли ме посъветвали как да се отърва от старо леке върху покривка за хранене (не зная от какво е точно). Не мога с нищо да го сваля - пробвах ръчно със сапун от кравешка жлъчка (уж срещу петна), после в пералня с Вениш, но няма промяна. Мислех да го дам на химическо чистене, но там ми казаха, че нямало да могат да се справят... С препарати тип Белина не мога/не бива, защото покривката е цвят екрю с много бродерии. Вече съм се отчаяла, има ли шанс да се почисти?


Сапуна на Капус-до сега няма петно, с което да не се е справил.
Забравих да уточня-натриваш добре петното, оставяш 1 час и после в пералнята.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 881
Аз съм пробвала с Капус-а, точно старо петно върху покривка - не се маха.

# 65
  • Мнения: 2 216
Спот на Перилис, но щом в хим. чистене са казали, че няма да се изчисти, не се надявай....Петното вече е фиксирано и явно ще сменяш покривката

# 66
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Благодаря за съветите.
Откъде могат да се купят тези сапуни? Все пак да пробвам.
1sunrise, благодаря за уточнението, между другото и аз винаги така правя.

Спот на Перилис, но щом в хим. чистене са казали, че няма да се изчисти, не се надявай....Петното вече е фиксирано и явно ще сменяш покривката

Уф, ами тя беше нова покривка, отдавна я исках с тези бродерии... И като че ли най- ме е яд, че петното даже не съм го направила аз, хихи...  Mr. Green  Joy

# 67
  • Мнения: 15 379
Капус има в ДМ, във всеки супермаркет.

# 68
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Благодаря, ще видя за него. Смешното е, че единият сапун, с който третирах петното беше от DM, но не съм обърнала внимание на марката.

# 69
# 70
  • Мнения: 173
Привет момичета Simple Smile Бихте ли споделили как (с какво) почиствате ламината, така че да не остават следи ...че като блесна мартенското слънце и се вижда къде съм правила завои с мопа Wink

# 71
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Привет момичета Simple Smile Бихте ли споделили как (с какво) почиствате ламината, така че да не остават следи ...че като блесна мартенското слънце и се вижда къде съм правила завои с мопа Wink
С много малко препарат на полувлажен моп.
Предполагам знаеш,че дървените повърхности/изкуствени и естествени/ не обичат много мокрене.
Ползвам това:
Скрит текст:
Емсал и Медикс от същата серия са с подобен ефект.

# 72
  • Мнения: 173
Благодаря, devi4ca! уж и аз така процедирам, но мисля,че всичко идва от там, че ламинатът е много светъл, да не кажа бял...

# 73
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 879
Привет момичета Simple Smile Бихте ли споделили как (с какво) почиствате ламината, така че да не остават следи ...че като блесна мартенското слънце и се вижда къде съм правила завои с мопа Wink
Аз ползвам този и съм доволна на светлия ламинат. [http://www.uklidy-drogerie.cz/Cistici-prostredky/Na-uklid-podlah/Scansa-Fatiche-il-pulifacile-prostredek-na-myti-plovoucich-podlah-1L.html]

# 74
  • Мнения: 2
Здравейте!
Може ли да ми кажете с какво чистите гранитните мивки?

Общи условия

Активация на акаунт