Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 7

  • 102 236
  • 784
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 416
С какво мога да почистя ръжда от тоалетна чиния? Благодаря!
С Bref WC 6x Effect Power-Gel:

http://www.henkel.hu/huu/content_images/Bref_6xEffect_Anti_Limes … t_1772H_1772W.png

Много хубаво чисти, включително маха и ръжда. Guess го препоръча, много добър препарат  Simple Smile
Не съдържа хлор, съдържа солна киселина. Затова внимавай да не смесиш с хлоросъдържащи препарати.
 
Ползвала съм синия, но има и други видове, предполагам вършат същата работа:

http://www.instore.mk/public_content/media/Noviteti%20za%20na%20 … 2013/Bref%201.jpg

Даже на този с жълто си пише, че е специално за ръжда.

# 721
  • София
  • Мнения: 3 328
Този Бреф - откъде?  Нямам спомен да съм го виждала в големите вериги магазини, но може и просто да не съм го забелязала Rolling Eyes

# 722
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 576
Този Бреф го има в Кауфланд и Метро със сигурност.

# 723
  • Мнения: 69 113

Мерси, мерсиииииииии....  bouquet

# 724
  • София
  • Мнения: 4 178
Момичета ,с какво си почиствате ютията отвътре.От Сливен съм водата ни е доста варовита,периодично си почиствам ютията както е описано в книжката и пак има варовик,освен това от скоро слагам вода от кана аквафор уж пречистена и пак ми се появява.Вече не знам какво да правя.


Слагай минерална вода.

На колежка скъпа кафемашина се запушвала и все сменяли цедката, докато един майстор им казал за мин.вода и оттогава нямали проблем. Иначе за година ще излезе двойна машината.

# 725
  • Мнения: 1 416
Този Бреф го има в Кауфланд и Метро със сигурност.
В Била също го има. И не е скъп.

# 726
  • Русе
  • Мнения: 7 076
С минерална или изворна вода гладя от години, но въпреки това ютията пак набира котлен камък, не е както с чешмяната вода, но си прави.
Замислям се да мина на дестилирана вода, 60 стотинки и е литъра.

# 727
  • Сливен
  • Мнения: 4 065
А от къде може да се купи дестилирана вода?

# 728
  • Мнения: 10 082
А от къде може да се купи дестилирана вода?
Във всяка аптека има

# 729
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Как виждате какво е натрупала ютията отвътре? newsm78 Embarassed

# 730
  • Русе
  • Мнения: 7 076
Как виждате какво е натрупала ютията отвътре? newsm78 Embarassed

Отвътре не виждам, вижда се на отворите за парата, особено като живеехме в Русе, през тях падаха парченца варовик.

Дестилирана вода - в аптеките. Има такива аптеки, където на място я правят от там съм си я купувала на 60 ст./л., а иначе готова, бутилирана и 1,30 лв./л.

# 731
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Как виждате какво е натрупала ютията отвътре? newsm78 Embarassed
Като спре да пуска парата..... Laughing
Но,реално си е така де.
Щом силата и започне да намалява определено се е натрупал котлен камък.Веднъж месечно я правя тази профилактика.И после-ти да видиш каква мизерия и кал излиза.... ooooh!
И като си помисля,че някои дори пият такава чешмяна вода..... Tired
Ето това използвам,има го в Кауфланд също и в Метро съм го  срещала:
Скрит текст:

Отвътре не виждам, вижда се на отворите за парата, особено като живеехме в Русе, през тях падаха парченца варовик.


О,да.... Simple Smile

# 732
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Ясно! Laughing Аз до сега никога не съм почиствала старата ютия, която предаде Богу духа преди месец, а беше на 15 години. Пускаше си пара и гладеше безотказно до последно... Simple Smile Та за това се чудех за тоя котлен камък.
Скрит текст:
А иначе и аз съм от пиещите чешмяна вода  Mr. Green . Не понасям мириса и вкуса на пластмаса. Дори чешмяна да си сипя в такова шише, пак не ми харесва....

# 733
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 857
Зависи от чешмяната вода. При нас от чешмите тече поливна вода, така че нямаме друг избор освен да пием купена от магазина.

# 734
  • София
  • Мнения: 3 328
Този Бреф го има в Кауфланд и Метро със сигурност.
В Била също го има. И не е скъп.
Благодаря, момичета!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт