БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 37 881
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867
Момичета, а някой да има мързелива рецепта за канелони? Ама от най-елементарните, бързи и лесни. От една седмица им се каня, днес гледах разни рецепти, то не са сосове бешамел, доматени, сметанови и не знам си какви, уф, не ми се разправя, налегнал ме е целият световен мързел... Embarassed. Да имаше как да ги сваря на макарони и после кой с каквото иска, ама не става. Grinning Имам пилешка кайма.
Ако някой знае, помогнете!  bouquet

# 16
  • Мнения: 4 785
Оф, аз последно ги правих на болонезе, ама си заслужаваше цялата галимация, ужаааасно вкусни, даже и мързел бих пренебрегнала  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 22 867
Оф, аз последно ги правих на болонезе, ама си заслужаваше цялата галимация, ужаааасно вкусни, даже и мързел бих пренебрегнала  Mr. Green

Гледах на ninfil , няма начин да не са вкусни. Значи няма спасение! Да хващам черния опашатко малко да ме поразходи и, като се върна, да запрятам ръкави. Няколко дена ми се размина, ама днес явно нЕма да стане! Blush

Ако все пак твоята рецепта е по-лесничка, сложи линк, моля те!  bouquet

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
За първи път ще правя чийз кейк, ... колко голяма да е тавичката, какъв диаметър?
В рецептата за кейка не пише ли какъв диаметър да е формата?
Обичайно 26см.

spasdidi, както и Цвети е предложила, и аз съм за Свинско с гъби и сметана.

Не, не пише, но ще си взема от 26 см   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 97
Аз правя тази гъбена супа бз сметана е но сатава страшно вкусна

# 20
  • Мнения: 6 799
Маме, благодаря за темата.   bouquet

Аз правя гъбена супа като Морена  Hug, но вместо чубрица слагам мащерка.  Peace

labrex, аз наскоро правих канелони с кайма. Напълних канелоните, подредих в тавичка и залях с доматен сок (домашна консерва - парчета домати с магданоз). Отгоре наръсих с настърган кашкавал. Рецептата е от книгата "Всичко за пастата" на Н.Кънчева. В оригиналната рецепта се смесва 1каф.ч. доматен сок с 1/2 ч.ч. пилешки бульон от кубче и се заливат канелоните. И се поднасят поръсени с настърган пармезан. А за плънката оригиналната рецепта е: "накълцайте ситно лука (2 глави), нарежете гъбите (печурки - 300гр) на ивички и ги запържете заедно с лука в зехтин. Когато омекнат, добавете и каймата (250гр) и задушавайте докато стане на трохи. Овкусете със сол и черен пипер. Когато сместа се поохлади, пасирайте (ако ви се стори, че не е достатъчно плътна, добавете галета). Напълнете канелоните, залейте със сока. Ако искаш пробвай, станаха вкусни.

# 21
  • Мнения: 646
Моля , за идея с какво да напълня гъби  newsm78

# 22
  • Мнения: 11 607
Моля , за идея с какво да напълня гъби  newsm78

Топено сирене, кашкавал, маслинка.....

# 23
  • София
  • Мнения: 10 825
Моля , за идея с какво да напълня гъби  newsm78
шунка, кренвирши, сирена, варени настъргани яйца, задушен лук и всякакви комбинации от изброените + подправки

# 24
  • Мнения: 646
 Благодаря, момичета. А  как се приготвят?

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Благодаря, момичета. А  как се приготвят?
С какво да ги напълниш е въпрос на вашия вкус. Откъсва се пънчето и както останалите продукти за плънката, се нарязват на ситно в блендер и после се напълва гъбата.

# 26
  • Мнения: 567
Лабрекс, Моренка, благодаря за рецептите за пържолите.  Hug
Ще правя тези със сметаната на Морена - звучи страхотно. Само индианеца не може да разбере как така се нареждат с разрезите нагоре парчетата месо? Те нали са нарязани на пържолки? Знам си аз, че ще объркам нещо.  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 646
Благодаря  bouquet

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
spasdidi, нарязвам бонфилето (то нали е.... като опашка... А! ето снимка - ) на шайби (4-5см), та тях с разреза нагоре.

# 29
  • Мнения: 567
Ха-хах, е сЯ разбрах. А така, за индианеца по-нагледно! Добре че няма клипче с тавата!  Embarassed
ДеТ се вика - Начи шайбата я слагам легнала!!!  Joy
То моето парче е голямо, та се получават пържолки. Няма начин да ги объркам като ги редя!
Благодаря ти, Моренка още веднъж! Hug

Общи условия

Активация на акаунт