Гримиране - идеи, техники и предизвикателства - 53 тема

  • 68 302
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 675
Благодаря за новата тема! Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 9 494
Аленка, мерси за темичката!  bouquet

Аз моята дъщеря, на 9г. съвсем наскоро я бях подложила на гримов тест. Laughing
За Фашинга в училище им бяха казали, че може да се гримират и пр. за празника.
Та нашата с голям мерак пожела да и дам един несесер с козметика. Вътре сложих, всичко което не ползвам, като бях на кантар, да не и запаля интереса повече от необходимото.
Върна ми несесера недокоснат. Каза, че е успяла да впечатли с козметика всичките си съученички и че е сложила само веднъж от цикламеното течно червило, но се погледнала и останал потресена от вида си. Изтрила го веднага. Вечерта нямаше грам грим по себе си.
А бях така любопитна да видя, дали ще прибегне до синята спирала, моливите, сенките...
Явно с отказа по-скоро се засилва интереса на децата.
Моята демонстрира -0-ев интерес.
Иначе знае, че иска "спиралата на MAC" и метеоритите, да занесе да покажела на съученичките. Joy Joy hahaha hahaha

# 17
  • Мнения: 41
 a.l.e.n.a ,благодаря за новата тема  bouquet,добре че ми каза за червилото,да не дърпам и аз Joy,пише че издържат по 24 часа,дори гледах клипче на което едва изтриха цветът мацнат върху ръката Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 1 246
Предизвикателство

Кукли - цялостна визия


Срок за работа - до 31 март 2014г.г, включително  Peace


Момичета, не си ли спомняте куклите?  newsm78 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=679593.msg23125731#msg23125731

# 19
  • Мнения: 3 675
Aз си ги спомням, но то не пречи да се направят отново  Simple Smile

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Аленка, мерси за новата тема!  bouquet
Страхотен Аутфит си и докарала.

# 21
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 432
И аз ги помня, но сега участват други хора, нека се вихрят и да има творчество  Blush Heart Eyes



Момичета, благодаря за милите думи   bouquet

Shokoladche, сенките са:

AMC Shine 46 - макар на снимката да не се вижда - е светло-розово - златисто-сребърно ..... то е в основата на окото - мека и пигментирана сянка , не се рони  Peace





D.S 488 - по-бонбонено розово, с фини шимърчрта, които много не се виждат на окото, но бляска, не стои тебеширено, без да е мазно  Peace









Конкретно тези сенки на Инглот - на мен са ми меки, пигментирани и не ми се ронят  Peace има едни по-сухо-матови - тип рейнбоу серията - те мисля са по-стиснати на цвят и може би са за основа  newsm78 Rolling Eyes Аз съм правила грим с тях, но критериите ни за пигментация - може би са различни; за мен пигментирано е веднъж да долепя четката до клепача и да е достатъчно, а правя ли "туп-туп-туп" .... и да ми стои прозрачно  Stop Stop Stop

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 691
На моя приятелка детето е на 4 и носи лак  Laughing , гледах по снимки някаква детска палитра им бяха подарили , на нея и на братовчедка и, тя седнала на един стол и затворила очи , а другата размахва четка.  Crazy

# 23
  • Мнения: 79
Аз пък съм "за", че няма лошо да се повтарят предизвикателства от преди 2-3 г ... първо, хората са съвсем различни, второ - винаги е интересен нов прочит и нови идеи - нали е важното да има снимки на гримове в темата .... това, че е имало "Лилава магия" примерно през 2012, и ако се избере сега  - какво лошо има - ще са еднакви лилавите гримове ли?!

Последна редакция: пн, 17 мар 2014, 18:00 от Ivvangeline

# 24
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Имам 5 годишна кукла вкъщи. Гледа ме като се гримирам, проявява интерес, но ми се е случвало да и слагам само Метеорити и шоколадовия бронзър на Too Faced. Понякога иска нещо на устните и си изравя някакви цветни балсамчета, целувам и устните, когато съм с червило и тя да има мъничко. Като цяло съм доволна и успявам да я опазя.

Помня, че аз бях ужасна на тази тема. Рисувах с червилата на мама по килима, стените, себе си мажех яко. Изпръсквах и парфюмите. Опасенията ми бяха, че и моята ще е такава кипра, но се оказаха напразни. Сега имам едногодишно мъжле и се чудя дали няма да прави той бели с козметичните ми продукти.

# 25
  • Мнения: 257
Цоп и аз при вас.

Като сте подхванали темата за гримиране в невръстна възраст - никога няма да забравя! Попринцип майка ми не се гримира особено - ползва само спирала и понякога червило или оцветен балсам/гланц.

Но когато бях на 9, имаше едни червила на Ревлон, от които смесваше 2 цвята до получаването на много красив кафеникаво розов нюд (не мъртвешки, а супер приятен, подсилващ естествения цвят на устните й).
Колко пъти тайно съм й ги крала, и съм си мислела "от едно намазване мама няма да разбере", че накрая й бях изхабила половината от гилзите на червилата за собствените си "експерименти" Whistling
А на мама й беше забавно и си мълчеше. Пък Ревлон края на 90-те си бяха още по-"хай енд" като за БГ икономиката и пазара, та, фактически, съм й хабила от "скъпите" червила...

По-натам си беше купила очна линия, не помня вече на коя марка... Така се бях наплескала, че след 3 миенета пак ходех като панда в очите и ми щипеше яко... Ама си мълчах, за да не си призная грешката - гордост и достойнство! Laughing

# 26
  • Мнения: 234
Благодаря, момичета. Хубавото след днешната ни покупка е, че не се гримира само си ги разхожда в чантичка гримчетата. Идеята да ме гримира е добра. А иначе какво да Ви говоря. В градината на предучилищната група Дядо Мраз им донесе комплект гримове. Надявам се да и мине мерака. Иначе за лак има няма и се сети да я лакирам.

# 27
  • Мнения: 134
Благодаря за новата тема.
Радвам се, че Хот мама се харесва, много красив руж е.
Днес имах възможността да пробвам палитрата UD Nаked flushed. Всичко в нея ми харесва Heart Eyes. Бронзърът не е никак тъмен и не ми оранжевее, ружът е много красив цвят(средно тъмно розово, с лек керемиден оттенък в него, ама много лек), а хайлайтъра е с фини частички. Страхотна пигментация, фино смлени продукти, както харесвам. Много неща взех този месец и съм се поохарчила, но при намаление във ФЮ ще си я поръчам. Говорехме си днес и за овалните лица и как едно контуриране може да поскрие бузките Blush Така че съм решила твърдо да се упражнявам, докато се получи.
Благодаря много на Оля за съдействието и приятното прекарване днес Hug

# 28
  • Мнения: 213
Днес опитах нещо, което даде много добър резултат и реших да споделя. Бързам да отбележа, че според мен е неподходящо за ежедневно прилагане, но става за екстремни ситуации. Та, хванах си най-водоустойчивата спирала в арсенала, в случая Max Factor 2000 Calorie и използвах туша и за основата на долните мигли и водната линия на горния клепач. Бетон е вече 13 часа, а досега не съм ползвала молив, който да не ме превръща в симпатичен енот.  Peace

# 29
  • Мнения: 3 675
Aз във водната линия на горния клепач си слагам от гел очната линия и не ми се отпечатва върху долния клепач  Grinning По този начин запълвам и белите петна между миглите.  Mr. Green
На  долната водна линия нанасям бял молив, който ми се събира във вътрешната част на окото и трябва да се почиства  Rolling Eyes В края на долният клепач също си слагам от гел очната линия, а не молив.
За нанасяне на очната линия във водната линия използвам четката 212  на МАС, която е супер удобна за тази цел  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт