"Селски" номера и пинизи

  • 5 105 881
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 32 595
  • Мнения: 47 985
Така е, хубаво е че са помогнали и реагирали бързо, но тук споделяме и как би могло да се реагира по-безопасно и културно и примерно това може да е полезно на друг, изпаднал в подобна ситуация.
Моят мъж също обича да помага, едно време се хвърляше емоционално и с главата напред, сега "откри" телефон 112 и си звънка и подава сигнали наред. Честно казано- реагират винаги Simple Smile или поне казват дали вече са уведомени и се действа, или дават съвет къде да звънне за по-бърза реакция или какво да направи и т.н.
Така че за мен беше полезно инфото, че може да се запише номера и да се подаде сигнал на 112, такива ситуации са чести и е добре да се знае от всеки

# 32 596
  • Мнения: 22 433
Ако съм с децата си в колата, аз лично не бих тръгнала да гоня когото и да било, ако ме е ударил.
Ламарините ще си ги направя, но това което може да се случи в последствие...може да е доста по-лошо.

# 32 597
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Така е, момичета, но в такива ситуации човек рядко има време да обмисля кое как и почти винаги реагира импулсивно. Хубавото е, че първият им импулс е бил да помогнат, защото на мнозина първият би бил да извадят телефон и да снимат сеира за да го пуснат после в социалните мрежи и да се пенят отдолу на думи. Лесно е след като всичко е минало човек да поразсъждава и да стигне до по-разумно решение, но на мига, като ти накипи отвътре заради някой такъв кретен, човек не разсъждава, а действа. Аз вероятно сигурно също бих го подгонила за да не се измъкне. Не казвам, че е правилно, казвам, че така ще ми дойде отвътре.

Имах подобен случай миналото лято. Една шофьорка /около 45 годишна/ мина на червен светофар и щеше да ме отнесе. Аз бях с мотора. Толкова побеснях, че и аз се разтреперах от нерви като в цитирания случай. Обърнах мотора и я догоних на следващия светофар. Накарах я да свали стъклото и я попитах защо мина на червено и искаше да ме убие. Идея си нямате каква физиономия видях насреща си. За щастие този точно светофар има дълго червено и успях пространно да й обясня, че ние, които караме на две гуми, също сме хора, също имаме деца и също искаме да се приберем живи у дома при тях. Начетох й конското и си заминах. Дано си е взела урок.

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 11:07 от HighSpeed

# 32 598
  • София
  • Мнения: 618
Алиска, застрашили  сте много животи заради някакви ламарини.
Ами ако беглеца беше някой надрусан и въоръжен?
Можеше да ви свали на място- вече и това очаквам от младите българи.
Заслужава ли си заради ламарините? В авто моргата ламарини да искаш.
За мене не - кола се оправя, човек не се връща от Оня свят.
Вчера някакъв подобен слезе от колата и крещя безумно по пресичащи пешеходци. Автобуса го забавил, те му се пречкали и т.н....
Размахваше някакво газово пищовче, но то от близо ударната вълна може да ти пробие черепа.
Това в 8.20 ч. сутринта срещу бившия рест. Кошарите.
Заслужава ли си заради кола - за мене не.
Предполагам, че като съвестна гражданка си подала сигнал на тел. 112

# 32 599
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
На мен ми звучи странно, че жената с детето в колата е тръгнала да го преследва. Дори и без детето да е, като го стигне и какво ще му направи тази жена?  Confused Както една приятелка двама мъже и взеха чантата и тя тръгнала да ги гони, и се спряла по едно време, защото си е задала въпроса "И като ги стигна, какво?"
За мен има всякакви откачалки, малко ме е срам от себе си, че не съм защитничка по улиците, но такова ми е чувството за самосъхранение.  Понякога ми се иска да имам повече кураж, но винаги едно тънко гласче ми дудне "Я пак хубаво си помисли, знаеш ли го къв е този?"  ku-ku

# 32 600
  • София
  • Мнения: 8 932
Алиска, застрашили  сте много животи заради някакви ламарини.
Ами ако беглеца беше някой надрусан и въоръжен?
Можеше да ви свали на място- вече и това очаквам от младите българи.
Заслужава ли си заради ламарините? В авто моргата ламарини да искаш.
За мене не - кола се оправя, човек не се връща от Оня свят.
Вчера някакъв подобен слезе от колата и крещя безумно по пресичащи пешеходци. Автобуса го забавил, те му се пречкали и т.н....
Размахваше някакво газово пищовче, но то от близо ударната вълна може да ти пробие черепа.
Това в 8.20 ч. сутринта срещу бившия рест. Кошарите.
Заслужава ли си заради кола - за мене не.
Предполагам, че като съвестна гражданка си подала сигнал на тел. 112
Ти пък, тези съвети са за другите. Нито се месиш, нито звъниш на 112 (защото те и без това работа не вършат). Ако някой е успял да снима с телефончето, току виж се чуло за този случай.

# 32 601
  • Мнения: 4 270
Звъняла съм десетки пъти на 112, в повечето случаи са реагирали адекватно. Не съм сеирджия и не снимам по улиците.

# 32 602
  • София
  • Мнения: 19 249
Т.е. пешеходците са си виновни, защото първо трябва да се мисли дали отсреща нямаш дрогиран идиот и едва тогава да се пресича дори на зебра?
"За да победи злото е необходимо само едно - добрите хора да не правят нищо"

# 32 603
  • Мнения: X
Пет коли минаха на червено преди малко. Все има по някой, но толкова масово за първи път виждам. Жегата ли им идва в повече, не знам. Да не смееш да пресичаш на светофар вече.

# 32 604
  • Мнения: 3 944
Пет коли минаха на червено преди малко. Все има по някой, но толкова масово за първи път виждам. Жегата ли им идва в повече, не знам. Да не смееш да пресичаш на светофар вече.
Единия като е тръгнал и другите като овце след него, без дори да погледнат какво свети. При пешеходците често се случва.

# 32 605
  • Мнения: 2 157
Пет коли минаха на червено преди малко. Все има по някой, но толкова масово за първи път виждам. Жегата ли им идва в повече, не знам. Да не смееш да пресичаш на светофар вече.
Единия като е тръгнал и другите като овце след него, без дори да погледнат какво свети. При пешеходците често се случва.
Миналата седмица видях същата ситуация. За малко да стане катастрофа, но се размина на сантиметри. Wink
Алиска, добре сте постъпили! Апатията в обществото ни е прекалено. Няма за какво да се обясняваш и извиняваш, че сте помогнали на жената в това да спре виновника. Peace

# 32 606
  • Мнения: 9 050
Откога да не отвръщаш на агресията с агресия се нарича апатия?

# 32 607
  • Мнения: 1 753
Голяма група влизаме в пещера, написано е и ни обясниха да не се снима, пипа и взима.
Намери се веднага един Бай Ганьо, само сувенир май не си взе, а може и да е успял.

# 32 608
  • София
  • Мнения: 618
Откога да не отвръщаш на агресията с агресия се нарича апатия?
Ако визираш поста на Алиска, никъде не прочетох, че мъжът и е проявил насилие или агресия. Просто са препречили пътя на беглеца и са го спрели. Апатия е да наблюдаваш някой да размахва газово пищовче пред пешеходците, че пресичат бавничко.

# 32 609
  • Мнения: 9 050
Откога да не отвръщаш на агресията с агресия се нарича апатия?
Ако визираш поста на Алиска, никъде не прочетох, че мъжът и е проявил насилие или агресия. Просто са препречили пътя на беглеца и са го спрели. Апатия е да наблюдаваш някой да размахва газово пищовче пред пешеходците, че пресичат бавничко.

Не, не визирам поста на Алиска, а отговарям на поста точно преди моя. А ти се върни и прочети. Никой нищо не е препречил. Карали са. Успоредно. И са го притиснали от две страни, за да спре. Хич няма агресия даже.

Общи условия

Активация на акаунт