"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 803
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 37 965
  • Мнения: 9 762
Скромното ми мнение е, че човек трябва да си кръсти детето както прецени, стига да не е съвсем екзотично/обидно.
По-нередно ми се струва да се притискат родителите детето да носи името на дядо си, баба си, пра-, пра- леля си и т.н. Ако самите те искат, ОК.

# 37 966
  • Мнения: X
Аз това го поствах тия дни другаде, ама ще се повторя. Питка за прощъпулник, показана в голяма кулинарна ФБ група - https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/31131531_215051552 … 6&oe=5B58C68F
Горното по повод напъните за оригинални мега изчанчени имена. Ами тъпо, че и отгоре.

# 37 967
  • Варна
  • Мнения: 10 796
В класа на дъщеря ми има момиче със странно име. Коренът е български, но самото име звучи някак странно, все едно е презиме, а не име.
На родителската среща госпожата тръгна да чете имената на учениците по списък, спъна се на това име, че майката като стана да обяснява 5 минути как точно се изговаря и къде е ударението. Ми тъпо е.

# 37 968
  • Мнения: 30 802
Ужас, всички ще си мислят, че някой е объркал името й заради фонетичната клавиатура...

# 37 969
  • Мнения: X
Аз точно това си помислих.

# 37 970
  • Мнения: X
На мен ми е смешно като една блуза струва 20лв в магазина нова, а я продават употребявана за 15. И като си платиш доставката въобще се губи смисъла. Същото важи и за колички, дивани и прочие. Не бих си взела употребяван диван за 1000лв.

# 37 971
  • Пловдив
  • Мнения: 14 081
На мен пък ми е смешно когато една блуза струва 20 лева в магазина нова, а я продават употребявана за 25 Simple Smile

# 37 972
  • Другата България
  • Мнения: 37 538
На мен пък ми е смешно когато една блуза струва 20 лева в магазина нова, а я продават употребявана за 25 Simple Smile
Grinning Ама тя само веднъж е обличана, нали?
Или пък напъните, че е уникална и няма друга такава. Tired
На днешно време при това масово пазаруване онлайн и толкова магазини втора ръка именно тези неща са направо смешни.

# 37 973
  • Мнения: 2 721
Наскоро си купих дънки на намаление за 29лв , е снощи от скука разглеждах в ОЛХ и попаднах на същите употребявани за 50лв 🤣..

# 37 974
  • Мнения: 5 632
Ужас, всички ще си мислят, че някой е объркал името й заради фонетичната клавиатура...
А те вероятно просто са се опитали да са доволни всички дядовци и баби.

# 37 975
  • Другата България
  • Мнения: 37 538
За мен пък е супер селско и неетично да се коментира и квалифицира изборът на родители за име на собственото им дете. Изборът е личен и не е наша работа това кой как си е кръстил детето.

# 37 976
  • Варна
  • Мнения: 10 796
За мен пък е супер селско и неетично да се коментира и квалифицира изборът на родители за име на собственото им дете. Изборът е личен и не е наша работа това кой как си е кръстил детето.
А защо се допитват до форума тогава??

# 37 977
  • Другата България
  • Мнения: 37 538
 Simple Smile Аз не говорех за тези, които се допитват, а по принцип.
Въпреки че и на тези, които се допитват надали би им било приятно да се подиграват на изборът им. Защо се допитват - предполагам за по-голям избор, повече хора - повече мнения, предложения, варианти....но не и подигравки. Значи щом се допитват, имаме право да им се подиграваме и коментираме после? newsm78
Аз го разбирам така - ако можеш помогни, ако не можеш - подмини.

# 37 978
  • Мнения: 68 905
Ако избора е малоумен и смехотворен....не бих мълчала.

# 37 979
  • Мнения: 3 609
Много са безумни модерните напоследък чужди имена: Крисчън, Майкъл, Марая..и накрая..Кирев (а) примерно...

Общи условия

Активация на акаунт