"Селски" номера и пинизи

  • 5 107 736
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 39 375
  • Мнения: X
Дори и да си на някаква конкретна вълна, дори и да си много впечатлителен и наблюдателен, едно е да си запазиш разсъжденията за себе си, друго е да ги споделиш с приятелка,  а трето е да коментираш подробностите с човек, с когото си се запознал преди 2 минути.
Не знам комплекс ли е, защото то човек без комплекси почти май не остана. Но ако човек има претенции, че е със богата култура, стил и възпитание, такива коментари не ми се връзват с останалото. Подобно обсъждане бих го приела за нормално в някое малко селце или паланка, където всички се познават и всеки нов човек или излязъл от нормата се приема като голямо събитие и разнообразие в иначе скучното ежедневие.

# 39 376
  • Мнения: 3 545
Лан 7,  не ми говори за миризми, че обонянието ми е на обучена немска овчарка Smile  Но тези "селянии", които ти описваш са по-скоро поведение и навици, не външен вид. Такива малко си позволявам "невербално" да коментирам, например леко си поднасям ампулка с парфюм или се местя на друго място, ако е възможно. Душа преди басейн - май не им пука на повечето басейнуващи, което пак си говори за култура и обноски.

# 39 377
  • Мнения: 2 323
Обсъждането само по себе си е селско, да.
Истинският проблем за мен е забелязването обаче.
Но за мен няма особена разлика дали се коментира с приятелка или с нова позната, въпросът е, че е забелязано. Това не е защото някой е много наблюдателен, а защото мозъкът се е концентрирал върху това. Пък аз нямам особено високо мнение за хората, чиито мозъци нямат нищо по-добро за обмисляне/правене от броене на колко дебеланки са се намъкнали в клин, чии корени били за боядисване и кой си бил забравил два косъма на коляното.

# 39 378
  • Мнения: 69 198
А, сега пък и да жомаме, че да не забелязваме.  Бог ми е дал очи, за да гледам - както се казваше в един хубав филм навремето.

Хър, по-скоро дамата те е почувствала близка и за това е споделила. Между близки дружки няма забранени теми, споделя се всичко, което е на сърце и на уста...Simple Smile предразположила си я един вид да си разкрие душата....

# 39 379
  • Мнения: X
Тцтцтц...еми щом я предразполагам толкова, ще се опитам да се виждаме възможно най-рядко. Не ми се слуша за прелестите и окосмението на целия град. Като ми се дочете за кирливи ризи, влизам в темата за хигиената и си вземам дозата. Там поне е смешно.

# 39 380
  • Мнения: 3 545
Тцтцтц...еми щом я предразполагам толкова, ще се опитам да се виждаме възможно най-рядко. Не ми се слуша за прелестите и окосмението на целия град. Като ми се дочете за кирливи ризи, влизам в темата за хигиената и си вземам дозата. Там поне е смешно.

Ужас, и такава "миризлива" тема ли има?

# 39 381
  • Мнения: 69 198
Има. Ахъ ахъ да я заключат, ама май я оставиха  и просто периодично разчистват спама....

# 39 382
  • Варна
  • Мнения: 36 785
За мен е супер селско да съдиш за някой по външния му вид. А много хора го правят. Понякога си представям за мен какво мислят и изпадам в смях със себе си Simple Smile

# 39 383
  • Мнения: 3 545
На мен наистина не ми пука - белег на много ниска култура е. На запад хората въобще не се впечатляват и са си много естествени повечето, с изключения, разбира се, но наистина изключения. Всъщност съм забелязала, че колкото по-голям и развит е даден град, толкова по-малко такива глупости се срещат.

# 39 384
  • Мнения: 10 823
Не смесвайте нещата ! На запад не им пука кой как се е облякъл, но дрескода за някой места е задължителен и няма изключения - спазва се стриктно. Докато при нас масово се правят изключения и експерименти - ако мине номера де.

# 39 385
  • Мнения: 3 545
Не, не става въпрос за дрес код в никакъв случай. За обикновен ежедневен стил говоря аз.

# 39 386
  • Мнения: 69 198
За мен е супер селско да съдиш за някой по външния му вид. А много хора го правят. Понякога си представям за мен какво мислят и изпадам в смях със себе си Simple Smile

Тук не съм съгласна с теб. Има значение, разбира се, че има...външния вид. Не че само от него е редно да се съди за човека, но И от него.
Представи си на интервю за работа например да се явиш в неугледен външен вид....много ясно, че ще направиш недобро впечатление.  Или да ходиш постоянно с неизмита коса. И още и още примери могат да се дадат....

# 39 387
  • Мнения: 10 449
На мен пък ми е скучно да обсъждам космарляци и небоядисани корени. Виждам ги, но мисля че има далеч по-интересни теми за разговор от това. Наистина ми се вижда селско.

# 39 388
  • Мнения: 3 545
За мен е супер селско да съдиш за някой по външния му вид. А много хора го правят. Понякога си представям за мен какво мислят и изпадам в смях със себе си Simple Smile

Тук не съм съгласна с теб. Има значение, разбира се, че има...външния вид. Не че само от него е редно да се съди за човека, но И от него.
Представи си на интервю за работа например да се явиш в неугледен външен вид....много ясно, че ще направиш недобро впечатление.  Или да ходиш постоянно с неизмита коса. И още и още примери могат да се дадат....

А, това е съвсем, съвсем друга работа - на работа има дрес код и изискавания. Досега говорехме само за хора в ежедневие и свободно време.

# 39 389
  • Мнения: X
На Запад не съдели по външния вид ли? Съдят и още как! Коментирането обаче е въпрос на манталитет, т.е. там е селският елемент. Между дружки обаче е позволено според мен.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт