А коя книга четат в момента децата ви? - 4

  • 50 077
  • 743
  •   1
Отговори
# 240
  • Sofia
  • Мнения: 21 707
Приказките на братя Грим нали са писани за възрастни... та аз и Андерсен, а донякъде и Шарл Перо го слагам в тоя кюп и до сега съм ги спестила на щерката (6г.).

# 241
  • София
  • Мнения: 44 229
Аз си му ги чета от малък, даже преди първи клас прочетохме и в оригинал  Грим (не адаптациите за деца)  и български и  басни и всякакви подобни си му четях.
Честно казано едни от най-жестоките и неприятни са ми именно българските приказки, но децата си ги разбират по друг начин.

# 242
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Чете издание на Андерсеновите от моето детство. А, аз не говоря за всички приказки на Андерсен, но "Нощната шапка на стария ерген" или "В задния двор" /за тях се сещам на прима виста/ определено не са за деца на 9.

В къщи имаме старо, двутомно издание на приказките на братя Грим, от 1967 г. и вътре има приказки, които за първи път виждах. Четях от тези томове на сина ми, но има приказки,които са направо парадоксални и дори детето с тогавашния си акъл намираше за странни /ако ви попадне прочетете "Чудноватия свирач", за нея се сещам сега/. Та се придържахме само към всеизвестните техни приказки. Не знам, може преводът да е бил кофти.

# 243
  • Мнения: 2 837
Аз не мисля, че Андерсеновите приказки са за малки деца. Като знам колко рев съм изревала за малката кибритопродавачка, за русалката и за кой ли не още, сърце не ми дава да ги чета на сина си или пък да го карам той да ги чете.

# 244
  • Мнения: 3 379
При нас положението беше подобно за руските приказки - за Баба Яга, Касчей Безсмъртни, Соколе мой... и т.н. На мен ми бяха едни от любимите детски приказки, а като ги зачетох преди 2 г. на големия ми син (тогава на 8 г.) и той още на втората каза, че са му страшни и не иска да ги четем. Нещо подобно беше като реакция и на "Тримата братя и златната ябълка" и от тогава е много скептичен към приказки, но сега чете с интерес тези на Георги Райчев.

На малкия (на 5.5 г.) чета в момента Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада, като вече сме на втората книга. Това е втория роман след Писмата на един дакел, който следи с интерес, преди това опитите ми да чета романи се проваляха след втората вечер.

# 245
  • Мнения: 74
каката ни чете "Ятаган и меч" , препоръчвам я на мамите, а малкия чете "мечо Пух" http://www.helikon.bg/books/118/-%D0%AF%D1%82%D0%B0%D0%B3%D0%B0% … D1%80_145446.html

http://www.helikon.bg/books/102/-%D0%9C%D0%B5%D1%87%D0%BE-%D0%9F … %D1%85_58377.html
 Grinning

# 246
# 247
  • Sofia
  • Мнения: 21 707
Започнахме ту аз, ту щерката (6г.):

# 248
  • у дома
  • Мнения: 7 155

Тази нова ли е-моето поне не я е чело,а честно казано е изчело кажи-речи всичко от поредицата...

# 249
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Стара е - 2007г, от библиотеката я взех.

# 250
  • у дома
  • Мнения: 7 155
Стара е - 2007г, от библиотеката я взех.
Благодаря-значи или я е пропуснал или просто в нашата библиотека я няма.

# 251
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
голямото

 малкото

# 252
  • Мнения: 2 837
- прочете я на село за уикенда, липсата на интернет и телевизия върши чудеса.
Днес започна "Небивалици" на Д. Бисет.

# 253
  • Sofia
  • Мнения: 21 707
Днес започна "Небивалици" на Д. Бисет.
Много харесана от моята щерка (6г.). Simple Smile  Също както и "Гимнастика за опашката" на Григорий Остер.

# 254
  • Варна
  • Мнения: 1 383
"Карлсон, който живее на покрива"

Общи условия

Активация на акаунт