За свекървите, децата и още нещо...

  • 57 027
  • 975
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 29 398
И какво ще разбереш от първата и последната страница само Laughing

Ша чета, бре кака, споко!  Peace Grinning ....ма време си требе Rolling Eyes То такваз цигания изпуща ли се!?!?!? hahaha

# 931
  • София
  • Мнения: 2 901
Значи, да знаеш, от мелено от 1 до 10 страница, всичко се повтаря многократно до 60-та. Прочети поне до 10-та да добиеш представа...

# 932
  • Мнения: 29 398
Значи, да знаеш, от мелено от 1 до 10 страница, всичко се повтаря многократно до 60-та. Прочети поне до 10-та да добиеш представа...

ааа....мерси, спести ми доста време. Сега съм до към 3-та .... Whistling

# 933
  • Мнения: 13 770
Аз съм изненадана, че още върви тази тема. То каквото имаше да се казва, се каза отдавна. Да не говорим, че дилемата с дивана - да бъде или да не бъде Grinning, се реши още съвсем в началото и то благоприятно и за двете страни. Защо продължава да се нищи, не разбирам.

# 934
  • Мнения: 5 513
Дежурна съм през обедната почивка и се чудя какво да правя.

# 935
  • Мнения: 6 833
Аз съм изненадана, че още върви тази тема. То каквото имаше да се казва, се каза отдавна. Да не говорим, че дилемата с дивана - да бъде или да не бъде Grinning, се реши още съвсем в началото и то благоприятно и за двете страни. Защо продължава да се нищи, не разбирам.

За завърши дилемата? Че не ми се чете назад...

# 936
  • Мнения: 3
Запис Peace Темата си е много хубава даже.
Интересен въпрос.
Омъжена съм от 30 години без съвсем малко / скоро ще празнуваме 30/. За тези години никой и никога не си е позволил вмешателство по какъвто и да е повод в живота ни. Нито моите нито на ММ роделите. Всички са живи и здрави до ден днешен. Ние какво ще купуваме, къде ще ходим, какво ще ядем, колко и как ще си кръстим децата си е наша работа. Беше им обяснено още в началото, а се намесят, а червен картон, жълт няма  Mr. Green
На въпроса,  ще ги остава да правят каквото сметнат за добре. Да купуват каквото им харесва . Имам син и дъщеря семейни с деца. И на двамата жилищата ние сме ги купували, но обзавеждането е тяхно дело без парите де. И съм казала, който има нужда от мен знае къде да ме намери. Аз по къщите им не ходя освен по поводи или ако ме викнат. Не ги деля, като се родиха децата не им висях на главата, гледаха си ги сами и не сбъркаха. Майката на снаха ми реши,че ще се мести при тях изтраяха я 5 дни Laughing. Помагам и винаги могат да разчитат на мен и ММ за всичко, дори за пари. Не налагам мнение за нищо освен може би за малко по-здравословно хранене.
Е, че понякога бъркат с избора на някои неща, но и ние май все още не правим най-добрия избор.
Това е моето мнение.

# 937
  • Мнения: 13 770
За завърши дилемата? Че не ми се чете назад...

Питаш какво е станало в крайна сметка ли? Ми кандидат-свекървата даде част от парите, колкото сметна за разумно, младите си донадиха и си купиха мечтаните дивани. Снимки на диваните не сме виждали Laughing


Това, че не им се бъркаш е чудесно, но чак пък толкова себеотдаване - то апартаменти, то обзавеждане, то гледане, то пари, то помощ, щом отворят уста... Винаги готов Mr. Green
Отивате в другата крайност, според мен.

# 938
  • Мнения: 3
За завърши дилемата? Че не ми се чете назад...

Питаш какво е станало в крайна сметка ли? Ми кандидат-свекървата даде част от парите, колкото сметна за разумно, младите си донадиха и си купиха мечтаните дивани. Снимки на диваните не сме виждали Laughing




Това, че не им се бъркаш е чудесно, но чак пък толкова себеотдаване - то апартаменти, то обзавеждане, то гледане, то пари, то помощ, щом отворят уста... Винаги готов Mr. Green
Отивате в другата крайност, според мен.


Никой с нищо не прекалява, добри са ми децата. Жилищата ги споменах само с една цел, някои си мислят, че като  дадат нещо на децата всичко им е позволено.

# 939
  • София
  • Мнения: 5 499
Запис Peace Темата си е много хубава даже.
Интересен въпрос.
Омъжена съм от 30 години без съвсем малко / скоро ще празнуваме 30/. За тези години никой и никога не си е позволил вмешателство по какъвто и да е повод в живота ни. Нито моите нито на ММ роделите. Всички са живи и здрави до ден днешен. Ние какво ще купуваме, къде ще ходим, какво ще ядем, колко и как ще си кръстим децата си е наша работа. Беше им обяснено още в началото, а се намесят, а червен картон, жълт няма  Mr. Green
На въпроса,  ще ги остава да правят каквото сметнат за добре. Да купуват каквото им харесва . Имам син и дъщеря семейни с деца. И на двамата жилищата ние сме ги купували, но обзавеждането е тяхно дело без парите де. И съм казала, който има нужда от мен знае къде да ме намери. Аз по къщите им не ходя освен по поводи или ако ме викнат. Не ги деля, като се родиха децата не им висях на главата, гледаха си ги сами и не сбъркаха. Майката на снаха ми реши,че ще се мести при тях изтраяха я 5 дни Laughing. Помагам и винаги могат да разчитат на мен и ММ за всичко, дори за пари. Не налагам мнение за нищо освен може би за малко по-здравословно хранене.
Е, че понякога бъркат с избора на някои неща, но и ние май все още не правим най-добрия избор.
Това е моето мнение.

Всеки медал има две страни. Ако съвсем не се интересува свекървата, веднага ще има "Ама на нея въобще не й пука за нас...". Интересно ще е да чуем гледната точка на снаха ви. Доста крайно изказване, това, което съм болднала. Аз не бих го направила, много високомерие показва и студенина. Свекърва ми, Бог да я прости, беше такава...като ми каза "Който има нужда от мен, знае къде да ме намери", нали се сещате колко сме я търсили... Sad Гледната ми точка е, че трябва да има баланс. Затова и пуснах темата, за да чуя различни мнения и да се опитам да балансирам нещата.

# 940
  • София
  • Мнения: 28 598
Аз бих се радвала на такова изказване, стига наистина да го мисли. Според мен въобще не е студено, а е тактично.

# 941
  • Мнения: 6 833
Това си е съвсем нормално нещо. Аз го приемам като- "Няма да идвам неканена, когато искате ме поканете у вас" . Не го примам, че буквално трябва да я търсят..  Peace

# 942
  • София
  • Мнения: 5 499
Аз бих се радвала на такова изказване, стига наистина да го мисли. Според мен въобще не е студено, а е тактично.

На мен не ми звучи тактично. Звучи ми повече като "Можете да ме притеснявате, ако искате". Но определено е умен подход с последствието че, в крайна сметка човекът, който те притеснява, наистина разбира, че те притеснява и изпитва благодарност, щото въпреки притеснението, ти си се отзовала. Wink Може и да го възприема, обаче само в краен случай.

Да го прочетем и премислим пак: "Който има нужда от мен, знае къде да ме намери". Хм...демек, аз от вас нужда нямам... newsm78

Последна редакция: пт, 04 апр 2014, 17:07 от Popule

# 943
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз бих се радвала на такова изказване, стига наистина да го мисли. Според мен въобще не е студено, а е тактично.

+1
Кое му е студеното, че не разбрах  newsm78
Жената е достатъчно тактична да не се бърка, но е показала ясно на децата си, че винаги е насреща, когато те преценят. Все пак не е врачка да знае кога е нужна на децата си и кога не.

# 944
  • Мнения: 3
Изобщо не сте ме разбрали. Както и да е. Но студеното е много далеч от мен...на светлинни години.

Общи условия

Активация на акаунт