За свекървите, децата и още нещо...

  • 57 072
  • 975
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 28 786
Всеки си има своя глава на раменете.

Сама си отговаряш на въпроса. Peace

Отговарям си на въпроса с една подробност - става въпрос за детето ми. И тук вече нещата стават различни. Не може току така да си зарежеш детето да върши грешки, така мисля. Надявам се тези от вас, които са родители, дори и на все още малки деца, да разберат за какво говоря.. Peace

Не. Става въпрос за детето ти и за неговата партньорка. Много голяма разлика.

ПП Може би ще има хора, които ще напишат, че имаш право да се бъркаш, но ще бъдат единици.

Освен това, аз не бих приела такова вмешателство. Да не стане така, че да успееш да се наложиш за мебел, но да навредиш на отношенията ви. Като говорим за грешки...

# 31
  • София
  • Мнения: 5 499
...дори сина ти да се раздели с момичето, накрая пак ще страда, а и ти, защото не вярвам да има майка, която да е щастлива, когато детето й не е щастливо.

Честно казано имам едно подозрение, че ако закупят въпросната мебел вероятността от раздяла е реална...  newsm78 Просто съм имала подобен проблем като млада, та знам как се кара човек с половинката си за такива неща. В началото уж много си ни харесва, обаче после...кофти работа...да няма накъде да се обърнеш в дома си. И някой трябва да е виновен...кой, кой...половинката... Sick

# 32
  • Мнения: 146
Сега, представете си вашите мили дечица пораснали. И освен тях, още едно се присъединило (в случая, бъдещата снаха). И решават да извършат една велика глупост, за която със сигурност ще съжаляват.

Представих си го образно и честно казано и устата ме засърбя да се изкажа, и ръцете да си напиша мнението, хем аз имам доста време преди да стана свеки  Mr. Green
Но и аз съм на мнението на другите преди мен - остави ги да направят собствените си грешки и да се поучат от тях. Нищо не учи така, както собственият напоителен емпиричен опит.
Похвално е, че им предоставяш жилище. Може и да е непрактична покупката, може и да не могат да я продадат в последствие, а може и изобщо да не поискат да я продават.
Днес ще се намесиш за мебелите, утре за друго и т.н. и току виж отношенията ви се развалили. Не си заслужава според мен.
А и как точно ще наложиш вето? Ще тропнеш по масата?
Сега ти си представи обратната ситуация - искаш да си купиш въпросната мебел, а свеки се запъва. Как е, хммм? Wink
Скрит текст:
Нали помниш, че за мама и тате е до море, а за либето е през морето.
Според мен не си струва да поставяш отношенията ви на подобна плоскост още в самото начало Peace

# 33
  • Мнения: 5 642
Много се надявам да не се стигне дотам, но ако се разделят заради вещ, значи толкова им е акъла /и връзката също/. Всички млади семейства минават през период на напасване и караници, докато се нагодят едни към други. Остави ги да изградят дома и взаимоотношенията си сами, не можеш да ги предпазиш от това.

# 34
  • Мнения: 1 759
Щом мислиш, че една мебел може да ги раздели, остави ги да си я купят.По-добър тест от този за силата на връзката им едва ли има. Peace

# 35
  • Мнения: 187
Боже мой, това е просто един диван ooooh!
Представям си как ще им се месиш на хората за по-важни неща. На мястото на сина ти бих имала едно наум като взимам апартамента ти. Със сигурност и това ще дойде на дневен ред след време.

# 36
  • Мнения: 343
Ама как така ти хрумва въобще думичката вето? Това е ужасно грубо. Вето можеш евентуално на мъжа си да налагаш. Нямаш право на вето по отношение на семейството на сина ти. Само на съвещателен глас, при това - деликатно изразен. Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 5 499
Ама как така ти хрумва въобще думичката вето? Това е ужасно грубо. Вето можеш евентуално на мъжа си да налагаш. Нямаш право на вето по отношение на семейството на сина ти. Само на съвещателен глас, при това - деликатно изразен. Wink

Ами не съм много много по деликатностите, просто защото мисля, че не работят. Доста препятствия съм минала през живота си и съм стигнала до извода на Ботев, който между другото много по-рано от самата мен го е направил... Tired "На добрия - добро, а на лошия - с ножа по главата" - в моя случай метафорично казано. Така е, властна жена съм, но по този начин и съм постигнала доста в живота. Та ми е трудно да съм деликатна. Затова и разсъжденията ми са такива - крайни. Или ще си счупят главите или вето. То трето няма, а и както и по друг начин да бъде наречено всичко това, пак е същото.

Вследствие на вашите съвети, май ще взема да ги оставя да си счупят главите. Mr. Green Жал ми е, мъчно ми е, обаче какво да се прави. То и няма да съм аз, дето ще летя през хола им я... Hug

Малко офтопик - както и да наричаме негрите - черни, цветнокожи, афро-американци, африканци, то от това кожата им няма да избелее.

# 38
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Виждам новия главен герой в свекървенската. Вето? Как пък не  Crazy!
Не си случила изглежда.

# 39
  • София
  • Мнения: 5 499
Виждам новия главен герой в свекървенската. Вето? Как пък не  Crazy!
Не си случила изглежда.

Направила съм така, че да не случа. Wink

# 40
  • Мнения: 25 728

Чакайте малко сега. На мен много ми харесва мебелта! Не става въпрос за нехаресване, става въпрос, че пространството е малко за тази мебел и няма да имат място къде да се обърнат. Да кажем така - става въпрос за гарнитура, която има двойка, тройка и фотьойл - огромни, релакс - демек, с разтегателни крака за гледане на телевизия. Ако я сложат, няма да имат място дори за холна маса, но те смятат, че маса не им е нужна в апартамента. Тъй като кухнята е бокс, там няма маса също. В спалните няма място за маси също. Т.е. те няма да имат маса в апартамента. Това е то.

Пак повтарям - и на мен ми харесва. Проблемът е, че не е практично.

Прекрасно! Тъкмо няма да има място за теб и ще имат причина да те канят по-рядко.
Нищо де, не плачи, ти пък ще кръжиш с метлата и ще им дуднеш защо не са те послушали...  Hug
Боже, това е пързалка, нали?  Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 5 499
Боже, това е пързалка, нали?  Laughing

О не, не е пързалка. Съвсем си е реален проблемеца...мдам.

Аз и парцал? В къщата на сина ми, да прислужвам на снахата???  Joy Може би се шегувкаш... Simple Smile

# 42
  • Мнения: 25 728
То пък голямата, фатална грешка - някаква си холна гарнитура. Ако се окаже, че не им е удобна, ще я продадат и ще си купят нова.
И в избора на бельо ли ще им се бъркаш? Дали сутиените на снахата не ѝ стягат? А прашките колко са нехигиенични...

# 43
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Не си, не си, ама се надявам снахата да покаже характер.  Laughing
Ти сериозно ли мислиш, че можеш да казваш на големи хора, какво да правят?

# 44
  • София
  • Мнения: 5 499
То пък голямата, фатална грешка - някаква си холна гарнитура. Ако се окаже, че не им е удобна, ще я продадат и ще си купят нова.
И в избора на бельо ли ще им се бъркаш? Дали сутиените на снахата не ѝ стягат? А прашките колко са нехигиенични...

Може би не си прочела назад. Няма да могат да я продадат - много е голяма и много е скъпа. Та така...ще си е тяхна докато се счупи, което няма да стане скоро. Аз мебели си имам, тази мебел не ми трябва в къщата.

Общи условия

Активация на акаунт