За свекървите, децата и още нещо...

  • 57 042
  • 975
  •   1
Отговори
# 45
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Всеки си има своя глава на раменете.

Сама си отговаряш на въпроса. Peace

Отговарям си на въпроса с една подробност - става въпрос за детето ми. И тук вече нещата стават различни. Не може току така да си зарежеш детето да върши грешки, така мисля. Надявам се тези от вас, които са родители, дори и на все още малки деца, да разберат за какво говоря.. Peace

Така и не каза кой ще дава парите. Ама доколкото разбирам, те сами ще си я вземат. Моят съвет е да си запазиш мнението за себе си.

Ами мислех аз да помогна с покупката на този вид мебел...но при посочения избор, който смятат да направят "младите", смятам да не го правя.
Ти ще си огън свекърва.Огън.Отсега си ги подпукала.Какво значи детето ти да върши грешки?
Ами ако снахата я иска тая холова гарнитура?
Я си трай и не си налагай мнението.

# 46
  • Мнения: 187
Няма да могат да я продадат - много е голяма и много е скъпа.
Тогава може да отиде на боклука. Или не даваш?

# 47
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119

Чакайте малко сега. На мен много ми харесва мебелта! Не става въпрос за нехаресване, става въпрос, че пространството е малко за тази мебел и няма да имат място къде да се обърнат. Да кажем така - става въпрос за гарнитура, която има двойка, тройка и фотьойл - огромни, релакс - демек, с разтегателни крака за гледане на телевизия. Ако я сложат, няма да имат място дори за холна маса, но те смятат, че маса не им е нужна в апартамента. Тъй като кухнята е бокс, там няма маса също. В спалните няма място за маси също. Т.е. те няма да имат маса в апартамента. Това е то.

Пак повтарям - и на мен ми харесва. Проблемът е, че не е практично.

Прекрасно! Тъкмо няма да има място за теб и ще имат причина да те канят по-рядко.
Нищо де, не плачи, ти пък ще кръжиш с метлата и ще им дуднеш защо не са те послушали...  Hug
Боже, това е пързалка, нали?  Laughing
Какче право в десятката.Умна жена си.Признавам те.
Цитат
Така е, властна жена съм
Властна свекърва, която иска да контролира син , снаха и всичко покрай нея.

# 48
  • Мнения: 2 140
Към авторката - и все пак, ако можеш помогни им в покупката.
Всяко нещо, което може да се купи не си заслужава затормозяването.
Чудесно знаеш, че съществените неща в този живот не са покупка на диван.
Аз пък пожелавам на всички млади хора, грешките им да бъдат само около диваните.

# 49
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Синковеца и снахата да си намерят квартира, защото стана повече от ясно, че на авторката този диван не ѝ трябва в къщата и за нищо на света да не се възползват от "помощта" ѝ.

# 50
  • София
  • Мнения: 28 656
Синковеца и снахата да си намерят квартира, защото стана повече от ясно, че на авторката този диван не ѝ трябва в къщата и за нищо на света да не се възползват от "помощта" ѝ.
Добра идея.

# 51
  • Мнения: 343

Ами не съм много много по деликатностите, просто защото мисля, че не работят. Доста препятствия съм минала през живота си и съм стигнала до извода на Ботев, който между другото много по-рано от самата мен го е направил... Tired "На добрия - добро, а на лошия - с ножа по главата" - в моя случай метафорично казано. Така е, властна жена съм, но по този начин и съм постигнала доста в живота.

Малко офтопик - както и да наричаме негрите - черни, цветнокожи, афро-американци, африканци, то от това кожата им няма да избелее.

Деликатността е жизнено важно качество за една свекърва. Упражнявай се.

Ботев в контекста на една глупава холна гарнитура... Без коментар.

Ако снахата е властна като теб? От битката ви за надмощие най-много ще страда сина ти, така че си помисли хубаво. А и той май вече е заявил позицията си?

От това как наричаш хората те не се променят, но можеш да спасиш собствената си глава от счупване. Wink


# 52
  • София
  • Мнения: 5 499
Синковеца и снахата да си намерят квартира, защото стана повече от ясно, че на авторката този диван не ѝ трябва в къщата и за нищо на света да не се възползват от "помощта" ѝ.

Нещо не се разбрахме - говоря за моята си къща-къща, където живея. Т.е. тяхната къща си е тяхна къща и ако купят погрешната мебел, няма да ме прецакат мен, давайки ми я великодушно в моята къща. Аз мебели си имам в моята си къща.   Wink Те да си обзавеждат своята, която в момента е празна, ама ако може така, че после да не ми дават тяхното обзавеждане на мен. В крайна сметка, аз няма да живея с тях, нито ще летя в хола им, та така.

Успокойте се, дами. И вие ще станете свекърви. Simple Smile

Последна редакция: нд, 23 мар 2014, 19:17 от Popule

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Добре де Popule сина и снахата да не са малоумни!? След като са решили да си купуват тази мебел явно са преценили, че имат необходимото пространство у дома и пари. И защо ако не им хареса да не могат да я продадат. Била скъпа. Има много хора, които си позволяват скъпи вещи.
Ако за такива тъпотии им се бъркаш не искам да си представя какво ще стане като се заженят и снахата забременее. Най-приятелски ти казвам да се спреш преди да си отблъснала сина си от себе си. Остави ги да си живеят живота и да разполагат със собствените си пари както намерят за добре. Ти с какво си ощетена в крайна сметка!?
Колкото и да се месиш, мрънкаш и даваш съвети, те пак ще си направят каквото си решат, така че единственото, което ще постигнеш е да се превърнеш в досадната, мрънкаща майка и свекърва. Спести си навреме допълнителни неприятни емоции и уважавай повече правото на младите да взимат своите решения.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 499
Спести си навреме допълнителни неприятни емоции и уважавай повече правото на младите да взимат своите решения.

Откога уважението е еднопосочна улица? Родителите за някакви си там лукови глави ли ги имате? Тяхното мнение за нищо ли не се брои в днешни времена?

Ако ти не уважаваш свекървата си, очакваш ли да уважават теб, когато станеш свекърва?

Наблюдавам следния парадокс - съвременните снахи смятат, че като родят внуците и вече стават царици и могат да се разхождат по главите на свекървите както си щат. Е, аз не съм от този род свекърви - и знаеш ли защо? Защото си имам личен живот, който не се върти около децата ми.  Wink

# 55
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Всеки има право на мнение, както и всеки има право на еднолично решение.

# 56
  • Мнения: 337
Толкова драми за един диван... Tired

# 57
  • Мнения: 25 666
Нали? Смятай какво следва, когато се роди внучето. За името сигурно ще се изпотрепят.  Mr. Green

# 58
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Свекървите нямата право на думата в дома и семейството на снахите и синовете си, което важи и в обратния случай.
Моята свекърва твърди, че ме обича като дъщеря и мнението си го дава само, ако ѝ се поиска - а в моят дом на власт съм аз, няма майки, свекърви и пр. Уважението е нещо съвсем различно, което не дава право пък на никой да се разхожда по моята глава, относно съвременните снахи.  Wink

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 241
То пък голямата, фатална грешка - някаква си холна гарнитура. Ако се окаже, че не им е удобна, ще я продадат и ще си купят нова.
И в избора на бельо ли ще им се бъркаш? Дали сутиените на снахата не ѝ стягат? А прашките колко са нехигиенични...

Може би не си прочела назад. Няма да могат да я продадат - много е голяма и много е скъпа. Та така...ще си е тяхна докато се счупи, което няма да стане скоро. Аз мебели си имам, тази мебел не ми трябва в къщата.

Е колко е много скъпа, нали сама казваш, че е около 2 бона?? Ще каже човек, че за някакви колосални суми се говори. За вещ за 2-3 хиляди лева нито мога да си представя някой да си счупи главата, нито някой да се раздели с партньора си.

Общи условия

Активация на акаунт