През АПРИЛ ще гушка вече, всяка мама своето човече

  • 44 399
  • 723
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2
Нашият син се роди много рано сутринта в неделя.
Казва се Раян ♡
Много интересно второ раждане, което няма нищо общо с първото раждане...

# 661
  • Мнения: 276
ЛЛЛ
Получих много силна алергия предполага се хранителна
Пия Ериус
Педиатъра казва че може да кърмя с Ериус и зиртек
Но близките ме притискат че било вредно за детето и да взема АМ все още си го кърмя
Вие мислите трябва ли да спра за известно време
Ако се наложи по силно
лечение как да поддържам лактацията ?
Благодаря ви има шише на медела което иматита майчината гърда
Мисля да взема и него ако се наложи ?!?момичета ако вие инате мнение и опит ме посъветвайте
 


Честити нови бебенца
Да да ви живи и здрави   bouquet

Dao
Благодаря имам крем здраве но не съм се сетила
Ще пробвам
Иначе поръчах био подложки да ги слагам на памперса да не са в пряк контакт с дупето  докато изпробвам различни видове  пелени да видя коя ще е най удачна за нас
 Хубав ден   bouquet


# 662
  • София
  • Мнения: 873
Здравейте,
ние от вчера сме си у дома и като за първа нощ спахме много неспокойно. Голям рев от 22 та до 3. Направо се учудих как не прегракна това малко човече. В крайна сметка в 3 след поредното кърмене таткото някак си успя да я преспи с една музикална жаба на каката. Добре. че каката спи като пън и каза, че нищо не е чула;) Сега още спи малката бонбонка, но мисля да я разбуждам, че вече 6-7 чсова пауза прави.
Виона био памперсите са спряни от производство. Имат някакви спорове с Памперс. Аз взех някакви други био и за сега мисля да съм на тях. Но ще видим.
Консултантките от ЛЛЛ няма ли да отговорят на въпростите на мамите тук, във форума? Нещо не виждам отговори, а някой неща ме интересуват и мен:)
Ниа честито бебче. И ние се родихме на 8ми април:)

# 663
  • Мнения: 9 852
За спешни неща пишете в ЛЛЛ форум.
В листовките на лекарствата какво пише?
Имаше ДБ на лекарствата и съвместимостта с кърмене. Ще потърся линка.

# 664
  • Мнения: 9 852
ето http://www.e-lactancia.org/
Проверката е по активна съставка е проверката, а не по име. Пише я на опаковката.
ЛЛЛ имат по-подробни справочници, но и този върши работа.

# 665
  • Мнения: 276
За спешни неща пишете в ЛЛЛ форум.
В листовките на лекарствата какво пише?
Имаше ДБ на лекарствата и съвместимостта с кърмене. Ще потърся линка.
пише че не се препоръчва но пеистърката каза че може
Но всички са против вкъщи
Утре ще отида на алерголог да видим че ми се скъсаха нервите вече
Audra
Благодаря ти за кинка ако го намериш предварително

# 666
  • Мнения: 9 852
Аз го постнах вече. По принцип, би трябвало педиатърката да знае, но все пак провери. Ако не може, тогава да ти го сменят с нещо, с което може.

# 667
  • Мнения: 44
elfi 80 , аз си купих помпа медела, и две от шишетата със специалния биберон, направих го още преди раждането, защото вероятно ще се върна бързо на работа, а държа да кърмя.За сега още не съм ги изпробвала, надявам се да си заслужат инвестицията. Peace

# 668
  • Сидни
  • Мнения: 721
Момичета, помагайте. Положението става много млекодайно! Гърдите мощтно напръщяха. Беб Даниел се нахранва за точно 7 мин и даже повръща по малко. Педиатърката каза, гърдата, от която е сукал да я доизцеждам- правилно ли е? Няма ли да с епроизвежда още повече мляко така? И другото- купих помпа Медела Мини Електрик, ама с нея нищо не излиза. Какъв може да е проблема, на няко случва ли му се помпата да не върши работа? Абсолютно нищо не изсмуква тая помпа, дори на максимална мощтност. Идеи? #Crazy newsm78

# 669
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета:) Честито за новите ни бебешки попълнения Simple Smile Чета ви разказите и се радвам за всички мами, които вече са минали онзи специален момент и вече могат да държат бебетата в ръцете си.

Аз още си чакам. Очаквах по-рано да се случи, но с няколко дни до термин и никакви усещания..., а и ми казаха че може чак другата седмица да стане. Едновременно нямам търпение, но и се притеснявам да излезе бързо бебето.
Понеже ме гледат на 2 места - на едното място ми казват , че бебето е около 3 кг, на друго - 2,600. Това нормално ли е да има такава разлика? Честно казано при 2,600 бих се притеснила.

# 670
  • Мнения: 395
Елена, недей да доизцеждаш, за да не си докараш суперлактация.
Помпата няма ли няколко накрайника за гърдите с различна твърдост? Пробвай дали става хубав вакуум. Да не са много "напращели" гърдите, като надута топка.
Аз знам следното - ако има много кърма не се цеди. Само ако има дискомфорт тогава леко се освобождава напрежението с малко изцеждане на ръка или с топъл душ. За да се регулират гърдите не трябва да се лъжат за необходимото количество кърма.

# 671
  • Мнения: 46
Здравейте отново.И аз имам въпрос относно кърменето.Кърмата явно се увеличи,а бебчо се наяжда и спи по 4-5 часа.През това време са се напълнили пак.Не ме болят,но почна ли да го кърмя,от другата гърда започва да тече.Засега майка ми е тук и държи шишето,но ако съм сама половината кърма изтича на подложката.Редувам ги,и двете са така,ако яде от едната тече другата и не се наяждаме.Мерси предварително и хубав ден на всички.

# 672
  • Мнения: 395
Много се надявам да не объркам някого, не съм консултант по кърмене. Но имам успешен опит с предишното дете, затова си позволявам да коментирам по темата.
Sabrina85, с баткото в началото процедирах така: давах да суче добре от едната гърда. Като изучи и ако иска още - предлагах и от другата. На следващото хранене сменях гърдите. В началните няколко седмици, докато сучеше от едната, потичаше от другата. Това ставаше само в началото на кърменето за някакъв период. Слагах си хавлийка при течащата гърда, да не се омажем всички. Като ми се регулираха гърдите/кърмата, това спря. Няй-много някоя капка кърма да се е отделяла.

# 673
  • София
  • Мнения: 2 362
 avgust13, вчера и аз бях на лекар и каза, че различните ехографи са "настроени" по различен начин и всеки дава различно отклонение... зависи си явно и от техниката... Каза също, че теглото е доста относително и няма смисъл да ми казва колко тежи... важен е диаметъра на главичката... Колко см показват двата? Интересно ми е, защото ние сме в 38 г.с. и 9,8 и каза, че върви голям и другата седмица ще ме режат?

# 674
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
.stone.  Heart Eyes Руни и Раян с почти адашчета  Hug



Момичета, помагайте. Положението става много млекодайно! Гърдите мощтно напръщяха. Беб Даниел се нахранва за точно 7 мин и даже повръща по малко. Педиатърката каза, гърдата, от която е сукал да я доизцеждам- правилно ли е? Няма ли да с епроизвежда още повече мляко така? И другото- купих помпа Медела Мини Електрик, ама с нея нищо не излиза. Какъв може да е проблема, на няко случва ли му се помпата да не върши работа? Абсолютно нищо не изсмуква тая помпа, дори на максимална мощтност. Идеи? #Crazy newsm78

Виж дали не си сложила маркуча на обратно - двата края са различни, едният е като триъгълник, другият е като шестогран, включи го наобратно виж дали няма да стане голям вакуум  Peace

На гърдата - мекия накрайник, който е силиконов, не пластмасов  Peace



Sabrina85 и аз има същия проблем, а с баткото не беше така  Crazy Сега и спонтанно потича - без да кърмя, а кърмя ли - тече и от гърдата, на която няма бебе - много неприятно Sad До сега я запушвах със салфетка и спираше, но пак ме дразни, а спонтанното потичане без да кърмя е  ooooh! ooooh! ooooh! Пробвах с протектори в сутиена, но ме дразнят Sad

Предложиха ми това: http://www.hippoland.net/catalog/product/view/id/33622/s/avent-n … tegory/123456789/

Общи условия

Активация на акаунт