През АПРИЛ ще гушка вече, всяка мама своето човече

  • 44 381
  • 723
  •   1
Отговори
# 690
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
anna_p ти как си излекува зърната ? опитах всичко .... Cry

Ланолинът много помага, друго, което много помага е да сваришчайй от лайка и смрадлика - с много малко вода, когато изстине  -взимаш пакетчетата от лайката и ги налагаш на раните  Peace Можеш да го правиш по няколко пъти дневно и през другото време - намазано с ланолин, аз в първите дни ходех гола до кръста и нон стоп намазана  Peace Преди сукане се избърсвах, нищо, че може да се кърми с ланолина  Peace



Спонтанното потичане е нормално. Може и само от мисълта за бебето да потече.
Купих си подплънки за кърма. Има и многократни от памук. Те са досущ като подплънките на уондър-бра.

Моля да покажеш линкове   bouquet



Помествам отпред статиите, предложени от Aidin

# 691
  • София
  • Мнения: 872
всички майки с кървящи рагади ли продължават да кърмят? няма ли някоя с моя проблем да каже как се лекува ,доктори и кремове не ми помагат !!! вече си храня бебето с биберон,скоро очаквам да се отбие ,цедя се постоянно
Аз имам рагада на лявата гърда. Но не кърви. Преди хранене проверявам дали не кърви, че бебка беше погълнала малко кръв в болницата. Но след всяко кърмене мажа и двете гърди с Лансинох. Лека полека се оправят нещата, но е бавно.
Можеш да изцеждаш няколко пъти и да даваш шише, и няколко пъти да даваш да суче директно.Според мен няма да се отбие. Спокойно.аз като усетя, че ме боли и няма да се справя да кърмя изцеждам и давам шишето. Така гърдата си отпочива и после ми е по-лесно.

# 692
  • Мнения: 2
Bobib,
Пробвахте ли с протектори?
Аз също мажа често. С крема на Авент. Но предполагам няма значение.
Много е болезнено началото. Но аз явно бях забравила. Вчера (ден 3) ми беше толкова болезнено, че съм плакала със сълзи...
Но знам, че ще мине и търпя!

Aidin,
Толкова въхновяващ и позитшвен пост за кърменето!
Благодоря!

Alena,
Аз отдовна бях решила името на Раян и беше много вдъхновяващо да прочета за Руен!

Споделете как си стековате ежедневието с 2 или повече малкш деца?
На мен от неделя насам ми се получават по точно 4ч сън на денонощие и това започва да ме притеснява. На няколко пъти дори се усещам като да припадна.
Нямам проблем с дъщеря ни. Много позитивно, спокойно и грижовно възприема брат си. Но ние сме абсолютно сами и другшти бонус-дейности, освен бебетата, явно ми идват в повече...

# 693
  • Мнения: 237
благодаря ви много

търся видео как се ползват и как изглежда гърдата със силиконови зърна ,опитах с два вида ,но не ми се получава и с тях

аз се мазах първо с нюби ланолин ,после с авен и сега съм на гармастан ,правих и компреси

продължавам с цеденето .....

# 694
  • Мнения: 154
Bobi_e, с първото дете рагадите ги излекувах като давах от шише 1 ден и после 3-4 дни кърмих с протестори за зърна. Махнах ги веднага, щом спря кървенето и просто издържах болката. Отделно мазах с гармастан (не че е най-добрият избор за мазило, но и тогава, и сега в най-близката аптека само гармастан имаха:))

И аз не мисля, че ще се отбие, ако даваш от шише докато спре кървенето. В болницата Марк имаше силна жълтеница и сучеше 5-10 мл. на всяко хранене и спеше по 3-4-5 часа. Това 3-тия и 4-тия ден, когато трябваше да суче 30-40 мл. Принудих се да го слагам да суче колкото успее, после да се цедя и да го храня от шише и така 2 дни. Не се отби, напротив, суче с огромно удоволствие.

Най-важното е да запазиш спокойствие и да не се притесняваш излишно. Само не се отказвай от кърменето, колкото и трудно да изглежда сега, ще се напаснете и ще стане супер лесно!

# 695
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
...

Аленка, пластмасовите накрайници няма ли да дразнят повече  newsm78
...

Ние днес бяхме на първата официална консултация. Младежът е качил 850 гр. и 3,5 см  bowuu След  9 дни сме отново за ваксина.

Тези накрайници ги мисля - само докато кърмя - на гърдата, която е свободна  Peace

А Вие впечатляващо наддавате Simple Smile

# 696
  • Мнения: 46
anna_p ти как си излекува зърната ? опитах всичко .... Cry
bobi-e,и моите бяха много разранени.Позната акушерка ми каза запарки с черен чай да налагам по следния начин:купуваш филтър черен чай и сваряваш две пакетчета с малко вода.Изчакваш да изстинат напълно изцеждаш и налагаш филтрите върху зърната.Дръж ги докато изсъхнат-около 30-40 мин мисля Вълшебно е,аз така се спасих,иначе кърменето протичаше със сълзи.Дано съм била полезна

# 697
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Момичета, ще пусна новата тема в "Родени"  Peace Предложения за заглавия?

# 698
  • Мнения: 237
и отново ви благодаря,ще опитам

хубаво е да виждам ,че вие сте се справили ,значи не трябва да се отчайвам толкова много,мъжа ми и майка ми се видяха в чудо как може толкова да се тревожа

# 699
  • София
  • Мнения: 872
bobi_e ще станат нещата с кърмене . ще видиш. просто свикни с мисълта, че в началото боли. Ще видиш в един момент, че вече не те боли:)Опитай да бъдеш спокойна. Знаеш, че твоята депресия и безпокойство се предават с кърмата на бебо.Просто бъди упорита.

# 700
  • Мнения: 606
Здравейте,
ние от вчера сме си у дома и като за първа нощ спахме много неспокойно. Голям рев от 22 та до 3. Направо се учудих как не прегракна това малко човече. В крайна сметка в 3 след поредното кърмене таткото някак си успя да я преспи с една музикална жаба на каката. Добре. че каката спи като пън и каза, че нищо не е чула;) Сега още спи малката бонбонка, но мисля да я разбуждам, че вече 6-7 чсова пауза прави.
Виона био памперсите са спряни от производство. Имат някакви спорове с Памперс. Аз взех някакви други био и за сега мисля да съм на тях. Но ще видим.
Консултантките от ЛЛЛ няма ли да отговорят на въпростите на мамите тук, във форума? Нещо не виждам отговори, а някой неща ме интересуват и мен:)
Ниа честито бебче. И ние се родихме на 8ми април:)


Честито бебче и на вас Simple Smile

# 701
  • София
  • Мнения: 120
Здравейте момичета Simple Smile Моята малка дъщеричка се появи  на белия свят на 11.04. 2014 г. точно в 13:00 ч. Мадамата тежи 3250 и е 50 см.  baby_neutral Родих по естествен път, цялото раждане ми продължи 12 часа. Много ме болеше, но наистина всичко се забрвя, щом я видях и гушнах. Вече сме си вкъщи от вчера  и се чувстваме прекрасно. Кърмим се успешно, че даже и цедя за още едно бебе. Blush Много се радвам че ни се получиха нещата с кърменето. Уникално усещане Blush
Пожелавам на всички леко раждане и прекрасни здрави бебенца  Hug

# 702
  • Мнения: 5 026
Aidin, и аз имам два въпроса:

1) По колко милилитра кърма трябва да изсуква бебето на едно хранене (предполагам с наддаването на тегло и порастването на бебето това се променя, ако има някъде таблица с ориентировъчни стойности би било полезно).

2) Колко време извън хладилник може да се съхранява изцедена с помпа кърма и колко в хладилник?

a.l.e.n.a., ако е важно за началната страница, можеш да допълниш към моите данни - раждане точно в навършена 39 г.с. при термин 4.04

Здравей, Dao  Hug

Обичайно честото предлагане на гърда, когато бебето пожелае, което да е поне 8, често 10-12 пъти за денонощие, нощното кърмене, би бил добър вариант за адекватна стимулация на гърдите и прием на кърма за бебето. В тази статия има информация От колко мляко се нуждаят бебетата?


За съхранението на кърма предлагам тази статия и цитат от нея:
Цитат
- Прясно изцедена кърма може да бъде държана на стайна температура до над 10 часа (коластрата, или млякото което се образува до 6 дни от раждането, може да се съхранява 12 часа на стайна температура).
- Прясна кърма може да бъде държана в хладилник за над 8 дни. Съхранявайте млякото на гърба на хладилника, а не на вратата. Ако млякото е държано на стайна температура или в охладител преди да бъде поставено в хладилника, времето за безопасно съхранение може да бъде намалено.

Поздрави   bouquet

# 703
  • Мнения: 5 026
ЛЛЛ струята от едната ми гърда е доста силна и бебо се дави , когато се храни от нея, освен биологичната поза има ли друг начин да реша проблема.Благодаря!
Ако някое от момичетата във форума също има такъв проблем, моля да даде съвет.


Здравей, svusy  Hug
Някои майки споделят следните варианти за справяне със ситуацията, когато бебето не може да се справи със силната струя:
- можеш да пробваш да изцеждаш малко гърдата, преди да дадеш на бебето да суче. Тогава вече ще е отминала първоначалната силна струя и вероятно ще суче по-спокойно;
- друго, което сработва, а и ти вероятно си опитала, е да пробваш да кърмиш в пози, в които главата на бебето да се пада над гърдата ти и гравитацията пречи на млякото да потича лесно и бързо , като идеята е млякото да не може да се изстрелва с голяма скорост към устата на бебето. По време на самото кърмене, ако  усещаш кога се спуска млякото или ако бебето реагира , би могла внимателно да го отделиш от гърдата ( нежно поставяш  пръст в ъгъла на устичката , за да освободиш вакуума и го отделяш от гърдата ти), да притиснеш зърното с длан, докато отмине рефлекса на потичане или да оставиш млякото да изтече върху кърпа или в съд  и след това отново да му предложиш  да суче от същата гърда, за да доизсуче и задното мляко, което е хранително и засища. След известно време кърмата се регулира и силната струя не би трябвало да е проблем.

Поздрави   bouquet

# 704
  • Мнения: 250
miss_india честито Simple Smile радвам се много за теб, наистина когато на човек му се получат нещата с кърменето осъзнава колко е важно!!! Поздрави от мен и Иван на всички бебета и майки  Hug

Общи условия

Активация на акаунт