През АПРИЛ ще гушка вече, всяка мама своето човече

  • 44 386
  • 723
  •   1
Отговори
# 615
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
Браво на Вас  Heart Eyes

Руни гостува на интензивното 10 дни  Peace 1 клинична пътека  Heart Eyes Доплатихме това, което не се поема от касата - албумин за физиологичната жълтеница 100 и няколко лв и по 10 лв на ден - за консумативи - още 100 лв ... пакета 500 лв  Peace За мен платихме 800 лв (ест. раждане без избор на екип и без упойка)  Peace  Общо 1500 лв  Peace

Много се заглежда по тази играчка, някой знае ли какво е, как се казва и т.н., ако е от някакво филмче?



Подарък е от майка ми, каза, че са й казали какво е и как се казва, но не е запомнила  Blush

# 616
  • Мнения: 103
Вunnie, понеже и на мен ми е актуална темата за CRP, вашият резултат колко беше? Нашият излезе днес 2.41, акушерката каза, че е нисък, но сега като казваш, че би трябвало да е отрицателен... Rolling Eyes

# 617
  • София
  • Мнения: 873
Вunnie, понеже и на мен ми е актуална темата за CRP, вашият резултат колко беше? Нашият излезе днес 2.41, акушерката каза, че е нисък, но сега като казваш, че би трябвало да е отрицателен... Rolling Eyes
не ми каза стойност.този път и не питах.знам че в началото беше 17.
важното е че се е повлиял от АБ.

# 618
  • Мнения: 2
Привет и от мен, момичета!
Не съм писала от няколко месеца, но ви чета и изживявам радостите с вас! Честито на всички майчета, които вече гушкат своите дечица, а на останалите като мен, които още чакаме пожелавам леко и безпроблемно раждане!
Моят термин беше днес, но още чакам Simple Smile При мен и баткото се роди 6дена след термин, така че имам някаква такава нагласа пак.

A.L.E.N.A  тази играчка ми прилича на лъвчето Симба, от филмчето Цар Лъв. Той всъщност е Цар Лъв Simple Smile

# 619
  • Мнения: 1 674
Страхотно   bouquet благодаря Aidin  Hug от доста време очакваме да ни подкрепите в темата   Heart Eyes newsm03 newsm76 newsm51

Aidin, и аз страшно се радвам на вашето присъствие в темата и веднага имам въпрос. Вижда се по линийката ми колко дневна е дъщеря ми, но е малка, роди се 2300грама.  Има добър сукателен рефлекс от самото начало, но суче много бавно, едно кърмене ни е средно 1 час. Напоследък имам проблеми с едната гърда, направих явно леко запушване преди няколко дни, снощи пак се появи бучка, която спасявам с интензивни масажи докато ѝ я предлагам да суче и топли компреси, приемам и Лецитин. От нея идва и проблемът според мен - когато ѝ предлагам основно тази проблемна гърда, суче доста вяло /не чувам да гълта така интензивно/, не се засища така бързо и спи доста по-кратко /около 1 час/. Когато суче от другата гърда - ѝ тече млякото буквално от устата, след кърмене за същото време връща почти винаги, от проблемната гърда не виждам такова нещо. Предлагам предимно по 1 гърда на хранене- правилно ли е? Как да стимулирам проблемната гърда, но хем да не правя запушвания? В началото гърдите ми бяха страшно напрегнати и цедях почти по 60-70мл от двете гърди само за облекчение /не до край/, сега искам да я оставя за 1 хранене и да изцедя кърма, но не успявам и 20-30мл да изцедя от двете гърди- това след хранене.  Това ме притеснява - има ли достатъчно за нея и как да стимулирам, за да мога да изцедя поне за 1 хранене още? Нощем яде по около 1,5ч. и спи пак по толкова, което според мен е малко?! Дали пък не ѝ достига кърмата нощем? Всеки памперс ѝ е наакан и напишкан доволно, но тъй като е доста малка и много ме притеснява дали наддава изобщо, правилно ли е всичко, което правя ? Благодаря!

# 620
  • София
  • Мнения: 1 402
Aidin, и аз имам два въпроса:

1) По колко милилитра кърма трябва да изсуква бебето на едно хранене (предполагам с наддаването на тегло и порастването на бебето това се променя, ако има някъде таблица с ориентировъчни стойности би било полезно).

2) Колко време извън хладилник може да се съхранява изцедена с помпа кърма и колко в хладилник?

a.l.e.n.a., ако е важно за началната страница, можеш да допълниш към моите данни - раждане точно в навършена 39 г.с. при термин 4.04

Последна редакция: нд, 13 апр 2014, 21:39 от Dao

# 621
  • Мнения: 46
Здравейте,момичета.Да се отчета и аз   Grinning   Днес ни изписаха от болницата.На 08.04.2014 се роди Кристиян-3200 49 см.Сутринта започна с изтичане на води без грам разкритие.Когато отидохме в болницата докторите установиха много остаряла плацента,която естествено моят АГ не беше взел под внимание  #2gunfire Исках да е естествено,но нямаше начин-спешно секцио.Възстановихме се сравнително бързо.Малкият беше на фототерапия за 24 часа ,после пъпчето леко секретира,но като цяло всичко е наред,даже имаме и кърма smile3501 .Честито на всички майчета,бъдете живи и здрави и много щастливи.На все още чакащите леко раждане,чакаме разкази. Hug

# 622
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
Вunnie, понеже и на мен ми е актуална темата за CRP, вашият резултат колко беше? Нашият излезе днес 2.41, акушерката каза, че е нисък, но сега като казваш, че би трябвало да е отрицателен... Rolling Eyes

Предполагам е имала предвид, че е в референтните граници, те малко варират, според метода на измерване - обичайно в норма е, ако е от 0 до 5 единици  Peace в някои случаи от 0 до 10, при Вас вярвам, че тези 2,41 са напълно в норма.

Аз родих с едно момиче, тя имаше инфекция, която пука мехура в 28 седмица, та при бебенцето CRP-то беше 80 .... това е вече сериозна стойност  Peace

Когато бях бременна с баткото и имах инфекции - измериха стойност 30, след 1 ден АБ спадна до 12 .....



Dao, благодаря  Blush За мен лично само имената са достатъчни, но групово се подкрепи идеята информацията да е по-детайлна и се съобразявам с мнозинството  Heart Eyes



Sabrina85  Hug чудесни новини, много се радвам за Вас с Кристиян  Heart Eyes

Предполагам вече сте си у дома? За физиологичната жълтеница ли беше фототерапията?

В крайна сметка - роди без избор на екип и всичко мине перфектно, нали?  Rolling Eyes


babesD   bouquet много благодаря  Heart Eyes ще потърся филмчето  bowuu newsm76

Последна редакция: нд, 13 апр 2014, 22:44 от a.l.e.n.a

# 623
  • София
  • Мнения: 873
Ами тук реф стойности на crp са до 5.нъ ще попитам утре колко е точно.явно не казват защото рядко майките въобще знаят що е то crp.но аз съм запознато т.като си го следя редовно заедно с СУЕ.
Алена ако ще правиш поправки по първа страница оправи ма термина 8.04.2014.Много се гордея че бебка излезе точно на термин;)

# 624
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
Разбира се  Hug

# 625
  • Мнения: 103
Благодаря ви за отговорите, момичета!  Hug
Когото бях болна, моят резултат беше 50, което наложи и приема на антибиотик.

# 626
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
Всичко е наред с малката госпожица  Peace

# 627
  • Мнения: 237
Мойто бебе не е акало от миналата нощ,нещо да ми кажете за това,моля??

# 628
  • Мнения: 154
Мойто бебе не е акало от миналата нощ,нещо да ми кажете за това,моля??

Обади се на педиатъра си, доколкото знам, а и от опит, толкова малки бебета акат едва ли не при всяко кърмене. Не искам да те тревожа, просто най-добре да се чуеш с лекар и да му обясниш какво точно се случва.

# 629
  • София
  • Мнения: 873
Мойто бебе не е акало от миналата нощ,нещо да ми кажете за това,моля??
ако сте само на кърма мисля няма проблем. а и на ам да сте пак не е голям периода.така поне знам.ако те притеснява обади се на педиатъра ви.

Общи условия

Активация на акаунт