Детската градина- всичко, което ни вълнува- 6

  • 30 512
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 776
Сега като ви чета, се учудвам, че всички писали са за по-късно тръгване на училище. Около мен масово са за ранно, на което аз сигурно съм най-върлият противник. Против съм и никой не може да ми обори мнението. Независимо дали някой смята 6-годишното за узряло за първи клас. Радвам се, че и с двете си деца нямам такива дилеми. И двамата са есенни деца, каката си тръгна точно на 7 и малкият така ще бъде, живот и здраве.

# 736
  • Мнения: 21 275
Благодаря за мнението catty m   bouquet

# 737
  • София
  • Мнения: 23 096
Добре, че превантивно спрях дъщеря ми от ходене на детска градина тази седмица. Сега разбрах, че има две деца с бактериална ангина. А и те трябваше да пътуват за празниците.

# 738
  • Мнения: 457
Цвички има в едно малко магазинче до Петте кьошета, има и видове гуменки. Намира се близо до ъгъла на Тунджа и Прага (на който му е близо).

# 739
  • Мнения: 417
И двете ми деца са родени в края на годината. Няма да имат навършени 7 години, когато тръгнат на училище. Но ако ги отлагам за следващата година, това означава, че ще тръгнат в първи клас на 7,10 г., което е прекалено късно (а, не съм сигурна, че е и възможно, като изключим децата със СОП).

И аз съм на мнение, че зависи от детето и майката е тази, която трябва да прецени.  Peace

# 740
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Момиченцето ти може да може да пише, чете, смята, рисува, пее, рецитира като дете от предходния набор, но дали е емоционално зряло, това е въпросът?
Изключително вярно Каси  Peace

Започнах училище една седмица след като бях навършила 6г.Имаше една вълна от подканяне на педагози тогава за по ранно започване на у-ще/може и сега да е така/ и тъй като сричах и познавах азбуката и цифрите  достатъчно добре майка ми реши,че няма да е проблем.
Да,ама не... Tired
Точно психически не бях готова.Освен,че ми беше адски скучно да повтарям всичко което знаех до момента,бях и твърде неустойчива на физическото и психическо натоварване което имат първокласниците в него момент.

С голямото дете нямах такава дилема,тъй като навърши 7г. през юни.
Дъщерята ЖиЗ е малко по ощетена тъй като е в края на годината,но не вярвам да е голям проблем.

# 741
  • София
  • Мнения: 4 560
Дъщерята ЖиЗ е малко по ощетена тъй като е в края на годината,но не вярвам да е голям проблем.
Те мацките са оправни, споко Wink

Просто не знам как става това. И при малкото, и при голямото момичетата обгрижват 'мъжете'.  Все някой нещо загубил, забравил, не направил, не отишъл, не разбрал.
Моя малък мъж е на 'келепир' дет' се вика. Грижат се за него, водят го. Раничката му носеха един път.

Лисе, говори и с учителката какво е нейното виждане за детето.

Моето ми го хвалят, че си прави нещата. Г-жата ми каза, че ако държа, мога да я пусна. Според нея щяла да се справи.
Но някак аз не я усещам още готова за училище точно емоционално/психически. И ще си стои още малко в градината Simple Smile

# 742
  • София
  • Мнения: 793
 Моето момче е родено средата на март. Не съм си и помисляла да тръгне по-рано. Най-добре е да си върви с набора, независимо дали е в началото или в края на годината Peace

# 743
  • Мнения: 21 275
Така ще направя , в спасова  Peace

# 744

Общи условия

Активация на акаунт