Детската градина- всичко, което ни вълнува- 6

  • 30 513
  • 744
  •   1
Отговори
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
                         


тема 1
тема 2
тема 3
тема 4
тема 5






Заповядайте!

# 1
  • София
  • Мнения: 9 517
Благодаря  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 23 096
Тарти, мерси за новата темичка.   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 558
Благодаря за новата темичка!   bouquet
Вече сме напълно готови с тоалета за пролетното тържество в петък и чакаме с нетърпение  Heart Eyes

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Да пренеса някои коментари от старата тема, ама кои newsm78

# 5
# 6
  • Мнения: 5 513
  bouquet Благодаря!

# 7
  • Мнения: 11 568
  bouquet за темата!

# 8
  • Мнения: 588
 newsm51 за темата!

# 9
  • Мнения: 2 352
Едва ли трябва пренасяне на коментари.  
Моята мис Киф е ужасно разтропана с възрастни, но децата са друга бира. Не знам как ги прави нещата. Онзи ден й домъчня, че водещата на групичката й в извън градинското й занимание не е дошла на допълнителното им занимание за деня мероприятие, на което имаха специален гост в школата им. Взимаха автографи (вярно, че трябваше да обяснявам кой на кого надписва листчето и че автограф не е фотограф Simple Smile ), снимаха се с баткото, танцуваха ... И за първи път се сърди, когато не отива първа и не я взимам последна. Между другото особено харесва дните, в които имат много учене и много допълнителни занимания в градината. Сега ще чакам да видя кога ще реши обратното.
Благодаря за темата.   bouquet  

# 10
  • София
  • Мнения: 6 268
Не знам как може да се научи едно дете да е "по-нахално и отракано". Това си е въпрос на характер.

Синът ми до 3 г. бе много отворено, контактно и усмихнато дете. След това мина в другата крайност - крайно срамежлив, криеше се зад нас каот го заговори някой. Сега е някъде посредата.

Аз не бих насилвала детето да прави каквото и да е или да ходи на театър като не иска. Не мисля, че могат да ви задължат да си пуснете детето, още повече, че се плаща допълнитлено и е въпрос на избор за родителя тази дейност.

# 11
  • Мнения: 457
И аз да се запиша.

Защо пък да е добро качество дете да е нахално. На мен ми харесват децата, които споделят играчките и не налитат на бой. Идеално би било в детската на това да се учат, а не да се "отракват", но..Често чувам майки да казват, като те удря, удряй и ти. Не е приятно да гледаш как удрят детето ти и то седи и търпи, но пък да отговаря с бой е още по-грозно. Моите никога не съм съветвала да правят така. Съветвала съм ги да странят и да се пазят от такива агресивни деца и да се опитват да бъдат мили. В повечето случаи са успявали да си решат сами конфликтите, ако въобще е имало такива, защото като че ли и агресивното дете като види насреща му, че не му отговарят със същото и не продължава.

# 12
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря за темата  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 11 568
Аз друго забелязвам тези дни. И си мисля че тези неща са попити от градината.
Карам го един ден да легне да спи и ми се отговаря, че не, няма да легне, защото не е наказан. Питам го кой си ляга да спи, отговори че наказаните деца спят. В нас спи пожелание, през ум не ми е минало така да му говоря.
Вчера беше черешката. За пръв път споменах пред него думата Дядо Торбалан. Играехме на една игра, и откъде ми щукна да кажа, че дядо торбалан ще дойде да прибере кучето, защото не слуша. Леле, като ревна това дете, изпадна в криза, така не е плакал не помня откога. Вкопчи се в мен и само повтаряше- не, не, няма да вземе с чувала. Аз чувал не бях споменала. Питах баща му, и той не му е говорил за дядката.
Направо не искам да си мисля какво още се разиграва в градината.

# 14
  • Мнения: 9 776
И аз да благодаря за темата и бих искала да я следя.  bouquet

Моето дете е набедено за агресивно. Но от други деца, не от възпитателите да речем. Срещам някое дете, питам го за моето и се започва: Той постоянно ни бие. Питам: Теб кога и къде те удари? И отговорът: Ами мен не, ама еди кой си. Ама после се оказва, че другото дете е ударило първо. Обаче е много вероятно все да се чува името на моето дете, понеже не обръща много внимание като му се говори и имам чувството, че неговото име е в устата на всеки. И като говоря с възпитателките и те ми казват да не обръщам внимание на децата и ако има нещо конкретно да кажа. Както и аз очаквам да ми кажат ако има нещо проблемно. Оказва се, че общо взето в тая възраст са така. На 5 и половина е.
Не го оправдавам моят хубостник. Палав, емоционален, но проблем при него е, че наистина не обръща внимание около себе си и да го удари някой, той до след малко е забравил, пък какво остана и да ми сподели след градината. Другите деца обаче явно си помнят и така.
Има и нещо друго при него. Той е много прям. Не се притеснява да ме попита пред продавачката в магазина, защо тя не се усмихва и не му говори. Това е просто пример, но в тази връзка има някакъв проблем и с учителката им по английски. Пак от друго дете разбрах, че му се карала, защото говорел, докато говори тя. Тя го заплашила, че ще го изгони от заниманието. Shocked То нищо де, ама като ми взема таксата за всеки няма и половин час, нищо не казва. А като има проблем, да ми каже и да го спра. Naughty От друга страна като питам него, казва, че не и разбирал нищо и явно я пита някакви неща, а тя пък му се кара. А той пита точно, защото е прям, не разбирал какво им говори, а явно другите дечица си мълчат. Така си го обяснявам аз. Тепърва ми предстои да разреша този проблем.

Ще ми белеят косите с него, то това ми е ясно. Първото ми е дъщеря, вече голяма, не съм имала проблеми с нея. Whistling

Общи условия

Активация на акаунт