Детската градина- всичко, което ни вълнува- 6

  • 30 534
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 404
Другата седмица било ваканция за учениците - нещо за градините някой да сподели?
Абе много ме е яд като кажат ваканция...не са на училище,каква ваканция...
Нашата група ще е сборна/от 3до 7 г./ужас малък.... Crazy
От трите 3градини само една ще работи...
Но пък и без това ще сме отпускари така, че няма да я пускам  Peace

Споделяше се в предната тема  Peace

А друго да кажа. Тази сутрин имаше бележка в групата, че "родителският актив реши да се закупуват играчки за децата. До еди- кога си да се внесат еди- колко си лева". Практика ли е родителският актив сам да взема такива решения  Shocked 4 години при голямата не съм се сблъсквала чак с такива своеволия  Crossing Arms

# 31
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

Споделяше се в предната тема  Peace

А друго да кажа. Тази сутрин имаше бележка в групата, че "родителският актив реши да се закупуват играчки за децата. До еди- кога си да се внесат еди- колко си лева". Практика ли е родителският актив сам да взема такива решения  Shocked 4 години при голямата не съм се сблъсквала чак с такива своеволия  Crossing Arms
Кое Тарталета?Изтървала съм... Rolling Eyes

За родителския актив:при нас има група във Фейсбук и там се решават подобни неща.Изказват мнения и накрая се решава  сумата за събиране.Но винаги всички са осведомени предварително и участват в обмена на инфомация..... Crazy

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 404
Ваканцията коментирахме  Peace

Аз все си мисля, че всички заедно трябва да решавам такива неща. РА ми е по- скоро като да дава идеи и да ги осъществява, не знам  Thinking В ДГ на голямата за кратко бях председател или там как се казва, след което, поради липсата на време, се отказах от този "пост". Та ролята ми през годините се е свеждала само да даване на пари  Wink Но винаги знаех кога се е решило дадено нещо- на родителска среща!

# 33
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ами то родителски срещи не винаги могат да се организират често,пък и с тези технологични напредъци/Фейсбук и прочие/ бързо се получават известия и се вземат решения.... Grinning

В случая е редно госпожите да кажат  какво е необходимо да се купи  за децата,с каква сума се разполага в касата и съответно всички родители се вклюват с мнение до постигане на общ консенсус.
Или поне да залепят информативна бележка от какво се нуждаят,която да е видима и достъпна за всички  Peace
Остава да се събере сумата и касиера да се нагърби да изпълни задачата!

# 34
  • София
  • Мнения: 23 098
Тарти, по-големите неща, които се купуват, се дискутират на родителската среща в началото на годината. Аз съм от родителския актив и на своя глава нищо не сме купували. Редно е да се допитаме до всички родители. Всъщност предложенията най-вече идват от самите госпожи, защото те имат поглед върху това какво няма или какво трябва да се отремонтира.
Веднъж се случи госпожата и касиерката на групата да направят покупка, за която разбрахме в последствие. Става дума за голям нов килим за групата, но определено имаше нужда и никой нищо не каза. Но пари за него не сме събирали допълнително, понеже бяха останали пари от общата каса.

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 404
Всичко това ми е ясно, точно така би трябвало да бъде! Ама, честно, се втрещих от бележката! Сумата на дете не е голяма, ама 250-300 лв за играчки... При положение че в началото на годината пак събирахме пари, като част от тях трябваше да са точно за играчки. И не, никъде никой не е "споделил" каква част от парите са изразходвани, за какво и каква е наличността в касата...

А технологичните напредъци не ме касаят! Лично се познавам с 1-2 майки, не знам да имаме ФБ група, чат в скайп или и аз не знам какво. Това не е начин за вземане на решения поне за мен!

# 36
  • София
  • Мнения: 23 098
Касиерката е длъжна да дава отчет на всеки родител, който прояви интерес. След като си част от цялото, имаш право да знаеш колко пари за какво са изразходвани и колко са останали в касата.  Peace

# 37
  • Мнения: 3 993

В старата визия има  Wink.

Не насмогвам да ви изчета, много пишете.

Ние влязохме в цикъла на откритите уроци и тържествата. След малко отивам на открит урок по английски, другата седмица е открит урок по български, а в петъка преди Лазаровден е пролетното тържество на лазарките.

# 38
  • Мнения: 15 379
Little wingels, аз уж ползвам старата Laughing, не обичам "Запис" и затова така се чеквам в темата Hug.

# 39
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Моя син също се отрака в градината. В групата имат дете което е много палаво и постоянно ходи да бие някое от децата, та и колкото да не са агресивни децата се учат да се защитават. Преди няколко седмици и моя син беше ударил дете и стоял наказан, а в градината е много добър и не прави бели. А за говоренето направо има моменти в които си умирам от срам. Той говори много чисто и всичко му се разбира и когато направи някоя забележка, не можем да я скрием. От градината и много думички които не ми се искаше да научи сега вече ги е научил ...

# 40
  • Мнения: 5 513
И моя много ме излага с тази голяма уста.В махалата има дете по тези програми "Дом за всяко дете" и хора са го взели за временно отглеждане.Детето е 6 годишно със слухово апаратче и съответно говора е много зле.Та пращам го аз да даде на детето от рекламните мечета на "Кока Кола" обаче детето отказва по по бурен начин ,който умее,а на моя синковец е неизвестен.Връща се той при нас/групичка майки/ хвърля ми мечето и казва-Не стига ,че не чува,като говори нищо не разбирам, защото мучи ,ами е и грубиянка.Защо ме караш да и давам мечета.Така въздъхнах ,че без въздух останах от срам.
А за ваканцията нищо не знам.Но моя си е на градина.

# 41
  • София
  • Мнения: 23 098
То какво излиза - че момчетата са по-големи бъбривковци от момичетата.  Grinning

# 42
  • Мнения: 9 776
При нас като са ваканция учениците, в градината ни предупреждават, че децата ще бъдат в сборна група и ако имаме възможност, да си ги гледаме в къщи. Whistling

Срещнах се на четири очи с едната от възпитателките, за да поговоря по-обстойно за поведението на сина ми. Тя ме успокои. Да не се притеснявам. Ако случайно някое дете ми каже пак, че детето ми е лошо, удря и т.н., да го разпитам подробно кога, как, защо. Но като цяло не го смята дори за агресивен. Просто много отнесен и необръщащ внимание, нещо, което си знам. И често спречкванията между децата се дължат на това кое да седне първо на еди кое си столче, кое да вземе еди коя си играчка, съвсем нормални неща. Което не се докопа първо, удря, хапе и т.н. Бебета са ми още. Надявам се като станат на 6, мааалко повече да узреят. Whistling Но ми обеща, че ще говори и с децата, и на родителска среща по тези въпроси. Дългогодишен педагог, имам и вяра. И за английският обеща, че ще говори с госпожата. Разбра ме. Най-вече съм обнадеждена за детето си. Защото освен, че има кофти характер на моменти, той е много любвеобвилен и ми е мъчно, че му лепнаха такъв етикет на лошо дете.

catty m, радвам се, че ти харесва! И на мен ми е много свеж. Heart Eyes

# 43
  • София
  • Мнения: 9 517
polin_a, аз не бих лежала на тази... детето какво казва, на колко години е, че не разбрах?

Имаме си дете със забавено развитие в групата - постоянно удряше дъщеря ми - на мен възпитателките ми казваха, че говорят с бабата постоянно, но няма полза - казвала, че не разбира, но като почнел да разбира, щял да спре, когато се свързах с майката се оказа, че на нея пък й казвали, че детето бие само агресивните деца. Когато говорих после с възпитателките, се оказа, че агресивни били децата, които не си пускали играчките когато детето Х ги искало - те казвали на цялата група когато Х пипне играчка, те да я пускат, за да не ги бие... В крайна сметка се разбрахме някак си с майката и детето спря да бие моето, според възпитателките продължаваше да бие останалите, според майката то продължаваше да бие агресивните деца... Така че не вярвай 100% на възпитателките - те не смеят да правят каквото и да било, за да не стане конфликт. За мен щом деца ти казват, че твоето е агресивно и бие, това идва от възрастните - някой възрастен им го обяснява  Peace

Дано си ме разбрала

# 44
  • Мнения: 9 776
Не те разбрах много, и то не за друго, а защото примерът, който даваш, не е сравним с нашият, но карай. На 5 и половина е.
Пропуснах нещо в предишният си пост. Според тази възпитателка, с която говорих, има ли проблем с някое дете, точно възпитателката трябва да го реши. Не майките да се разправят помежду си. И никога не съм го правила. Както споменах, имам и друго дете. Нито с нея, нито сега с малкия съм ходила да се разправям с родител, макар че синът ми се е връщал поне няколко пъти одран по лицето, и то от момичета. Не съм си и помисляла да ходя да се разправям. Това е начинът на общуване между малките.

Общи условия

Активация на акаунт