Деца на работното място

  • 5 621
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 808
Синът ми съм го взимала в офиса не повече от 3 пъти. И това в случаите, когато ми се е налагало да отида за няколко часа в събота. През седмицата не е идвал с мен; не смятам, че е удачно.

# 31
  • Мнения: 593
На мен също рядко ми се случва да взема голямата, но тя не обича да идва с мен, защото знае, че трябва да ми пази тишина. Иначе с шефа нямам проблем, аз съм сама в офиса, а тя се старае да не ми пречи... много.  Laughing
Шефа ми пък има 3 деца и когато някое от неговите дойде, тогава си личи - най вече по разпилянаха офис хартия с нащракани печати, телбод и каквото се сетиш.
Моята като дойде, най-много да разпилее храна навсякъде и да ми налепи няколко рисунки по стените (после ми става много мило като ги погледна)
И с бебето съм ходила, ама съм си вземала и бавачката, че то си иска дундуркане.
Абе като цяло децата не ми пречат, да са живи и здрави, обичам да са покрай мен.

# 32
  • Мнения: 13 292
Зависи от работното място. Някъде е просто абсурд да се заведе дете.  Peace

# 33
  • Мнения: 177
Да, разбира се, зависи от работното място, за това питах при вас как е.
Макар че, моите баби и дядовци едно време работеха в заводи и аз пак съм била там (някои от машините ми се струваха мнооого страшни  Blush ) А единият ми дядо караше багер и аз бях наредена в кабинката, докато работеше  newsm78

# 34
  • Мнения: 800
Уф, само като помисля за ваканция и ме втриса. Работя в собствена фирма, т.е. съдружник съм, но работата изисква много внимание и съсреодоточаване, което няма как да се случи с дете. Водила съм децата и един по един - когато се е налагало и двамата заедно - голям екшън е. Уж гледат филмчета, играят, рисуват, но аз тамън се замисля как е правилно да напиша нещо и те ме питат нещо или пък се разхилят дружно или нещо друго. А и бързо им писва да стоят на затворено и да пазят тишина. Не ми е хоби, но понякога се налага да ги взимам на работа, като няма баби на разположение така е.

# 35
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Много обичах да ходя на работа с майка ми или баща ми- изобщо не ми беше скучно, напротив - интересно Wink Моята дъщеря я водя рядко, тъй като присъствието й ме разсейва. Случвало се е само, когато няма на кого да я оставя, и то за не повече от час Peace

# 36
  • Мнения: 6 214
Като бях малка всички деца бяха ходили на работата на майките и на бащите си, а аз не бях, защото моите работеха на място, където достъпът беше особено силно контролиран. И много ме беше яд.  Crossing Arms  Grinning

# 37
  • Мнения: 1 050
Големият е идвал с мен 2,3 пъти, но за съвсем малко време. Не си представям да издържи цял работен ден. Той не може две минути да застане на едно място, камо ли 8 часа. Колежка редовно води детето си по цял ден и направо ми става жал за това дете. То така се изнервя от затвореното пространство, че накрая става дори агресивно. Удря я и крещи. Не знам защо го води като има на кой да го оставя, но всеки път положението е много изнервящо за всички.

# 38
  • Мнения: 593
Зависи от работното място. Някъде е просто абсурд да се заведе дете.  Peace

Абсолютно!  Laughing
Като бях малка, майка ми и баща ми работеха във военен завод Хан Крум, Търговище.
Баща ми на струг, а майка ми на танковете.
Помня, че мама веднъж ме заведе на работа с нея. Аз уж бях кротко дете, но не обичах да спя на обяд. Помня, че ме сложиха да легна някъде, обаче ми беше твърдо и неудобно, много се въртях, накрая паднах и си ударих главата. Обикаляла съм го на шир и на длъж тоя завод, леля ми и свако ми също работеха там.

# 39
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 586
Тогава явно не е имало отдел БЗР, защото е опасно да се разхожда дете в завод.
 

# 40
  • Мнения: 13
Всъщност понякога и на моята малка принцеса и се налага понякога да дойде в класната стая при учениците ми. И аз понеже уча 4 клас тя само се овърта насам-натам и гледа учудено. Rolling Eyes Не за първи път я водя там. Когато идва всички я посрещат с усмивки и прегръдки. Давам и да седне на някой свободен чин и да чете от читанката на по-големите.  Laughing И все пак мисля,че понякога е необходимо да вземеш детето със себе си,когато е само или пък просто е много любопитно и иска да разгледа. Party

# 41
  • Мнения: 22 450
Водила съм я няколко пъти в офиса, но работим семейно и е било във време, в което не е натоварено и дори и да пречи, няма да е проблем.
Един път ми е и помагала в сортирането на папки, химикали и т.н., които подготвяхме за едно обучение.
Когато работя истински обаче, няма как да се случи.

# 42
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Случва се, понякога някое от децата ми да е при мен. Не ми пречат. Шефове нямам. Сина ми си седи и си рисува съвсем тихичко, щерка ми си цъка на телефона...Но ми се случва, да седят не повече от час при мен,обикновено в края на работния ми ден.

# 43
  • Мнения: 86
И аз съм го водила няколко пъти в офиса,но определено ми пречи и не е удачен вариант.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 187
Покрай нас нямаме кой да гледа малката когато е необходимо. На предишната ми работа съм я водила и не съм имала проблем,но сега работя в офис с една изнервена колежка и направо тръпки ме побиват ако се наложи . На родителската среща ни казаха,че трябвало лятото един месец да отсъствали децата от градина,направо незная какво ще я правя този един месец. Отпуски никъкви не дават в новата фирма,направо ужас.

Общи условия

Активация на акаунт