МАРГАРИН ЗА ДЕЦА. Размисли и страсти!

  • 2 948
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Здравейте, напоследък все повече се заглеждам ето в този лозунг на позната марка маргарин:


От всякъде ни залива информацията колко е вреден маргаринът особено за децата, но очевидно тук пише точно обратното.Много съм раздвоена и не знам какво да мисля.Последно - вреден или полезен за децата  newsm78  Ако е вредно, то как тогава производителите си позволяват подобни лозунги, и то точно за децата Crossing Arms

# 1
  • Мнения: 15 379
Маргаринът е опасен за деца, за възрастни.
Независимо какво пише на опаковката, маргарин не бива да се яде.

# 2
  • Мнения: 1 557
Естествено, че е вреден. Омега 6 е най-обикновеното олио, което така или иначе се приема с храната достатъчно, изобщо не е нужен маргарина за целта. Омега 3 са мастни киселини, чийто основен източник е рибата и черния дроб, наистина е много полезна, в маргарина са добавили някакво малко количество, колкото да могат да си позволят рекламите. Същата работа е със зърнените закуски, пълни уж с витамини, а остатъка от състава по-добре да не се поглежда, че...  Stop

Маргаринът е възможно най-вредната мазнина на пазара.

# 3
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Маргаринът е опасен за деца, за възрастни.
Независимо какво пише на опаковката, маргарин не бива да се яде.

Ако питаш мен не бива и да се продава в магазина, ама това е др. тема  Peace

# 4
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Маргаринът е опасен за деца, за възрастни.
Независимо какво пише на опаковката, маргарин не бива да се яде.

То за всички възрасти е опасен, независимо какво казват в рекламите! Въпреки всичко тези продукти са с ниска пазарна цена, и за жалост с агресивна реклама!  Sick

# 5
  • Мнения: 6 214
То че няма как да забранят да се продава е ясно. НО поне да забранят да се рекламира, и то като полезен и необходим продукт.

# 6
  • Мнения: 15 379
Именно защото е евтина алтернатива на маслото и се купува Confused.

# 7
  • Мнения: 6 214
Именно защото е евтина алтернатива на маслото и се купува Confused.
Евтина алтернатива на всичко за някои хора е. Не само на маслото.  Tired

# 8
  • Мнения: 15 379
Да, така е Sad.

# 9
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
То че няма как да забранят да се продава е ясно. НО поне да забранят да се рекламира, и то като полезен и необходим продукт.
.... и то за децата ... най-вече това ме дразни в лозунга, че намесват децата. Много родители, които не се информират достатъчно се подлъгват по надписа и са спокойни, че това е полезно и го купуват на децата си.

Престъпно подвеждащо според мен  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 335
Мъжа ми се занимава с направа на покриви, та всяка вечер се прибира с изцапани с грунд ръце. Преди няколко години някой му беше казал, че най-лесно се чистят с маргарин, звучи ужасно но си е точно така. Представете си колко полезен може да е един хранителен продукт, щом разгражда грунда. От тогава в къщи съм забранила маргарина, все още нямаме деца, но не смятам че и ние трябва да се тровим с него. Вярно е че преди този случай си беше на почит в къщи и на нас все още нищо ни няма, така че всеки да си направи извода сам за себе си.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 143
То всъщност на кутията пише, че съдържа важни мастни киселини, които са необходими за децата. Самият маргарин далеч не е необходим на никого и много се надявам скоро да се направят постъпки по въпроса - ако не да бъде тотално забранен, то поне да престанат да го рекламират като свръх полезен. Най-възмутителното е, че го обявяват за полезен точно за хора със сърдечно-съдови заболявания, а те най-много трябва да го избягват. Sick

# 12
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
То всъщност на кутията пише, че съдържа важни мастни киселини, които са необходими за децата. Самият маргарин далеч не е необходим на никого и много се надявам скоро да се направят постъпки по въпроса - ако не да бъде тотално забранен, то поне да престанат да го рекламират като свръх полезен. Най-възмутителното е, че го обявяват за полезен точно за хора със сърдечно-съдови заболявания, а те най-много трябва да го избягват. Sick
Гледах едно предаване по Дискавъри с тъща и зет. Тъщата яде масло, зетя маргарин. За една седмица смениха  храната и след направени изследвания се оказа, че няма промяна в резултатите. Изследването е правено в Германия и става въпрос за над килограм седмично

# 13
  • Мнения: 6 735
То че няма как да забранят да се продава е ясно. НО поне да забранят да се рекламира, и то като полезен и необходим продукт.

Абсолютно съм "За" това, което си писала.  Peace
Маргарин и продукти, които го съдържат не купувам.  Crossing Arms

# 14
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
То всъщност на кутията пише, че съдържа важни мастни киселини, които са необходими за децата. Самият маргарин далеч не е необходим на никого и много се надявам скоро да се направят постъпки по въпроса - ако не да бъде тотално забранен, то поне да престанат да го рекламират като свръх полезен. Най-възмутителното е, че го обявяват за полезен точно за хора със сърдечно-съдови заболявания, а те най-много трябва да го избягват. Sick
Гледах едно предаване по Дискавъри с тъща и зет. Тъщата яде масло, зетя маргарин. За една седмица смениха  храната и след направени изследвания се оказа, че няма промяна в резултатите. Изследването е правено в Германия и става въпрос за над килограм седмично
Ама то за една седмица или за една година все тая ... няма да има промяна.
Трансмазнините се натрупват по стените на артериите мнооого бавно с години ... и после се чудим защо на 35г. сме с хипертония  Confused

И все пак се чудя как е възможно този лозунг да си виси на етикета и да заблуждава маса хора ...

# 15
  • Мнения: 2 562
Калиакра е маргарина,нали?Чак ми се гади от рекламата му Sick Освен това пък, Бесел лъже че е полезен за сърцето ooooh! Маслото е по-полезно,в умерени дози Peace На детето си не бих дала маргарин Naughty

# 16
  • Мнения: 6 214
Нелепо е, че е рекламите "най-добрата мама" ползва най-вредните продукти. ВСички - дори на КОка КОла, на разните му там Малки тайни - всички тези реклами са насочени към децата.

# 17
  • София
  • Мнения: 418
Не пише, че е полезен, това си е евтин рекламен трик, който използват търговците и производителите. Пише, че съдържа вещества, които са необходими за растежа. Тази гадост изобщо не се разгражда, а в комбинация с други вещества образува една подобна на пластмаса маса  Sick Не купувам! И никога не бих дала на децата си съзнателно!  Naughty Но за съжаление маргарин и хидрогенирани мазнини има в толкова много храни на нашия пазар, че направо не ми се мисли, а на някои дори не го пише.

# 18
  • Мнения: 5 974
Да, за съжаление това, което са написали, е вярно, друг е въпросът, че е крайно некоректно точно в съдържанието на маргарина да се изписва подобна информация  ooooh! Но е факт, че въпросните мазнини са необходими за растежа и развитието на децата, със сигурност обаче маргаринът не само, че не е необходим, а е доста вреден, писали сте защо. Такова чудо вкъщи не влиза от години, маслото (качественото такова, Бг марките ги изключвам от тази квалификация), е правилният избор  Peace
То май  това, което коментираме, е нещо като надписите "без холестерол", които ги пишст на почти всеки етикет на олио - ми то е е елментарно - няма растителна клетка, което да синтезира холестерол, това си е свойство само на животинските такива, но си минава за реклама  #Crazy

# 19
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Единственото вярно нещо, специално за тази марка е ,че омега киселините са необходими и полезни за растежа.

# 20
  • София
  • Мнения: 203
В къщи маргаринът е забранена храна вкъщи. Ето и една много добра статия по въпроса: http://www.yosif.net/bg/med/index16.htm

# 21
  • Мнения: 2 052
Ужас. Ама то какво ли няма за деца - кренвирши, пастет, кексчета, сега и маргарин   #Crazy И според рекламите всички тези неща са мноого полезни, а най-лошото е, че много майки вярват на това. Наскоро ме питаха защо не давам Барни на дъщеря си като е с мляко и калций, било полезно  ooooh!

# 22
  • Мнения: 187
Мен ме питаха защо не давам пуканки за бебета, нали все пак са предназначени за деца?  #2gunfire

# 23
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Мен ме питаха защо не давам пуканки за бебета, нали все пак са предназначени за деца?  #2gunfire
ха-ха-ха .... ужас, някои хора са много зле Confused

Но истината е, че никой няма да излезе по телевизията да прави пропаганда срещу рекламите на вредните продукти и да каже "За Бога това не го купувайте, защото еди какво си". Затова тук е мястото да се раздухват тези теми, че повече хора да се просветят и да не си тровят децата Stop

# 24
  • Мнения: 6 214
Мен ме питаха защо не давам пуканки за бебета, нали все пак са предназначени за деца?  #2gunfire
ха-ха-ха .... ужас, някои хора са много зле Confused

Но истината е, че никой няма да излезе по телевизията да прави пропаганда срещу рекламите на вредните продукти и да каже "За Бога това не го купувайте, защото еди какво си". Затова тук е мястото да се раздухват тези теми, че повече хора да се просветят и да не си тровят децата Stop
Mислиш ли, че има ефект? Друго е Др Донка Байкова да каже, че поредното супер кексче е супер полезно.  Tired

# 25
  • Мнения: 2 052
На моя приятелка педиатърката и е казала, че след годинката може спокойно да дава пържено. И тя дава, нали препоръката е от лекар. Какво да говоря повече....

# 26
  • Мнения: 6 214
На моя приятелка педиатърката и е казала, че след годинката може спокойно да дава пържено. И тя дава, нали препоръката е от лекар. Какво да говоря повече....
И аз това имам предвид. Че "светилата" си знаят тяхното.

# 27
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
REAL_WOMAN, надявам се ... надеждата умира последна. Лично аз предпочитам сутришното си кафе в компанията на бг-мама вместо с Гала на кафе и пр. подобни предавания по телевизията, и от тук научих доста ценна информация за отглеждането на децата, която никоя баба или педиатър не ми е предоставяла.Предполагам че е така с почти всички, които четат и пишат тук. Старя се да споделям информацията с познати и приятелки, които не обичат да четат съвети за децата в нета.

И един обнадеждаващ факт - маргаринът е забранен за употреба в детските градини  Party  

# 28
  • Мнения: 2 562
Наскоро ме питаха защо не давам Барни на дъщеря си като е с мляко и калций, било полезно  ooooh!

Аз давам.Като се замисля,всичко за децата по магазините има нещо вредно в състава.Кексчета,желирани бонбонки,шоколадови яйца(шоколад),зрънчовци разни,близалки,сладолед,бисквити,вафли,плодовите млекца...Не ми се изрежда.Понеже няма как всичко да спестя на детето си,отсявам и не давам най-вредните боклуци.От другите понякога и то по малко.Кофти е че като влезем в магазините,най-захарните вредители са наредени точно на ниските рафтове,та децата хубаво да ги виждат.Иди обяснявай после че това не е хубаво  Hug А най е гадно когато детето ми грабне нещо такова и аз пред опашката се налага да му обяснявам че това не е полезно за него...Ясно е как ме разбира,нали Confused

# 29
  • Мнения: X
Защо е толкова важно да се дава маргарин и то на дете?
Купуваме калиакра, но май  само ММ го яде.  За детето зехтин, масло. Напълно достатъчни.

# 30
  • Мнения: 15 379
Не е важно, евтино е, а много родители дават и от незнание.

# 31
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Защо е толкова важно да се дава маргарин и то на дете?
Купуваме калиакра, но май  само ММ го яде.  За детето зехтин, масло. Напълно достатъчни.
По-скоро обсъждаме защо е важно да не се дава  Peace

Общи условия

Активация на акаунт