МАРГАРИН ЗА ДЕЦА. Размисли и страсти!

  • 2 952
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 562
Калиакра е маргарина,нали?Чак ми се гади от рекламата му Sick Освен това пък, Бесел лъже че е полезен за сърцето ooooh! Маслото е по-полезно,в умерени дози Peace На детето си не бих дала маргарин Naughty

# 16
  • Мнения: 6 214
Нелепо е, че е рекламите "най-добрата мама" ползва най-вредните продукти. ВСички - дори на КОка КОла, на разните му там Малки тайни - всички тези реклами са насочени към децата.

# 17
  • София
  • Мнения: 418
Не пише, че е полезен, това си е евтин рекламен трик, който използват търговците и производителите. Пише, че съдържа вещества, които са необходими за растежа. Тази гадост изобщо не се разгражда, а в комбинация с други вещества образува една подобна на пластмаса маса  Sick Не купувам! И никога не бих дала на децата си съзнателно!  Naughty Но за съжаление маргарин и хидрогенирани мазнини има в толкова много храни на нашия пазар, че направо не ми се мисли, а на някои дори не го пише.

# 18
  • Мнения: 6 015
Да, за съжаление това, което са написали, е вярно, друг е въпросът, че е крайно некоректно точно в съдържанието на маргарина да се изписва подобна информация  ooooh! Но е факт, че въпросните мазнини са необходими за растежа и развитието на децата, със сигурност обаче маргаринът не само, че не е необходим, а е доста вреден, писали сте защо. Такова чудо вкъщи не влиза от години, маслото (качественото такова, Бг марките ги изключвам от тази квалификация), е правилният избор  Peace
То май  това, което коментираме, е нещо като надписите "без холестерол", които ги пишст на почти всеки етикет на олио - ми то е е елментарно - няма растителна клетка, което да синтезира холестерол, това си е свойство само на животинските такива, но си минава за реклама  #Crazy

# 19
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Единственото вярно нещо, специално за тази марка е ,че омега киселините са необходими и полезни за растежа.

# 20
  • София
  • Мнения: 205
В къщи маргаринът е забранена храна вкъщи. Ето и една много добра статия по въпроса: http://www.yosif.net/bg/med/index16.htm

# 21
  • Мнения: 2 052
Ужас. Ама то какво ли няма за деца - кренвирши, пастет, кексчета, сега и маргарин   #Crazy И според рекламите всички тези неща са мноого полезни, а най-лошото е, че много майки вярват на това. Наскоро ме питаха защо не давам Барни на дъщеря си като е с мляко и калций, било полезно  ooooh!

# 22
  • Мнения: 187
Мен ме питаха защо не давам пуканки за бебета, нали все пак са предназначени за деца?  #2gunfire

# 23
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Мен ме питаха защо не давам пуканки за бебета, нали все пак са предназначени за деца?  #2gunfire
ха-ха-ха .... ужас, някои хора са много зле Confused

Но истината е, че никой няма да излезе по телевизията да прави пропаганда срещу рекламите на вредните продукти и да каже "За Бога това не го купувайте, защото еди какво си". Затова тук е мястото да се раздухват тези теми, че повече хора да се просветят и да не си тровят децата Stop

# 24
  • Мнения: 6 214
Мен ме питаха защо не давам пуканки за бебета, нали все пак са предназначени за деца?  #2gunfire
ха-ха-ха .... ужас, някои хора са много зле Confused

Но истината е, че никой няма да излезе по телевизията да прави пропаганда срещу рекламите на вредните продукти и да каже "За Бога това не го купувайте, защото еди какво си". Затова тук е мястото да се раздухват тези теми, че повече хора да се просветят и да не си тровят децата Stop
Mислиш ли, че има ефект? Друго е Др Донка Байкова да каже, че поредното супер кексче е супер полезно.  Tired

# 25
  • Мнения: 2 052
На моя приятелка педиатърката и е казала, че след годинката може спокойно да дава пържено. И тя дава, нали препоръката е от лекар. Какво да говоря повече....

# 26
  • Мнения: 6 214
На моя приятелка педиатърката и е казала, че след годинката може спокойно да дава пържено. И тя дава, нали препоръката е от лекар. Какво да говоря повече....
И аз това имам предвид. Че "светилата" си знаят тяхното.

# 27
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
REAL_WOMAN, надявам се ... надеждата умира последна. Лично аз предпочитам сутришното си кафе в компанията на бг-мама вместо с Гала на кафе и пр. подобни предавания по телевизията, и от тук научих доста ценна информация за отглеждането на децата, която никоя баба или педиатър не ми е предоставяла.Предполагам че е така с почти всички, които четат и пишат тук. Старя се да споделям информацията с познати и приятелки, които не обичат да четат съвети за децата в нета.

И един обнадеждаващ факт - маргаринът е забранен за употреба в детските градини  Party  

# 28
  • Мнения: 2 562
Наскоро ме питаха защо не давам Барни на дъщеря си като е с мляко и калций, било полезно  ooooh!

Аз давам.Като се замисля,всичко за децата по магазините има нещо вредно в състава.Кексчета,желирани бонбонки,шоколадови яйца(шоколад),зрънчовци разни,близалки,сладолед,бисквити,вафли,плодовите млекца...Не ми се изрежда.Понеже няма как всичко да спестя на детето си,отсявам и не давам най-вредните боклуци.От другите понякога и то по малко.Кофти е че като влезем в магазините,най-захарните вредители са наредени точно на ниските рафтове,та децата хубаво да ги виждат.Иди обяснявай после че това не е хубаво  Hug А най е гадно когато детето ми грабне нещо такова и аз пред опашката се налага да му обяснявам че това не е полезно за него...Ясно е как ме разбира,нали Confused

# 29
  • Мнения: X
Защо е толкова важно да се дава маргарин и то на дете?
Купуваме калиакра, но май  само ММ го яде.  За детето зехтин, масло. Напълно достатъчни.

Общи условия

Активация на акаунт