Вегетарианска шеста - кой какво ще готви днес?

  • 67 904
  • 847
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 9 991
Елда със зеленчуци.

# 466
  • гр. София
  • Мнения: 395
Хумус, картофи на фурна, фалафели, грах яхния, омлети.

# 467
  • Sofia
  • Мнения: 4 580
О, Илима, и аз почти същото - хумуса и фаляфелите току-що ги приготвих, а на обяд - зеленчукова супичка.

# 468
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мекици (от много време не бях правила, но застудя и ми се приядаха  Blush)
гювече (лук, гъби, дом. сос, яйце и сирене)
за утре планирам кисело зеле с ориз  Mr. Green

# 469
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
Моля,помогнете ми с рецепта за гречка.Накисвам я от предната нощ, сутринта я варя 8-10 мин след завиране,отцеждам и слагам сирене и масло. Дайте други идеи,че внучката има проблемен стомах и това е един от продуктите,които й помагат.Иска ми се да й разнообразя менюто.

# 470
  • Мнения: X
Фритата с къдраво зеле (kale), боб с кисело зеле и праз на фурна (мляс... няма да казвам колко пъти си досипах), попоувърс (много любими).

Belle Fleur, ей тук има безброй идеи.

# 471
  • гр. София
  • Мнения: 395
Моля,помогнете ми с рецепта за гречка.Накисвам я от предната нощ, сутринта я варя 8-10 мин след завиране,отцеждам и слагам сирене и масло. Дайте други идеи,че внучката има проблемен стомах и това е един от продуктите,които й помагат.Иска ми се да й разнообразя менюто.

Вкъщи елдата се харесва на кюфтета, но ги пека на фурна с малко мазнина.

# 472
  • Мнения: 3 094
Вчера туниски кус-кус със зеленчуци.  Днес може и да не готвя  Grinning

# 473
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Моля,помогнете ми с рецепта за гречка.

ето

аз не я ям с продукти, които съдържат калций (мляко, сирене), защото елдата съдържа желязо. Peace

# 474
  • Мнения: 9 991
Гречката като ориза се готви, трябва да е в точни пропорции с водата 1:2 гречка към вода. Може да се запържат зеленчуци, накрая се добавя гречката и тя да се пръжне малко, след което се добавя гореща вода, която като почти поизври се маха от огъня но не се вдига капака, а се покрива с кърпа и се оставя да поеме цялата вода. Може във вряща вода със зеленчуци и малко мазнина да се пусне пак в същото съотношения и после пак да се задуши.

Последна редакция: пн, 24 ное 2014, 22:06 от adelinda

# 475
  • Мнения: 3 367
tazi sedmica
-тиквички с ориз на супа
-боб яхния
-хумус от едно вариво дето е между нахут и боб,абсолютно безвкусно
-печени картофи на фурна
-кьополу
-сладкиш с ябълки

# 476
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
запечена цикория със сметана (добре стана, първи опит беше)
ябълков хляб (сладкиш със ябълки, сушени плодове и малко тесто, оформен като хляб)
вегански сирене за мазане (кисело зеле с бадими - звучи ужасно, но е вкусно Mr. Green)

за днес: пълнени чушки

# 477
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
Много благодаря за идеите,ще опитам някои от тях.

# 478
  • Мнения: 88
Вчера вечерях зелена салата с един от любимите ми дипове - пресен лук, парче джинджифил, връзка магданоз, 5 супени лъжици конопено белено семе, зехтин на око, сол и сока на един лимон. Бръм в чопъра и после в зелената салата с една лъжица кедрови ядки (сурови).

# 479
  • Sofia
  • Мнения: 4 580
Вчера - спанак с ориз,
Днес - борш и гъби с булгур

Общи условия

Активация на акаунт