Да си вземем ли лабрадор?

  • 37 374
  • 115
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 867
Та така ... днес го взимаме мъника Simple Smile Пожелайте ми успех Simple Smile

И не ни забравяй покрай емоциите, които ще те връхлетят! Аз лично с нетърпение чакам фотосесия! Grinning   bouquet

# 46
  • Мнения: 16
За мен лабрадорите си остават едни от най-интелигентните кучета. Бих гледала такъв красавец само навън защото се скубят доста и ако е вътре ще трябва да ходя постоянно след него.

# 47
  • Мнения: 347
Много е трудно с ветеринарите, много. Аз ще си позволя да препоръчам клиника "Добро хрумване" и доктор Бобадова. Може да погледнеш форума на dog.bg, имат и тема за родословни лабчета. Аз от там научих за нея. Много съзнателни и отговорни към работата си, постоянно се занимават с благотворителност и спасяване на бездомничета...общо взето доста сърце и съвест влагат в работата си. Надявам се, че все още са така. Аз водих котарака си при тях и бях доволна. Имат голяма и добре оборудвана клиника. Доктор Бобадова спечели награда на публиката за "Човек на г … " през 2011.

Аз май не казах, че куче имах като ученичка - немска овчарка, което откраднаха. След това нямах повече, но много, много искам и постоянно чета и чета и се информирам, за да съм готова, когато ще има възможност. Имах прекрасен котарак, който остана в България. Искам детето ми да расте с куче, затова се нядвам да е скоро.

Сега се сещам, че постът ми може да се приеме като реклама  newsm78

Забравих да кажа честито за малкия пумпал! Дълги години да ви радва!  Hug

# 48
  • Мнения: 15
Та ... мили дами, запознайте се с Тори Simple Smile

Първата ни нощ мина спокойно ... събуди ни само веднъж Simple Smile И после спахме до 10ч. Пу пу пу ... да не му е уруки Simple Smile Опитваме се да го учим на името му, какво значи не и да ходи до тоалетна на балкона Simple Smile  Най му харесва кисело мляко за награда Simple Smile А каишката хич не го радва ... но го пускаме да тича влачейки я след себе си ... и се получават донякъде нещата Simple Smile

# 49
  • Мнения: 22 867

Ееееххх, невероятен Тори! Голям сладур! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes И с ученето спокойно, по малко, не бързайте, важното е да сте последователни и единни в изискванията и командите, ще схване всичко душицата. И с каишката ще свикне, та чак ще и се радва, нали ще е знак, че отива на разходка. Ами, това е, ще ви е цветен и наситен с емоции животът отсега нататък, гаранция!  Hug bouquet

# 50
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Като малък черен диамант е! Пожелавам ви безброй цветни емоции с новия член на семейството! Добре дошъл, Тори!

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
momi4eto_do_teb, разкошен е!!!  Crazy
Завиждам благородно за гушканията сега!

# 52
  • София
  • Мнения: 11 117
Прекрасен е Тори!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 15
Благодаря момичета Simple Smile Голяма радост ... като видя и приятелят ми как си играе с него, чак ми се сгрява сърцето Simple Smile

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Ами не мога да не се похваля! Ето я  и нашата хубавица:


Вчера се обадихме за нея и живот и здраве на 26.05 ще си я вземем от София и ще я правим бургазлийка!  Crazy

# 55
  • Мнения: 15
 LaDiDa ... оле, че са сладки Simple Smile Прекрасна е ... Междъу другото това е вторият развъдник, от който обмисляхме да вземем кученце. Но не бяха родени още ... и нетърпението надделя Simple Smile Каква цена ти обявиха (ако не е тайна)?

# 56
  • Мнения: 0
LaDiDa,ние също ще взимаме Вилголабсче,ще бъде някое от черните  братчета на твоята красавица  Hug Във фсб се пиша Katrin Angelova,ако искаш ме добави  Wink Hug

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Добро утро от Бургас от тази сутрин вече с Муфи:



Вечерта спа сама, беше много спокойна. Събуди се в 6, хапна и пак заспа! Страхотна кротана! Simple Smile

Първата битка ни предстои- трябва да я научим да ходи на тоалетна, защото от вчера 23 часа, когато се прибрахме с нея от София до тази сутрин е акала 4 пъти!  Crazy

Взех й пелени, сложих й капки, но изобщо не схваща за какво иде реч...  Tired

# 58
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Честито!!!   bouquet
И бъдете търпеливи. Като деца са - с времето ще се получи.

# 59
  • Мнения: 676
Здравейте,

С приятелят ми много искаме да си вземем черен лабрадор. Дори намерихме едни малки прекрасни женски, в които направо се влюбих .... Но като се поразрових в интернет се оказва, че лабрадорите могат да са доста проблемни любимци. Като например четох, че страшно много се скубели (осоенно женските) и че много дълго време оставали с детски манталитет, както и (което всъщност най-много ме притесни), че били много предразположени към генетични заболявания ... И че били много буйни и имали много енергия ... Абе всякакви такива неща ...

Та се чудех, бихте ли споделили ако имате опит ... толкова ли е трудно отглеждането на лабрадор?

Лабрадорът не се скубе повече от една немска овчарка, примерно. Няма никаква връзка между линеенето на козината и пола - това са Интернет легенди, писани от псевдокучкари. Но е истина, че 2-3 месеца в годината всичко ще е в козина и ще трябва доста да потичаш с парцала. По принцип лабрадорът е куче-компаньон, което означава, че има нужда от много внимание, обучение, игри и въобще общуване с хора или поне с животни. Вече се досещаш, че това е куче, което НЕ БИВА да бъде оставяно само по цял ден -  страда, измисля щуротии... Не става за пазач (с редки изключения), защото е прекалено дружелюбно - затова и точно тези кучета много често се губят и биват крадени (прегледайте обявите за изгубени кучета - половината са лабрадори или ритривъри). Лесно се поддава на дресировка и запомня команди, не е конфликтно и буйно. В общи линии е това. Не знам какво разбирате под "детски акъл"?

Общи условия

Активация на акаунт