Къната, билките и всичко останало - Тема 7

  • 70 729
  • 732
  •   1
Отговори
# 675
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
На тъмнокестенява коса няма да получиш видимо оцветяване, най-много отенък.

Може да я разбъркаш и веднага да я намажеш, като стоиш един час. Не мисля, че фактът, че не е оксидирала ще намали полезните действия на къната.

Бъркаш или с топла вода, или с някаква билкова отвара - аз предпочитам от лайка. Слагам задължително и някакви масла.

Не трябва да се прекалява с честотата, за да не се пресуши косата.

# 676
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
В допълнение на горният пост, вероятно е да има промяна на блясъка на косата на слънце.
Ако сега е топъл, разликата ще е малка, но ако е студен, ще стане по-неутрален или оранжавеещ.
Само блясъкът на косата, защото е тъмна косата.
Готовите смеси на зоя.бг също не оксидират, но оцветяват бели коси и променят блясъка.
Киселините мисля, може да бъркам, разкриват червеното, а без тях е по-оранжево. А с амла и касия, по-студено.

# 677
  • Мнения: 271
Благодаря ви за отговорите! И аз мисля да я смеся с амла и някакво масло, като бадемово например, но не знам колко време да я оставя да престои преди да я нанеса на косата.
 Ще пробвам в скоро време и ще пиша какво се е получило.  Peace

# 678
  • Мнения: 628
Поради липса на тъмнокестенявата боя си взех тази: Билкова боя за коса с къна и амла. Снощи се боядисах: като боята + 1 лъжица кафе седяха разтворени на каша за 8 часа, а след като се намазах седях 2 часа. Явно трябваше още един час да поседя, защото не ми се получи толкова наситено, колкото исках. Иначе имам бая бели коси, то си личи и на снимката - всичко, което оранжевее/червенее, е бивша бяла коса Wink :



Иначе тук се вижда, че явно не съм успяла добре да намажа задните дължини и сега съм с нескопосан омбре ефект  ooooh! - червено-оранжево - махагон - тъмен шоколад:



Надявам се след 48 часа белите коси да потъмнеят поне малко - нали растителната боя се развива във времето между 24-48 ч. от боядисването Wink

# 679
  • София
  • Мнения: 1 914
Mari Lin, какво стана най- накрая с къносването- промени ли се цвета след няколко дена, хареса ли ти?  И аз тези дни искам да пробвам Jamilla Peace

# 680
  • Мнения: 431
Здравейте  Hug
Наскоро пробвах няколко неща на Хена Фокс и останах доволна. Сега съм ентусиазирана да се къносам, но проблемът е, че косата ми досега е била мацана с бои Thinking Какво ли ще се получи, вие имате ли подобен опит? newsm78 Боядисвам се в тъмно-червено кафеникаво, но в момента ходя с кестенявите си корени Blush
Доколкото разбрах, безцветната къна ще даде червен оттенък (при мен -- добре дошъл), но как точно ще се отрази на боядисвания косъм, трябва ли да добавя нещо или просто няма да хване? Blush

# 681
  • София
  • Мнения: 1 914
Здравейте  Hug
Наскоро пробвах няколко неща на Хена Фокс и останах доволна. Сега съм ентусиазирана да се къносам, но проблемът е, че косата ми досега е била мацана с бои Thinking Какво ли ще се получи, вие имате ли подобен опит? newsm78 Боядисвам се в тъмно-червено кафеникаво, но в момента ходя с кестенявите си корени Blush
Доколкото разбрах, безцветната къна ще даде червен оттенък (при мен -- добре дошъл), но как точно ще се отрази на боядисвания косъм, трябва ли да добавя нещо или просто няма да хване? Blush
според мен няма да имаш проблем, и аз доскоро сее боядисвах, но къната ме хвана Peace просто изчаках 4 седмици от последното боядисване и тогава сложих къната Peace

# 682
  • Мнения: 431
Благодаря много за бързия отговор, мисля да пробвам, със сигурност няма да навреди Hug

# 683
  • София
  • Мнения: 1 433
много интересна и полезна темичка, връщам се в началото за да ви изчета  bouquet

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 6 336
По-скоро къната не хваща върху боята.Безцветната къна т.е касията не прави цвят.Натуралната прави червеникави нюанси, но не като боите.На по-светла основа наистина може да стане доста ефектно.

# 685
  • Мнения: 1 298
Аз пък нямам никакви проблеми с нанасянето, никога (понеже някой беше коментирал колко трудно се нанася и как тече). Правя максимално гъста сместа и нямам грижа с нанасянето, мацам с пръсти (с ръкавици), първия път бях супер внимателна и пунктуална - да не изцапам нещо, което не трябва, да не пропусна някой косъм. Сега вече, "с голямата баданарка" (преносно) и пак няма грешки, няма пропуснато, идеално е.  Нищо не тече под кърпата, не се цапа. Гъста смес е решението за мен. Не ми тежи и не се отказвам вече за нищо на света. Пък и не виждам как бих се отказала де - нали след къна нищо не хваща.  Mr. Green

# 686
  • Мнения: 2 114
Опит в правенето на кичури върху къносана коса ?

# 687
  • Мнения: 2 052
По-скоро къната не хваща върху боята.Безцветната къна т.е касията не прави цвят.Натуралната прави червеникави нюанси, но не като боите.На по-светла основа наистина може да стане доста ефектно.

Здравейте, момичета, имам следния въпрос - какво мога да очаквам при нанасяне на касия върху боядисана коса и би ли имало проблем с цвета при освежаването на корените след това? Целта ми е единствено подхранване и блясък между боядисванията.
Скрит текст:
Ползвала съм 90% от продуктите от темата още като излязоха на пазара преди години, бях безкрайно доволна от резултатите (и магазина на Хена Фокс, вземах ги от там), но тогава косата ми беше абсолютно нетретирана (нито химикали, нито маши итн) и нямам представа какво да очаквам сега.

# 688
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Обич Синеока, слагала съм касия на боядисана коса, обаче имай предвид, че на много светла дава златист оттенък. Не съм имала проблем с боядисване след това. Обаче не съм слагала касия непосредствено преди боядисване, а да кажем седмица-две преди това. Също съм ползвала амла, брингараж, нийм, алое на вера на прах.

# 689
  • Мнения: 2 052
Отговорът ти много ме успокоява, благодаря, Lady Brinne  Peace Ще сложа, пък да видим Simple Smile
На тази моя коса в последната година се случи повече, отколкото в последните десет, дано да издържи на поредната ми приумица. Във всеки случай през периода, докато ползвах естествените методи за измиване и грижа, косата ми изглеждаше и се чувстваше най-добре. Радвам се, че темата си има почитатели. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт