Къната, билките и всичко останало - Тема 7

  • 70 730
  • 732
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 164
Привет!Имам питане относно LOGONA крем-къна - отзиви за нея?Поне аз не намерих Rolling EyesКато цена е скъпа, но предвид факта, че прахообразната къна я нанасям много трудно на косата си, решила съм да пробвам тази.

# 691
  • София
  • Мнения: 44 122
А може ли да се добавят няколко капки етерично масло към каната, например портокал.
В смисъл има ли проблем, че ще стои часове върху главата, иначе за него пише, че е подходящо за  мазна коса и пърхут, т.е. явно се прилага и на глава, но дали е по-подходящо при шампоан или и на къна ще стане, пробвал ли  е някой?

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 6 336
Аз съм слагала портокал и чаено дърво, но съм слагала и друго неароматно.Не знам дали си въобразявам, но след това сякаш се омазнява малко по-бавно косата.

# 693
  • София
  • Мнения: 44 122
Мерси, ще пробвам значи, дори само ефекта ако е да не мирише така боята докато ми е на главата пак нещо...

# 694
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Аз съм забъркала Jamila и се надявам до сутринта да е пуснала цвят. Мисля да й добавя една лъжица соево  масло.
Не знам защо но си мисля че се прекарах с тази къна. Май трябваше да поръчам мароканската  newsm78
Исках по-оранжев цвят

# 695
  • София
  • Мнения: 1 914
за Jamila има по принцип мн. добри отзиви. Виж на 36 стр. на настоящата тема- там е коментирана тази къна и дори едно от момичетата си е постнала снимка с резултата Peace

# 696
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Заради коментарите тук поръчах нея но гледайки в сайта ми се появиха съмнения

# 697
  • Мнения: 2 992
Момичета,

Разгледах билковите бои на сайта на зоя.бг , но не мога да се ориентирам според състава им кое е най- доброто. Изглеждат ми с еднакъв състав, а са доста различни като цена Hennafox и Khadi,  като на вторите цените стигаха до 34 евро  Shocked.

боядисвам само корени и си поддържам обикновен кестеняв цвят.

Мислех, че съм си решила проблема, ползвайки една друга билкова боя, но я разконспирирах, че не е съвсем билкова.

Изтървала съм доста страници. Ако ми кажете около коя страница да прочета, ще съм благодарна

# 698
  • Мнения: 2 055
Някой ползвал ли е йеменската къна на екомама, тази от 9,30? Няма отзиви в сайта. И аз като Ели_дечкин  търся по-наситено оранжево.

# 699
  • Мнения: 596
Аз втори път се къносвах с Jamila, обаче бях пуснала бая корени, заради маските с масла ми расте доста бързо косата, а не иаках да я къносвам често...а и си е занимавка, едно денонощие с това се занимавам, да кисна, да мажа, да престоя... Та в корените, където ми е лестенява косата не стана онова оранжево... По дължините съм боядисвана дълги години червена и цвета става супер, но в корените е по-тъмно с отенък...ако става въпрос за моите снимки, понеже и аз съм качила след първия път, се оказва, че не са много реални...
Вече минаха около две седмици, тъй че какъвто цвят е станало вече-това е... Чудя се заследващото къносване дали да не прробвам нещо друго...

# 700
  • Русе
  • Мнения: 7 794
И аз не успявам да докарам един цвят. Рижи краища с тъмно червени корени. 7 -мо късносване правя в момента като две бяха само на корени и не мога да изравня цвета. И затова колкото и да искам оранжев цвят няма да стане на моята, тъмна в корените коса.

# 701
  • Мнения: 1 167
Джамила си е доста хубава къна, но не е оранжева.....
Аз да ви кажа се поспрях малко с тея къни - имам тъмнокестенява коса и се примирявам, че с къна просто няма да мога да си мръдна и грам цвета към червен. След една къна ми окапа половината коса - буквално на следващият ден след къносването започна да окапва, а и краищата ми са адски сухи и след къносване винаги цъфти каквито и масла да ползвам.

# 702
  • Русе
  • Мнения: 7 794
KeepSmiling, а правила ли си само корени между целите къносвания? Нали имаше такава препоръка
След 4-пълни направих два пъти само корени и сега пълно.
След 5 часа изморителен престой се изкъпах. Чакам да изсъхна за да вися що за цвят придобих. Е, на скалпът му личи. Определено корените ми не са оранжеви.

# 703
  • Мнения: 418
Момичета,
Разгледах билковите бои на сайта на зоя.бг , но не мога да се ориентирам според състава им кое е най- доброто. Изглеждат ми с еднакъв състав, а са доста различни като цена Hennafox и Khadi,  като на вторите цените стигаха до 34 евро  Shocked.

аз също ги погледнах и не виждам абс. никакъв смисъл при еднакъв състав и грамаж да се купи близо два пъти по-скъпата.

# 704
  • София
  • Мнения: 1 433
момичета, като новак в къносването има няколко питания
на колко време се къносвате
аз отскоро ползвам тази къна
http://www.zoya.bg/%D0%9D%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0 … 5-100-%D0%B3.3973
а си мия косата с това
http://www.zoya.bg/%D0%9D%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0 … 9-100-%D0%B3.3972
и общо взето кънота ми издържа на косата около месец само
това нормално ли е newsm78
и трудно докарвам наситен червен цвят Sad
общо взето е по-скоро оранжев в корените, надолу леко червенее
косата ми е боядисвана дълги години само с безамонячните бои на лореал в червено
ще съм благодарна за съвети Peace 

Общи условия

Активация на акаунт