Къната, билките и всичко останало - Тема 7

  • 70 736
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 992
Pergola,

  bouquet

Все си мисля, че трябва да има някаква причина. А случайно някой да е ползвал кафявата билкова боя?
Трябва да си поръчам до вторник, а съм в голяма чуденка.

# 706
  • Мнения: 418

неслучайно Mr. Green
в момента съм намацана с тъмнокафявата и едни остатъци от индиго и къна, които си открих преди време.
/имам предвид тъмнокафявата смес на хенафокс/

# 707
  • Мнения: 2 992
Pergola,
 smile3525

Сега остава само да измисля кое кафяво да си взема или да миксирам лешник с тъмно кафява

Скрит текст:
Знам, че ще е извън темата, но явно сте запознати с продуктите на зоя,бг. Какво друго ще ми препоръчате да си взема за мазна коса. За ЯЧМ разбрах от темата, а друго

# 708
  • Мнения: 418
за мазна коса - по-скоро кокосово масло.

# 709
  • Мнения: 1 167
кокосовото масло аз специално не мога да го отмия, стои ми на клечки косата сякаш не е къпана въобще. А от ЯРЧМ получих алергична реакция на целия скалп - огромни люспи като от пърхот. Използвала съм само 2 лъжици от него и мисля да го хвърлям (сърцето ме боли като се сетя каква му е цената). Така де, внимавайте какво използвате защото още не мога да си оправя скалпа.

# 710
  • Бургас
  • Мнения: 6 336
И пък каково не мога да  махна от косата си.Аз ползвам предимно зехтин, но имам и стимулант за коса и масло от репей в момента.Дали не се препоръчваше и растителен глицерин за косата  newsm78.Бадемовото също е добре за коса.

galia2007 , няма как да стане като с боя.Единствения вариант е да се боядисваш и отгоре къносваш, но доколко е оправдано и какво ще се случи с косата не знам.На мен също ми пада къната и се налага да се мажа до долу често, но мисля, че това важи предимно за горния пласт, който едно, че има бяла коса , друго че е по-тънък и всъщност той ми прави "цвета", защото е по-светъл като основа.

Последна редакция: пн, 16 мар 2015, 08:25 от Галчудо

# 711
  • София
  • Мнения: 1 914
момичета, като новак в къносването има няколко питания
на колко време се къносвате
аз отскоро ползвам тази къна
http://www.zoya.bg/%D0%9D%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0 … 5-100-%D0%B3.3973
а си мия косата с това
http://www.zoya.bg/%D0%9D%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0 … 9-100-%D0%B3.3972
и общо взето кънота ми издържа на косата около месец само
това нормално ли е newsm78
и трудно докарвам наситен червен цвят Sad
общо взето е по-скоро оранжев в корените, надолу леко червенее
косата ми е боядисвана дълги години само с безамонячните бои на лореал в червено
ще съм благодарна за съвети Peace 
аз се къносвам на 4 седмици, и то, защото имам бели коси Peace
и аз трудно докарвам по- наситен червен цвят, а досега съм пробвала три ризлични къни. /къносвам се от три месеца/. На аз и вече не държа на точно определен цвят, дори нямам нищо против да си върна естествения тъмен цвят на косата /по принцип от години съм се боядисвала в червената гама с хим. боя/, но тези бели коси....

# 712
  • Мнения: 222
кокосовото масло аз специално не мога да го отмия, стои ми на клечки косата сякаш не е къпана въобще.
И пък каково не мога да  махна от косата си.

Момичета, за измиване на масла първо минавайте с балсам и след това с шампоан. Балсамът има съставки, които по-успешно се свързват с маслата и ги махат от косата.

Относно кокосовото - това е едно от най-хубавите масла за косата, но трикът е да го ползваш няколко часа ПРЕДИ измиването на косата. Първо, ще има възможност да попие в нея, и второ, ще й помогне да не се раздуе твърде много от водата при измиване.

# 713
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Здравейте   bouquet включвам се в темичката с молба за съвет.
С небоядисвана кестенява коса съм , в добро състояние, но се мия през ден и искам да ползвам билки за измиване и подхранване, като не целя смяна на цвета.Целта ми е да разредя използването на козметика до 1-2 пъти седмично, както й засилване на разтежа.
Взех си това http://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D … %D0%BD%D0%B5.2663
Но много ми изсушава косата и стои на клечки, пробвах да добавя алое на прах, но нямаше много разлика.
Масла също съм добавяла, и става на клечки.
Бихте ли ми препоръчали някаква подходяща комбинация и как точно да ги използвам?

Извинявам се за въпроса сигурно е коментирано, но не успях да изчита всичко  Embarassed
Благодаря  Hug

# 714
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Момичета, нещо много бързо взе да ми се омазнява косата в корените в последно време...Чета, че препоръчвате кокосово масло - как го прилагате и за колко време се държи?

# 715
  • гр.Видин
  • Мнения: 291
Някой поръчвал ли индиго от сокони?
http://www.mysupermarketbulgaria.com/shopexd.asp?id=392&bc=no
Много голяма разлика в цената, там е 1.65 лв.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 433
аз съм поръчвала от сокони, доволна съм, същите продукти на половин цена/от зоята примерно/

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 6 336
...

Момичета, за измиване на масла първо минавайте с балсам и след това с шампоан. Балсамът има съставки, които по-успешно се свързват с маслата и ги махат от косата.

Относно кокосовото - това е едно от най-хубавите масла за косата, но трикът е да го ползваш няколко часа ПРЕДИ измиването на косата. Първо, ще има възможност да попие в нея, и второ, ще й помогне да не се раздуе твърде много от водата при измиване.

Благодаря   bouquet

# 718
  • Мнения: 705
Някой поръчвал ли индиго от сокони?
http://www.mysupermarketbulgaria.com/shopexd.asp?id=392&bc=no
Много голяма разлика в цената, там е 1.65 лв.
Да, не е толкова супер фино смляно, както на Хенафокс например, но е добро. Оцветява също толкова добре Peace.
Аз съм много хепи, най-после и в Габрово продукти на Хенафокс в едно магазинче за био храни и козметика, ще си купувам на мястоооо newsm44. Точно навреме, че корените ми пак са за покриване Simple Smile.

# 719
  • гр.Видин
  • Мнения: 291
Някой поръчвал ли индиго от сокони?
http://www.mysupermarketbulgaria.com/shopexd.asp?id=392&bc=no
Много голяма разлика в цената, там е 1.65 лв.
Да, не е толкова супер фино смляно, както на Хенафокс например, но е добро. Оцветява също толкова добре Peace.
Аз съм много хепи, най-после и в Габрово продукти на Хенафокс в едно магазинче за био храни и козметика, ще си купувам на мястоооо newsm44. Точно навреме, че корените ми пак са за покриване Simple Smile.
От Сокони ми се обадиха, че било грешка. Индигото не било 1,65лв, както пише в сайта, ами 7лв. Не си били поддържали актуални цени на сайта...И не си поръчах.

Общи условия

Активация на акаунт