Първи клас - сега или догодина? Не мога да реша.

  • 1 669
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 256
Аз го записах моят син на 6 години в първи клас и много съжалявам ,че не го отложиж до 7 .По-малък си е от другите във всяко отношение все още.Трудно се адаптира и не може да ги догони.

# 31
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Щом детето е февруари го пусни на училище като навърши 7. А дотогава не е лошо в къщи малко да поработите с него - да му обясните какво ще го очаква в у-ще, за класната стая, за ученето....После психически ще бъде много по-подготвено от другите деца. За тях това е едно ново изживяване. С дъщеря ми нямах проблем с тръгването на у-ще и ученето след това. Но майките на момчета споделят, че виждат зор, особено с домашните по български език.

# 32
  • Мнения: 177
Дъщеря ми е родена на 1.03.1999г. и сега е първокласничка.
При нас така се стекоха обстоятелствата, че когато я местехме от една детска градина в друга я записахме в по-горна група, защото нямаше места в тази на нейната възраст. Тогава ми беше все едно, тъй като тя нямаше никакви затруднения - можеше да чете, беше доста общителна и се справяше добре. Сега също се справя добре в училище, но ако не беше станало така, щях да я запиша с нейния набор. А пък ми се видя малко безсмислено да повтаря предучилищната група.
Чувала съм, че особено за момчетата е по-добре да тръгнат не по-рано от навърени 7г.

# 33
  • Мнения: 844
Ние също бяхме поставени пред същата дилема. Преместихме се в друг квартал и в новата ДГ нямаше място, та с триста зора приеха щерката в по-горната група. За съжаление няма да могат да я прехвърлят при набора й 2000, и в края на миналата учебна година трябваше да решаваме с татито, дали да я пуснем таз година на предучилищна (да й издадат задължителното свидетлество тази година) или на следващата. Избрахме втория вариант, и учителките ме убедиха, че така е по-добре за детето предвид трудната им способност в по-ранна възраст да се концентрират и организират. Послушахме ги. Сега е в предучилищна и догодина пак. Но може би ще трябва да напуснем ДГ и да посещаваме предучилишната в училище, просто няма места.
Така, че ако имаш избор, пусни детенце с набора си. Но задължително трябва да посещава детско заведение, да си изболедува сега болестите, инак ще боледува в училище.Повярвай ми, щерката ми се скъсваше да боледува, докато не й направихме операция на сливиците и така решихме проблема. Опитай се и ти да решиш здравословния проблем, какъвто и да е той. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт