ГРАДИНАРСТВО - моето хоби 16

  • 91 067
  • 871
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 091
Sylvana, нищо особено няма при засаждането на магнолиите, копаеш дупка и садиш  Simple Smile Обичат алкална почва, доколкото знам, торят се със зелен камък. Но не се занимавам аз с това, та не съм много в час. Във всеки градински център ще те упътят как да ги гледаш, а и в нета има инфо.
Снимки, за съжаление нямам.

# 46
  • София
  • Мнения: 12 281
  Хайде и аз в темичката.
При нас нищо ново, чакаме си тревата в градинката да порасне, всяка сутрин гълъбите закусват, но и миналата година беше така пък поникна. По-скоро след гълъбите проблема е поливането при нас, но този път ще гледам да съм малко по-редовна  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 926
  Хайде и аз в темичката.
При нас нищо ново, чакаме си тревата в градинката да порасне, всяка сутрин гълъбите закусват, но и миналата година беше така пък поникна. По-скоро след гълъбите проблема е поливането при нас, но този път ще гледам да съм малко по-редовна  Simple Smile


Благодаря! Утре ще я засаждам, надявам се, ако не тази година, поне догодина да цъфне.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 760
За 8-ми март ми подариха Иглика в саксия.Започна да завяхва и искам да ви питам да я засадя ли навън в градината или да си остане в саксията?До година дали ще изкара пак ако остане в саксията? newsm78

# 49
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Оууу ... да не ви изпусна  Hug

Петунийките ми семенца вече спинкат под найлончето - а да видим какви съм ги свършила  Laughing

Имам чувството, че тези дни ще ми цъфне божура  Flutter

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 012
За игликата ми се струва, че е по-добре да е в градината. Имам опит с две - едната беше доста завяхнала, но като я засядих в градината, напролет покара и си е супер. Другата я оставих в саксия -- и напълно изсъхна.

# 51
  • DE
  • Мнения: 9 068
Магика, спокойно сади в градината. Преди две  години и на мен ми подариха в саксийка и когато прецъфтя я бучнах в градинката. Сега е тройно по-голяма на обем. До колкото знам не мръзне. Поне моята не е  Grinning

Последна редакция: чт, 03 апр 2014, 19:36 от дането

# 52
  • Мнения: 2 540
Голямо сте ми вдъхновение Hug
Това с белината ще го пробвам. При нас навестяват един плочник под тераса  Sad

Момичета, недейте с белина! Привлича котките, не ги отблъсква! Да не говорим, че е отровна за тях. Пробвайте с цитрусови аромати - много мразят Simple Smile))

# 53
  • Мнения: 25
Привет и от мен в тази страхотна темичка   bouquet

Имам няколко въпроса към вас ако може:
Гледам си на терасите от скоро теменужки, подправки, мушкати и зюмбюли. Та въпросите са ми: понеже зюмбюлите прецъфтяха какво да ги правя, да ги извадя и да им запазя грудките или да си ги гледам, надали ще цъфнат пак.
Какви цветя ще ми препоръчате за гледане в сандъчета освен мушкато (не ми е любимо заради миризмата) ако може да са по-устойчиви, само да споделя че имам няколко тераси във всички посоки , но като начинаещ градинар нямам много познания Simple Smile

# 54
  • Мнения: 18 742
Привет и от мен в тази страхотна темичка   bouquet

Имам няколко въпроса към вас ако може:
Гледам си на терасите от скоро теменужки, подправки, мушкати и зюмбюли. Та въпросите са ми: понеже зюмбюлите прецъфтяха какво да ги правя, да ги извадя и да им запазя грудките или да си ги гледам, надали ще цъфнат пак.
Какви цветя ще ми препоръчате за гледане в сандъчета освен мушкато (не ми е любимо заради миризмата) ако може да са по-устойчиви, само да споделя че имам няколко тераси във всички посоки , но като начинаещ градинар нямам много познания Simple Smile

Грудките може да извадите  и засадите през октомври  за следващ цъфтеж, трябва да узреят обаче ,да омекнат и  пожълтеят листата ,да се отделят лесно ако отскубнете лист,иначе няма да има хубав цвят .Можете да отглеждате петунии,има бегонии /бона е при нас/ за навън ,с по-твърди листа и клонки ,че някои са толкова крехки и си искат сенчесто ,само сутрин ги огрява  слънце моите...

# 55
  • София
  • Мнения: 1 365
Благодаря за съвета, добре че сподели! Искам да ги изгоня, не да ги тровя  Embarassed

# 56
  • Мнения: 1 455
Много сте мили, благодаря ви за отговорите относно утъпкването на терена.
Не живея в БГ, а в чужбина. Наоколо никой от съседите няма валяк, понеже целия квартал е новопостроен и сме неподготвени Embarassed. Липсата на сняг явно е главната причина пръстта да си остане рохка и пухкава, та макар и с газене да не се утъпче.

Много красоти пускате, възхищавам ви се за усърдието и любовта, с която си гледате градинките и зеленинките Hug

# 57
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 117
Dress like Princess щом си в чужбина не може да нямате магазини за под наем, при нас има за абсолютно всичко и за 1=2 дни не излиза никак скъпо.

# 58
  • Мнения: 25
 Някоя там - много благодаря    bouquet

# 59
  • Мнения: 76
Здравейте!
От един цветарски магазин ми подариха семенца за градинска китайска роза (не съм много на ти с цветята и не знаех, че има градинска). Обаче не ми обясниха никакви подробности. Някой има ли идея кога се сее? И още нещо: как да разсадя спатифилум?

Общи условия

Активация на акаунт