ГРАДИНАРСТВО - моето хоби 16

  • 91 095
  • 871
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 567
Да се запиша и аз, благодаря за новата тема.
За утъпкването на тревата - ако не се намери валяче, първо с крака, после с обратната страна на греблото, за да се подравни горният слой.
Може да стане и с някой бидон, пълен с вода, най-добре есента, пълниш със зеле и всеки ден "претакаш" по няколко квадрата. Две в едно.  Joy
Но по принцип е добре да се валира и по-късно, след като порасне тревата, защото при поникването също прави бабунки. Поне при нас беше така.

# 31
  • Мнения: 677
И аз тук с последната ми придобивка.

Какво е това дръвче, много е красиво  baby_neutral baby_neutral

Това е акация. Голяма красота! Гледах ги тези дни в НДК на Стройко, имаше един щанд с всевъзможни зелени красоти, но лично на мен ми се стори скъпо - 70 лева беше цената. Не знам Дорет за колко го е купувала Thinking

Този уикенда отивам да откривам градинарския сезон Grinning
Ако има какво, ще показвам другата седмица. Дано магнолията не е прецъфтяла Praynig

# 32
  • Мнения: 1 091
Аз да се похваля, че 2 от магнолиите ми цъфтят  Simple Smile Имам една магнолия кобус 3-та година вече, никога не е цъфтяла, да имате идея защо?

# 33
  • DE
  • Мнения: 9 068
Би ли качила снимки на магнолиите  Praynig

# 34
  • Мнения: 926
Аз да се похваля, че 2 от магнолиите ми цъфтят  Simple Smile Имам една магнолия кобус 3-та година вече, никога не е цъфтяла, да имате идея защо?

Сподели, моля те, как ги засади, как ги ториш и гледаш. В Баумакс гледах магнолии и искам да си купя и засадя.

# 35
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
Ето това е http://www.greenplantswap.co.uk/plants/5990-cytisus-racemosus . Не знам как е на български. Дават го като храст, в някои сайтове като къщно растение. Още не съм се разтърсила как се гледа. Купих си го от Икеа, пишеше за градината растения, разграбиха ги за нула време, че това са неща пускани само по даден повод, няма ги в магазина целогодишно. Моята още не е разцъфнала цялата, като едно жълто кълбо е короната. Миналия ден докато бях на работа народа беше ги награбал и аз се молех да останат поня няколко и за мен, толкова и бяха останали. Избирах стъблото да е право и стабилно макар и по-малко цъфнала.
Ема, купих я от Икеа, Бирмингам, Англия за 6,50 паунда, някъде към 15 лв. Това 70 лв ми се вижда доста.

# 36
# 37
  • Мнения: 1 455
Много благодаря за съветите относно утъпкването, но май нито един метод няма да помогне при мен. Tired Насипаха ни в двора за да се изравни около 2 камиона пръст, заравниха я, аз я минах с гребло, но от зимата до сега никак не ми се струва слегнала. С мъжа ми минахме отгоре с едни тежки плочи, тъпкахме с крака, но пак рохко ми се струва и някак пухкава пръстта.
Ще го мисля понеже за 65 кв не си заслужава да купувам валяк, нито бидон или пън, а под наем няма от кого ooooh!

# 38
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 097
Ако си от София-мога да дам информация за фирми, които дават под наем.

# 39
  • Мнения: 0
Напоследък вкъщи сме се запалили по екзотика в саксии. Отглеждаме /и си ги ядем/ лимон, кумкуат и каламондин. Не изискват много грижи, а са особено красиви- и като цъфтят, и като зреят. Имаме засадено и авокадо от костилка, но е още съвсем малко. Ще пробвам с папая, дано се получи! Някой има ли опит с отглеждане на папая?

# 40
  • Мнения: 9 260
Напоследък вкъщи сме се запалили по екзотика в саксии. Отглеждаме /и си ги ядем/ лимон, кумкуат и каламондин. Не изискват много грижи, а са особено красиви- и като цъфтят, и като зреят. Имаме засадено и авокадо от костилка, но е още съвсем малко. Ще пробвам с папая, дано се получи! Някой има ли опит с отглеждане на папая?

Моля те, сложи снимки на твоите да ги видя:bouquet:. Аз също искам    Embarassed

# 41
  • Мнения: 2 978
За борба с лястовиците - защипано на прозореца, нарязано на ресни алуминиево фолио / блести и шуми/ и ги плаши Mr. Green

# 42
  • Мнения: 8 567
Много благодаря за съветите относно утъпкването, но май нито един метод няма да помогне при мен. Tired Насипаха ни в двора за да се изравни около 2 камиона пръст, заравниха я, аз я минах с гребло, но от зимата до сега никак не ми се струва слегнала. С мъжа ми минахме отгоре с едни тежки плочи, тъпкахме с крака, но пак рохко ми се струва и някак пухкава пръстта.
Ще го мисля понеже за 65 кв не си заслужава да купувам валяк, нито бидон или пън, а под наем няма от кого ooooh!

Може и заради сушата, без сняг и дъждове няма как да слегне.

# 43
  • Мнения: 27
Dress like Princess, не знам къде живееш, но някой от комшиите няма ли  валяк? Преди години и пред нас стоеше този проблем и тогава един съсед ни даде неговият. По селата старите хора имат такива, използвали са ги на времето да валират като са сеяли.

# 44
  • Мнения: 18 839


Първите анемонии


игликата и зюмбюл


Нямам с какво да снимам ,а този дето се нави малко  набързо щракна ,има още и по-хубави цветя

Общи условия

Активация на акаунт