Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 5

  • 71 928
  • 749
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 93
Извинявам се,че задавам постоянно някакви въпроси,но сега се сетих още 1,по време на раждане следят ли се тоновете на апарата ?

# 241
  • София
  • Мнения: 4 035
Докато чакаш разкритие да, в родилна зала не. Не съм имала главоболие след епидуралната упойка, поставянето също не беше страшно. след раждането ми сложиха още малко, за да не усещам вторичните контракции.

# 242
  • Мнения: 93
Благодаря Simple Smile

# 243
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
с първото ми дете преди 5 години ми сложиха епидурална упойка
нямаше болка при слагането й,  няколко часа след раждането ми беше много студено, завита с одеало и климатик на 30 градуса треперех дори не можех да говоря от тракане на зъбите

# 244
  • Мнения: 93
с първото ми дете преди 5 години ми сложиха епидурална упойка
нямаше болка при слагането й,  няколко часа след раждането ми беше много студено, завита с одеало и климатик на 30 градуса треперех дори не можех да говоря от тракане на зъбите
Казаха ли ви защо се е получи така или просто реакция от упойката ?

# 245
  • Berlin
  • Мнения: 11 310
И на мен след 1вото раждане и епидурална упойка ми беше студено после, а беше края на юни месец. Най-вероятно е някаква реакция, сега след секциото не беше така, може би съвсем леко хлад да усетих, но не както преди. Краката ми трепереха и двата пъти обаче за малко.

# 246
  • София
  • Мнения: 357
И аз нямах никакви оплаквания след излизане от спиналната. И самото й слагане беше почти неусетно - имаше съвсем леко убождане само. Анестезиолог ми беше д-р Генов. Акушерката, която ме подготвяше за операцията ми го хвалеше колко добър анестезиолог бил.

# 247
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
с първото ми дете преди 5 години ми сложиха епидурална упойка
нямаше болка при слагането й,  няколко часа след раждането ми беше много студено, завита с одеало и климатик на 30 градуса треперех дори не можех да говоря от тракане на зъбите
Казаха ли ви защо се е получи така или просто реакция от упойката ?

организмът ми много лесно се подава на упойки и обезболяващи
тогава ми сложиха бусколизин и аз буквално заспах
затова реших че проблемът е в мен Simple Smile

# 248
  • Мнения: 194
Момичета здравейте и от мен. Следя си бременността във Вита и живот и здраве смятам и там да раждам. Понеже първото ми детенце се роди по медицински показания със секцио, най вероятно и сега ще е така. Макар че ще има повече от 5 години разлика едва ли ще се навият за нормално а и самата аз май не съм толкова смела. Някой раждал ли е със секцио във Вита и какви са впечатленията? Може би е коментирано вече в темата, но нямам време да чета. Благодаря ви!:)

# 249
  • Мнения: 60
 Аз родих секцио там преди месец. Питай каквото те интересува. Мога да кажа моето мнение. Много зависи и при кой лекар си.  Аз бях при Славкова, тя е супер, половината от акушерките също, другата половина са много зле. Относително е като навсякъде, но ако имаш безпроблемна бременност и ако всичко с бебчо е ок вита е приемлив не скъп вариант за частна болница



# 250
  • Мнения: 194
BrownieBG, и аз съм при Славкова. За сега съм доволна. С бременността също няма проблем за момента. Имам познати с добри отзиви от там, но ме интересува по подробно за приема, подготовката преди самото секцио, на деня ли си отиваш или по рано трябва - предния ден? Как се определя датата за операцията и най вече колко време протича самата операция. В Шейново като бях първия път беше около час и нещо. След операция в стая ли те отвеждат или има реанимационен блок. Бебето разбрах че е при майката. Как стой въпроса с неонатологията, в сайта пише че вече има неонатологично отделение, което е доста добре оборудвано? При евентуален проблем с бебето там ли остава или го карат в друга болница? И какъв багаж трябва да се носи при постъпването? Simple Smile Май те засипах с въпроси Confused, за сега това се сещам да питам.

# 251
  • Мнения: 55
Здравейте!Включвам се и аз с каквото мога да бъда полезна на бъдещи майки,решили да раждат там.Родих преди два месеца във Вита при д-р Хафузова,която ми следеше бременността и от която съм много доволна,изключителен професионалист и човек! Peace Родих по нормален път с епидурална упойка.Не знам защо,но и мен малко ме тресеше след като ми я сложиха,а след раждането вдигнах и малко температура,но бързо ми мина.Раждането протече леко и безболезнено.Бих родила още 10 деца при същата лекарка и в тази болница.До получаване на пълно разкритие те държат в стаята ти и мерат тоновете на бебето,както и на самото раждане.Бебето ми го донеса още същия ден,но не да го храня,а просто да му се порадвам.Изкара по-тежка жълтеница,но го сложиха под лампа и му мина много бързо.Общо взето съм много доволна от целия екип на болницата,особено от педиатрите.Бяха много мили и отзивчиви.

# 252
  • Мнения: 60
  Щом си при Славкова можеш да си спокойна. Приемат те в деня на секциото. Моето беше на обяд, трябваше да съм там в 9.00. Датата я определя Славкова обикновено 2 седмици преди термин в работен ден за нея поне при мен беше така-в петък. Процедурите преди операцията са документи,тонове,клизма,катетър,абокат и май това беше. Аз бях много шашната и всичко ми мина бързо. Операцияъа е макс. 40 мин. Показват ти бебчо веднага, но няма да е при теб докато не те раздвижат на другия ден.Слагат много обезболяващи след секциото, но аз съм с нисък праг на болка и ме боля доста през нощта с окситоцина въпреки многото лекарства след пускането на упойката. Преди месец правеха ремонт и бебчетата бяха в стая временно. Сега може и дс е ремонтиран бокса им. След операцията те връщат в стаята няма реанимация. На третия ден бебето е при теб колкото искаш без през нощта.в сравнение с шейново вита е почти хотел така че можеш да си спокойна. При доста сериозен проблем карат бебето в токуда, иначе си ги гледат там, моето имаше леки затруднения с дишането но те овладяха нещата. Добри са неоантолозите макар и не много на брой. Трябва да носиш лична карта, ако искаш еднократни бикини продават такива в дм, също четка и паста за зъби,другите неща ги дават, ако искаш помпа, аз не съм ползвала те също имат професионална, но някоя отзивчива акушерка трябва да съдейства. Това е питай за друго, ако има.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 23:01 от BrownieBG

# 253
  • Мнения: 194
Влaгодaря зa информaциятa BrownieBG,общо взето товa е нaй вaжното което ме интересувaше. Хубaво е че не пестят обезболявaщите. В Шейново след упойкaтa много ме болеше и ни прaвехa Aнaлгин мускулно през 4 чaсa, но нa мен изобщо не ми действaше, освен товa кaто ме рaздвижихa шевa жестоко ме дерпaше и няколко дни не можех дa се изпрaвя        нормaлно. Бебето ми имaше силнa жълтеницa и имaше определен чaс когaто дaвaхa дa я видя, a някaквa информaция дa изкопчa от лекaр си беше чист късмет. Нaдявaм се тук дa си спестя тези неволи. Simple Smile

# 254
  • Мнения: 60
Просто питай за всичко. Неоантолозите са малко заети но отговарят. Пожелавам леко и едно пухкаво бебенце. Щом си минала през същото в шейново във вита ще е песен. КЪСМЕТ!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт