ДЕКУПАЖ_47

  • 108 091
  • 407
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 268
Аз мисля, че бутилката е боядисана предварително и след това мрежата е "опъната" отгоре. http://markita.net/sprej-kosmos-451-zlaten.html

Последна редакция: вт, 29 мар 2016, 01:45 от lgdani

# 316
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Бутилката със сигурност първо е грундирана, после боядисана, после мината няколко ръце лак Simple Smile не мога да преценя мрежата каква е, дали е от пластмасовите ,,чорапчета,, за зеленчуци- тоест найлон- тогава е боядисана , или е платнена, тоест мрежа за воал, което ще рече, че вече е била златна, или е от друг материал. Ако е платнена, лесно, ще се оцвети защо плата поема както лепилото за да се закрепи, така и боята, но ако е от найлоновете положението се усложнява Simple Smile по добре бутилката да се намаже с кмарцова паста, веднага мрежата, отгоре пак кварцова паста и чак тогава боята, ще стане по грубовато , но пък по здраво. Ако откриеш такава платняна мрежа първо мини бутилката с медиум за стъкло, като изсъхне грундирай / може и с грунд какъвто имаш, ако нямаш- бяла акрилна с С200, после минаваш златната боя с гъбичка да не става на четки, лакираш няколко пъти, ммежата можеш да напоиш с С200. Да прекрепиш към бутилката, като изсъхне отново с гъбичка златната боя и пак лакиране

Последна редакция: ср, 06 апр 2016, 18:51 от antom

# 317
  • Мнения: 240
Здравейте, искам да ви попитам някой поръчвал ли си е акрилни бой от Китай? Дали ще са качествени?

# 318
  • Мнения: 120
За вдъхновение

# 319
  • софия
  • Мнения: 1 707
Здравейте,влизам в темата Ви ,защото имам нужда от помощ.
Моля не ме съдете предварително както направиха във Фб в темата за декупаж ,че целя да открадна занаята и парите на някого -не целя.
Детенце има кецове от плат и кожа след второто обуване ги изпрахме на се появиха жълти петна а по кожата има една дебела драскотина ,хрумна ми да потърся съвет за декупаж и да ги носим отново. За жалост там не получих ,а бях  порицана и то по доста груб начин.Но хора и хора.
Моля,
 някой око има идея как да ги направим помогне.
Имаме изрязани картинки и салфетки.Трябва ли да ги обработя с нещо преди да ги залепим и после с какъв лак или спрей да ги фиксираме -ако е възможно да се пере.
Предварително благодаря!

# 320
  • варна
  • Мнения: 1 228
Искам да помоля за съвет ,от скоро се интересувам от декупаж ,имам направени няколко неща ,които се получиха добре, като за начинаещ.
Купих си напукващ двустепенен напукващ медиум на Пентарт ,обаче нещо не ми се напуква както трябва. Слагам от 1 стъпка повече да стане предмета бял и след като изсъхне слягам стъпка 2 .На места ми се напуква малко на места изобщо не, става ми на четки ,защото явно не го слагам равномерно .Къде греша в поставянето на напукващия медиум, някой ако може да ми помогне.

# 321
  • Бургас
  • Мнения: 754
При еднофазното кракле важи, че когато нанасяш краклето се нанася в една посока на четката. Не знам това дали важи и за двуфазното

# 322
  • София
  • Мнения: 247
 За кецовете-ако нямате лепило за текстил-с 200 от долу, съхне, картинката с ц 200 , после или лак малко или няколко слоя ц 200-. С Ц 200 става твърдо. Ако е с спежилано лепило за текстил-трябва после да се фиксира внимателно с ютия. Имам обаче въпрос-коя е тая група фъф фейсбука ?


За краклето на пентарт конкретно не знам, но по принцип има значение дебелината на нанасяне на стъпките за големината на пукнатините. Някои краклета обичат топло

# 323
  • Бургас
  • Мнения: 754
Всичко за декупажа от А до Я

# 324
  • София
  • Мнения: 247
Хриси-ич не мога да повярвам ,че баш па в тази група някой ще я порицае Мисенцето,пък и по груб начин. Не че и в другите групи за декупаж( а аз знам около 5 бг ) някой ще я порицае де. и от там и въпроса-силно ми е интересно

# 325
  • Бургас
  • Мнения: 754
Не прочетох предните постова че имало проблем с дадена група във фейса. Просто упоменах група във фейса, но навсякъде има кокошки и черни овцИ

# 326
  • софия
  • Мнения: 1 707
Групата е дукупаж създаване на красота от всичко.
Не знам как се качва снимка тук .
Коментарите във фб .са под снимките на едни нарисувани бели платненки.
Благодаря ,ще пробвам със Ц200

# 327
  • София
  • Мнения: 247
Трошката-мерси за отговора.Знам я групата-Там пък как са те изяли не знам-те са доста търпеливи. Питай ако нещо пак има и Виж в "Всичко за декупажа от А-Я"

# 328
  • Мнения: 4 915
Привет. Simple Smile
Досега не съм правила декупаж, но днес ми хрумна, че една детска дървена масичка мога да преправя като холна такава, вместо да я продаваме...
Това е обявата в OLX...
http://olx.bg/ad/detska-darvena-masichka-2-stolcheta-podarak-ID6 … U.html#16d747fff4

Мебелите ми в хола са дървени, масивни. Бели/слонова кост, с кафяви плотове.
Мисля да скъся краката на масичката почти наполовина и да сложа колелца, за да е мобилна. Тази мрежа - джоб, ще я махна.
Чудя се дали да я боядисам в тъмно кафяво, а плотът да направя декупаж с нещо по-светло: пример: http://mishmag.net/salfetna-orizova-hartiya-atlas-50-h-50sm-14gr-stamperia.html

Или да я боядисам наново цялата бяла/има оранжеви и зелени елементи/, и тъмен плот декупаж: http://mishmag.net/salfetna-orizova-hartiya-tekstura-retro-chaso … gr-stamperia.html

Сега идва момента да попитам като пълен лаик: какви материали ще ми трябват?
Акрилна боя за дърво, лепило за декупаж, лак за завършек, и салфетната оризова хартия? Може  да си накупя всичко от този магазин примерно:  http://mishmag.net/krakleta-za-dekupazh.html
 
Има и краклета за декупаж за състаряващ ефект, те мебелите ми са с такъв лек ефект на състарени, но се опасявам да не стане претрупано - на малка площ и декупаж, и напукани крачета - пък то явно и няма да се вижда този ефект, като скъся височината на масичката.

Какво ще ме посъветвате като хора с опит? Не искам някакви сложни техники, тъй като съм начинаеща.  Blush Да си боядисам масичката, после с тази оризова хартия да намажа отгоре лепилото, и после лак отгоре?

Друг въпрос - тази хартия е с размери 50х50 см, а масичката ми е с размери 60х60 см - тоест, ще остане кант отстрани по 5 см...Дали няма да  е грозно? Или ще стои добре като рамкирано?  newsm78

# 329
  • Бургас
  • Мнения: 754
Free Soul сега първо ти препоръчвам да опознаеш теорията на декупажа и после да започнеш с практиката но малко по малко. Научи се да правиш декупаж обикновен и художествен, виж какво ти идва отвътре да сътвориш,д а го направиш с вкус и мерак. Можеш да правиш декупаж върху бутилки като за начало /а как се прави декупаж ще се информираш/ материалите биват евтини и скъпи, повечето или половината колежки за лепило използват С 200 смесено с малко вода, салфетки и хартия се купуват от спец. книжарници или ел. магазини. Техниките се усъвършенстват постепенно. Боите, аз използвам темперни бои смесени с С 200, а за основа фасаген смесен със С200, но можеш да използваш и специалните бои за художници. А относно мебелите...първо реши какво искаш да направиш с въпросната маса, къде ще я сложиш, интериора какъв е......, 15 пъти мери, веднъж режи. Ако правиш декупаж на мебел, знай че основата трябва да е бяла да изпъква мотива. Важно е също каква е основата на масата /блажна боя ли е или.../ защото продуктите за декупаж са на водна основа, и когато завършиш даден продукт ти го запечатваш с лак. Някои използват лак на водна основа или яхтен лак. Принципа е такъв материали на водна основа и накрая яхтен лак, не можеш да използваш яхтен лак и тогава да използваш продукти на водна основа - няма да хване /малко сложно обяснявам дано си ме разбрала/
Ето тук съм правила декупаж на мебел http://hristina69.snimka.bg/properties/k-shta.710139.35189015

Общи условия

Активация на акаунт