Рецепти за домашни пюрета и каши

  • 669 962
  • 1 374
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 237
Здравейте Simple Smile

Бебето ми е на 6 месеца и полувина и сега започнах да го захранвам с моркови и картофи..за сега Simple Smile Ще следя темата,правя всичко домашно и използвам био продукти.Все още има някои неща малко не ясни Simple Smile Ще задавам въпроси чиито отговори не съм открила Simple Smile Малко ми е неясен плана на хранене.В колко часа да кармя,в колко да храня с пюрета?И да започна ли тези дни с каша?

Благодаря ви предварително Simple Smile Приемам всякакви съвети

Забравих да добавя- не мисля да давам месо скоро,не че аз съм вегетарианка,но няма да и давам живот и здраве дълго време и да попитам студено пресовано ленено олио подходящо ли е според вас за добавка,когато е нужно олио ?

Последна редакция: пт, 24 окт 2014, 20:54 от bobi_e

# 1 306
  • Мнения: 965
По-скоро зехтин първо, Боби  Naughty
Аз първо давах нова храна и после дохранвах. Зеленчуци по обед, зърнени следобед /след като са въведени преди обяд първо/.
Можеш да дадеш каша, когато решиш да захранваш с ориз, елда, киноа примерно.
Моята първоначална схема беше 1 месец каша, 1 месец зеленчук, 1 месец плод, 1 месец месо, 1 месец глутен и 1 месец млечни

Според мен ВаНеТо първо е писала какво кога е въвеждала, а после схемата, която е искала да следва. Карфиол и подобни са по-тежки, газообразуващи, затова се препоръчват след 10-ти месец.
Аз съм следвала основно въвеждането по месеци, описани от Косе Босе.

# 1 307
  • Мнения: 788
...........
Според мен ВаНеТо първо е писала какво кога е въвеждала, а после схемата, която е искала да следва.
.....

Да ти кажа, първо и аз си помислих нещо подобно и специално търсих дали не е споменато някъде и да не съм видяла. Както и да е. Дано се появи момичето и да разясни. Peace

# 1 308
  • Мнения: 1 096
Здравейте мами!

Детето ми е на 9 месеца.Имам останали запаси от замразена кърма.Не я яде в попара.Не иска и домашни пюрета,в които да я сложа.Не иска и да пие.Някой може ли да даде рецепта за някакво кремче,грис или макарони.Опасявам се,че като я сложа,десертът може много да се втечни,както става при кашите.

Предварително ви благодаря

# 1 309
  • Мнения: 237
Аз също имах кърма замразена, бебо не я харесваше изобщо и на края я хвърлих.
Не мога да помогна с рецепти Sad

# 1 310
  • Мнения: 174
Имам едно въпросче , правя домашна каша от елда , но винаги става в по големи количества , не за едно ядене. Трябва ли да хвърлям остатъка или може да се изяде на другия ден. За готовите знам ,че се хвърля , но като си е от брашно?

# 1 311
  • Мнения: 1 705
Аз държа в хладилника 2-3 дни, също ядем аз и голямото дете.

# 1 312
  • Мнения: 606
Запис и от мен.   bouquet

# 1 313
  • Мнения: 101
Извинете за въпроса, но не ми е ясно-когато казвате месец на кашата, месец на зеленчуците, месец на плодовете и месец на месото, какво точно имате предвид?! Ако първия месец сте въвели кашата, на втория продължавате ли да я давате, както и новия вид-примерно зеленчуковото пюре, т.е. имате две хранения с твърда храна, или спирате кашата и давате само зеленчуково пюре?
Благодаря!  bouquet

# 1 314
  • Мнения: 965
Извинете за въпроса, но не ми е ясно-когато казвате месец на кашата, месец на зеленчуците, месец на плодовете и месец на месото, какво точно имате предвид?! Ако първия месец сте въвели кашата, на втория продължавате ли да я давате, както и новия вид-примерно зеленчуковото пюре, т.е. имате две хранения с твърда храна, или спирате кашата и давате само зеленчуково пюре?
Благодаря!  bouquet
Не се спира, продължаваш успоредно. Примерно кашата я местиш следобед и даваш на обед зеленчуци. Всичко в малки/средни количества, за да не е за сметка на млякото

# 1 315
  • Мнения: 1 523
Здравейте,
Въвеждам глутен и тъй като не намерих каши от ръж и ечемик реших да направя аз. Купих си ръж и я накиснах четох че трябва 24 часа сега да я държа накисната. После направо да я сваря нали, пасирам и я давам или не се прави така ?

# 1 316
  • Мнения: 128
Здравейте !


 Бих желала да ми помогнете с информация относно 

какво максимално количество вода може да пие наведнъж дете на 2 г ?

Благодаря за внимание!

# 1 317
  • Мнения: 27
Здравейте мами,
моето детенце вече е малко над годинка и започнах да го храня с готвени манджи, който записвам в блог. Може някой от рецептите да ви харесат.
http://thelittleprincemenu.blogspot.com/?m=1

# 1 318
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
cooking_mamma Хубава идея, дано му е сладко на малкия принц, само не знам, посочените количества ми изглеждат огромни за бебе, на колко пъти предлагаш от всяко?

# 1 319
  • Мнения: 27
никид с тези количества става ядене за малчо мен и таткото. Тъй като нямам време да готвя отделно за детето и за нас, адаптирам рецептите така, че да са подходящи за детето, а след подправяне вкусни и за възрастните.
Иначе давам по веднъж от всяка гозба, като не повтарям една манджа в рамките на две седмици.

Последна редакция: пн, 20 юли 2015, 15:10 от cooking_mamma

Общи условия

Активация на акаунт