БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 37 068
  • 729
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Мъжът ми ще донесе утре агнешката плешка, която ще печем в неделя естествено. Мисля да увелича малко хладилника (да е по-хладно), друго трябва ли/мога ли да направя да се съхрани месото прясно?

# 256
  • Мнения: 7 779
може и да съм тъп , но заклано агне на 17 или 18 април се води на заклано на тази дата.
за 2 дни не може да стане едногодишно заклано.
като увеличиш хладилника (предполагам намаляване на температурата)  ще се приближиш към замразяване.  до неделя сутрин няма да му стане нищо.  Laughing

# 257
  • Мнения: 904
Незнам дали е за тази тема,но...гледам турския филм "Север-юг" и там има едно семейство с пекарна и пекат някаква "Макара"...та какво е това чудо-много говорят за тази макара..сладка ли е,солена ли е?Говорят за някаква оригинална рецепта...знае ли някой,ял ли е,приготвялли е?Чисто любопитство... Confused

Тая вечер ги загледах от близо, заприличаха ми на унгарските........уф, излезе ми от главата названието им newsm78, едни такива овъртяни сладки нещица, миналата година си играх да ги пека.  Heart Eyes


Не е ли това дето се продава под наименованието "коминчета" или нещо от сорта

# 258
  • Мнения: 22 867

Не е ли това дето се продава под наименованието "коминчета" или нещо от сорта

Да, така са известни, като коминчета, иначе - кюртош калач (унг. kürtőskalács), пекат се на открит огън по принцип. Peace

# 259
  • Варна
  • Мнения: 1 919
може и да съм тъп , но заклано агне на 17 или 18 април се води на заклано на тази дата.
за 2 дни не може да стане едногодишно заклано.
като увеличиш хладилника (предполагам намаляване на температурата)  ще се приближиш към замразяване.  до неделя сутрин няма да му стане нищо.  Laughing

Не си тъп Бонго  Heart Eyes. Но не разбирам за едногодишно заклано. Просто ще се купи утре, но кога е заклано  newsm78 , да се надяваме от макс, 1-2 дни. Ако е така до неделя стават 4 дни. Нямам опит с прясно месо(сега да не си помислиш, че не сме виждали в къщи - просто не сме държали повече от ден). Та се чудя как се съхранява. Де да знам - не съм от кулинарите. Може да има някакви чалъми с мазане, киснене, знам ли. И питам вас, специалистите...

# 260
  • София
  • Мнения: 11 718
.......
Не си тъп Бонго  Heart Eyes. Но не разбирам за едногодишно заклано. Просто ще се купи утре, но кога е заклано  newsm78 , да се надяваме от макс, 1-2 дни. Ако е така до неделя стават 4 дни. Нямам опит с прясно месо(сега да не си помислиш, че не сме виждали в къщи - просто не сме държали повече от ден). Та се чудя как се съхранява. Де да знам - не съм от кулинарите. Може да има някакви чалъми с мазане, киснене, знам ли. Та питам вас, специалистите...
stenly, няма проблем да го държиш в хладилник до неделя сутринта. Достатъчно е студено вътре. Агнешкото в момента е прясно, защото се купува, и всеки ден зареждат.

# 261
  • тук
  • Мнения: 510
Добро утро. Считам, че няма шанс някой да разбере какво питам, но съм длъжна да го направя Simple Smile
Издирвам рецептата за едни сладки - с мед и орехи, има яйце (може би 2 по спомени) и олио, няма масло в нея. Много ни е любима, бях я взела от тук, но ми гръмна комп-а и сега няма и няма откриване. Някой да ми помогне? Мислех, че съм я видяла в някоя коледна тема, но е било преди поне 4 години. ... не се режат на формички, правят се на кръгчета. Благодаря!  Hug

# 262
  • Мнения: 3 274
Добро утро. Считам, че няма шанс някой да разбере какво питам, но съм длъжна да го направя Simple Smile
Издирвам рецептата за едни сладки - с мед и орехи, има яйце (може би 2 по спомени) и олио, няма масло в нея. Много ни е любима, бях я взела от тук, но ми гръмна комп-а и сега няма и няма откриване. Някой да ми помогне? Мислех, че съм я видяла в някоя коледна тема, но е било преди поне 4 години. ... не се режат на формички, правят се на кръгчета. Благодаря!  Hug
Да  не  са маломакарона http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&so … d.Yms&cad=rja

# 263
  • тук
  • Мнения: 510
Добро утро. Считам, че няма шанс някой да разбере какво питам, но съм длъжна да го направя Simple Smile
Издирвам рецептата за едни сладки - с мед и орехи, има яйце (може би 2 по спомени) и олио, няма масло в нея. Много ни е любима, бях я взела от тук, но ми гръмна комп-а и сега няма и няма откриване. Някой да ми помогне? Мислех, че съм я видяла в някоя коледна тема, но е било преди поне 4 години. ... не се режат на формички, правят се на кръгчета. Благодаря!  Hug
Да  не  са маломакарона http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&so … d.Yms&cad=rja

Мерси много, но не са. Моите са като ореховки с мед - имат си и брашно, де. Супер семпли, но не помня колко олио, колко брашно и колко орехи се слагаха Sad

# 264
  • Мнения: 3 922
Здравейте, някой ще ми каже ли съвсем точна рецепта за домашна майонаеза... т.е накрая, когато се слага олиото за това, колко да е гъста, изобщо не мога да прецня колко да сложа. Не знам какво точно греша, може и да не е олиото. Получава ми се някак рядка и безвкусна. Правих я с пасатор... ако някой знае някакъв пиниз за такава майонеза да каже  chef

Аз я правя с 1 яйце, 1 чаша олио, малко лимонтозу (лимонов сок) и сол.
Това, което ти описваш ми се получи само веднъж и го отдадох на некачествено олио (беше някаква марка "Чест") Иначе с "Бисер" и "Калиакра" винаги се получава добре.

# 265
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Искам да попитам лимонтузуто/ лим.сок в майонезата за вкус ли се слага или като стабилизатор? Т.е. ще стане ли без него? Ще правя от млечната, без яйце.

# 266
  • София
  • Мнения: 11 718
Искам да попитам лимонтузуто/ лим.сок в майонезата за вкус ли се слага или като стабилизатор? Т.е. ще стане ли без него? Ще правя от млечната, без яйце.
Не, не е стабилизатор, а въпрос на приятен вкус .

# 267
  • Sofia
  • Мнения: 21 671
Аз не съм наясно по темата, ама ми се чини, че не е само за вкус... с химията съм скарана, ама я подозирам в роля тук.  Wink

# 268
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Понеже мисля, че има за цел да "накара" олиото да се смеси с другата/ другите съставки. Нали то по принцип изплува отгоре, а ако бъркаш става нещо като емулсия, но не и хомогенна смес. Та затова попитах дали не играе точно тази роля. Както се слага и в ройал айсинга, там не е за вкус  Peace

# 269
  • Мнения: 22 867
Добро утро. Считам, че няма шанс някой да разбере какво питам, но съм длъжна да го направя Simple Smile
Издирвам рецептата за едни сладки - с мед и орехи, има яйце (може би 2 по спомени) и олио, няма масло в нея. ...

Понеже ги харесвам и скоро ги правих,  по продукти рецептата ми заприлича на меденките на Илиана. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт