Девойка малка или юначе се крие в ОКТОМВРИйското тумбаче - TEMA 6

  • 30 834
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен. Да ни е чистита новата темичка и само хубави новини да си споделяме в нея. Добре дошли и на новите мами. Днес бях на ФМ и всичко е ОК, сега ще чакам резултата от БХС но ще е чак след 12 дена  Sad  а за пола не се видя.

 darki6ina аз се следя при Кироваков и съм много доволна за сега. Според мен трябва да решиш първо в коя болница искаш да раждаш.

# 46
  • Мнения: 1 831
Добре дошли на новите мами... Hug Лека бременност.
Да ,излезе вярно за соленото и киселото ,че ще е момче... Laughing  И още не ми се кусва сладко.А имам една позната в 6 месец,нагъва сладкиши милата... Laughing Естествено е момиченце нейното.
Момичета днес бях на йога за бременни.Много ми хареса. Peace Още бяхме 5 майчета,2 от които много напреднали.Жената обясняваше всичко,показваше...аз и преди съм ходила на йога,ама то там беше ако си видял -видял,ако си схванал -схванал.Тук ти обясняваше,намисташе...Даже ми показа едно упражнение за гърба,че моя изкривен. ConfusedИ сега дето се разтягах така ме боли...Общо взето цял ден днес не се спрях.Взе да ми харесва да съм болничен ... hahaha
Хайде после споделете как е минала срещата ви,че ..ние горките от други градове...сме в недвидение Laughing

# 47
  • Мнения: 25
Здравейте мами, можете и мен да ме пишете към солено-кисело хапващите.
Имам и едно предложение, четох на няколко места вече, че пулсът на бебето също може да подскаже пола.
Бебета с пулс под 140 - момчета
Бебета с пулс над 140 - момичета
Тези мами, които знаят пулса може да го дадат за статистика и да видим дали ще се окаже вярно.
При мен пулса беше 164 и лекарката даде 80% за момиче, но каза че ще бъде сигурна на следващия преглед, който е след седмица. Тогава ще мога да ви кажа 100%
Леко бременеене на всички мамета   bouquet

# 48
  • Мнения: 0
Само да вметна,че с първата бременност хапвах солено а за кисело умирах, сладко не. И си имам дъщеричка.  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 160
Момичета, правите ли планове за моренце? Аз много желая около 15 юни да отскочим до гръцкото, то ни е на 250 км. Други има ли с такива мераци?

# 50
  • Мнения: 1 831
Ами на мен морето ми е на половин час път,много обичам да се пека,особено по корем...Ама тая година живот и здраве май само на корем ще чернея  Laughing Иначе ако всичко е Ок ,не виждам причина да не ходя.

# 51
  • Мнения: 105
Момичета, има ли от вас някои, които са на еутирокс терапия (предписва се при проблем със щитоводна жлеза)?
На мен Петко от аптеки Хера още в първия месец ме насочи да си направя изследвания на ТСХ и ФТ4 и последва консултация с ендокринолог, тъй като нивата бяха в норма, но малко над нормите за бременни...сега всеки месец съм на "мониторинг" при ендокринолога.
Но уж нямам Хашимото...бях на ехографски преглед на ЩЖ. Имам чувството обаче, че за лекарите е важно само ТСХ да е в норми. Никой не може да обясни защо е такова нивото ми на хармона, изобщо има ли нещо друго освен текущата терапия, с което мога да се повляя положително...
Тъй като съм бременна се притеснявам да експериментирам, че то бяха едни изказвания за дете олигофрен и идиотче и т.н. от страна на сестрата при ендокриноложката...
Но има ли някой, който се е доверил на хомеопатия например и контролира ТСХ добре?

Нормално е по време на бременност ТСХ да се покачи... аз също си направих изследвания защото исках да съм сигурна че всичко е наред (по принцип нямам никакви проблеми). Казват че тсх по време на бременност трябва да е 2, 2 .50, но аз се консултирах с  3-ма Аг специалисти и казаха че, няма проблем ако е леко завишена, стига да не е 10 или 20 пъти.. пример давам, референти стойности на тсх от 0.20 - 4.20. ако е 3 или 4 няма проблем, ако е 10 или 20 пъти над 4.20 тогава било проблем, същото и за фт4. но ендокринологзите предписват л тироксин в леки дози, 25 мг зависи колко ти е завишен тсх. такава е тяхната практика тук. докато гинеколозите не го считат за проблем. бъди спокойна,щитовидната жлеза е много чувствителна и трябва да се пазим от стресове, ядове итн.... няма такова нещо както са ти казали докторите. не се стряскай. опасно е ако е в 10 20 макар 30 пъти в повече не тсх ами фт3 и фт4. всичко е на ред, спокойно Simple Smile

# 52
  • Мнения: 31
An, и аз съм с отрицателен резус фактор. Досега не са ми го коментирали при прегледите.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 631
И аз съм с отрицателен , утре ще ходя за изследване на Анти тела. Това е просто ще ге следят през бременността и при раждането ако се отрият се бие една инжекция и просто при следващата бременност няма са имаш проблем. Но кофти е когато и двама родители са с различни резуса...... както при нас аз към А- а ММ 0+, докито ми обясни най подробно всичко за тези анти тела ама немога да ви го обясня пак хаххахах
А за изследването на групата задължително да е с вас при раждането

# 54
  • София
  • Мнения: 1 719
И аз съм д Хашомото - тсх ми е в норми, но антителата са десетки пъти над нормата. Ендокринологът все пак ми предписа 25 мг еутирокс и ще трябва да правя контроли през месец. И на мен не ми спестиха предупрежденията за идиотче, спонтанни аборти и т.н. Нямат сърце някои доктори!  Да се оплача - днес бях на ФМ в Токуда. Мина точно за 5 минути!!! Докторката, докато дъвчаше дъвка през цялото време, каза само "всичко е наред" и се скри. Нищо повече!!! Думи нямам 😟

# 55
  • Мнения: 1 831
А ако и двамата родители са с една кръвна група.Аз съм 0+ и Мм и той ... Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 1
♥ ВСИЧКО ЗНАМ ЗА ТЕБЕ, БЕБЕ! ♥

Днес татко ме гушна и радостно рече:
“В корема на мама живее човече.”
Дали е момченце или пък момиче?
Дали ще е братче или пък сестриче?
То колкото житено зрънце е само,
но спи и расте под сърцето на мама.
И сигурно много прилича на тебе,
когато си бил във корема й бебе.”
Туй, че нашето бебе пораства, е ясно.
Ами как се побира? Не му ли е тясно?
“Не, не се тревожи! - Мама права застава. -
Виж, коремът ми също расте, наедрява.
Все едно е хралупка - тъмна, топла и мека,
все едно е къщурка - и просторна, и лека...
Ден след ден се заобля, ден след ден се издува -
има място за бебчо дори да лудува!”
Вече в кухнята често заседява се мама.
Ние с татко се смеем, че похапва за двама -
два банана изяжда, две филийки препича…
И след малко от глад към хладилника тича!
Ала то е, защото се храни със нея
бебчо, дето в корема й кротко живее.
Как, ще питате вие, като няма устичка?
Ще ви кажа - през някаква тайна тръбичка.
Понякога мама бледа лежи.
Навярно коремът й доста тежи.
Тогава съм мил - безшумно се движа
и заедно с татко за нея се грижа.
Когато заспи, стихват стъпки и песни -
съня й не бива никой да стресне!
Влакчето даже мирува, кротува,
защото и бебето също сънува.
Колко много коремът на мама порасна!
Всяка рокля предишна сега й е тясна.
Вътре бебето шава, премята се, рита
и почуква с юмруче... За мене ли пита?
Знам, не вижда оттам непознатия батко,
но познава гласа ми и този на татко,
затова му разказваме как си мечтаем
скоро заедно с него у дома да играем.
С нетърпение питам: ”Защо ли се бави?
И кога ще излезе? Да не би да забрави?”
“Още малко остана - моят татко отвръща. -
Ще ухае на бебе после цялата къща!”
Най-накрая е тук! Вече имам сестриче!
Вижте, то се усмихва! Вижте, то ни обича!
Ох, как искам по-бързо да стане голямо!
Не расте ли и братче в корема ти, мамо?

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 631
А ако и двамата родители са с една кръвна група.Аз съм 0+ и Мм и той ... Rolling Eyes
Значи че сте суперррр Simple Smile дори и да сте с отрицателен фактор и двамата няма проблем, саво ако сте с различни и има наличие при теб на анти тела и пак за теб    има проблем бебчо си е добре, нз трябва доки да ти го обясни това с анти телата

# 58
  • София
  • Мнения: 477
Да се пльосна и тук. Magia защо прави ФМ в Токуда точно?

# 59
  • Мнения: 6
Момичетааа, аз ще ставам мъжка майка  stork-boy Аз също се надявах на още една девойка, гледам че повечето това искате newsm03 Когато раждах дъщеря ми само момичета се раждаха около нас, а сега всички само момчета. Вече се чудя дали не е заразно. hahaha Както и да е явно съм хванала епидемията Joy Joy Joy
draculora ако не си ходила скоро на ЖК да знаеш, че на Кироваков новия ехограф дойде и днес той ми направи  ФМ.

Общи условия

Активация на акаунт