Рим - девета тема

  • 52 333
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 047
Roje22, това за пиците, волската опашка и сладоледа е ОК, дай малко повече информация за амбициозната ви програма - какво видяхте, какво изпуснахте, какво си заслужава, какво не....

Ние пътуваме след 1 месец /за 1 седмица престой/  и аз май се престарах /като теб/ правейки планове, но в момента така се замотах в места, музеи, часове на достъп, необходими за разглеждане, че направо блокирах - дали да взимам Рома-пасс, как да съчетая местата, които искат предварително букване /например ъндърлевъла на Колизеума/, Галерия Боргезе.... 

Винаги си толкова изчерпателен във инфото, а сега.... само сладоледи и волска опашка, хахах Sunglasses

# 721
  • София
  • Мнения: 1 855
jfjallen, нашата програма я бях публикувал тук за обсъждане Simple Smile.
Затова не зная дали трябва наново да занимаваме всички с нея. Още повече, че тя е взета от тази тема и няма нищо по-различно в нея отколкото другите програми.
Ще се спра с няколко думи и на нея. Според мен тя съвсем не бе амбициозна. ВКлючваше посещение на няколко музея (общо 3 за Рим Joy), а останалата част от програмата бе запознаване с истинския Рим, а не само музейния. Аз в София за последен път съм стъпвал в музей преди 5 години, та ще хукна из всички музеи в Рим Simple Smile Няма пред кого да отмятам посетени обекти.
По-интересното се случи преди тръгването ни за Италия.
Ние летяхме на 14 август сутринта в 6.ч за Рим с Уиз еър.
Всички хотели по програмата бяха платени предварително, уточнени и на 13 спокойно си стягаме багажа за следващия ден, когато към 13 ч. реших да си отворя мейла.
Отворих го и само дето не паднах от изненада. Изненада и то каква- НЕПРИЯТНА Mr. Green
Сайта през който бях резервирал хотела ни в Рим - АМОМА. ком ми пишеше, че има проблеми с резервацията на хотел Милтон, за който чинно си бях платил цялата сума за 4 нощувки и ни предлага или друг хотел, или да ми възстанови по картата платената сума.
Всъщност ето и писмото:
Скрит текст:
Dear Mr. Rosen Turlakov,

Thank you for using AMOMA.com!

Kindly note due to contractual problems at the Milton Roma hotel, we can suggest availability in the Hotel BEST WESTERN AMBRA PALACE in Rome at no extra cost. Please find below the description of the hotel.


BEST WESTERN AMBRA PALACE
VIA PRINCIPE AMEDEO 257
00185     ROMA

Please inform us your decision (if you agree with the above alternative or with full refund) by replying to this e-mail until today 13.08.2014 at 14:00 UK time
If you agree with the alternative suggested please send us an email at customercare@amoma.com or call us at +44 (0) 203 608 8169so that we can book the room and send you the new voucher to be presented at the hotel.

Please note that we are not holding the room for you and that we cannot guarantee availability. Without an answer on your part we will not make the reservation in any other hotel and we will proceed to refund your credit card with the full amount paid.

For more details you can contact us by phone or by email at customercare@amoma.com specifying your reservation number or your client ID. You will receive a reply by email.

Thank you for using AMOMA.com and do not hesitate to call us back in order to make your reservations around the world. AMOMA.com wishes you an enjoyable stay!

New!

Now, in your AMOMA.com account
https://www.amoma.com/login

You can print your voucher, get the invoice, request the cancellation or the amendment of the reservation, or simply send us a message.

So please do not hesitate.

Best regards,
Nicole
--

И да дам отговор до 14ч. какво искам. А писмото е изпратено в 12,30ч.
Ужассс! Ако разполагах с време на луди щях да ги направя ама сега няма какво да направя. Летим на следващия ден, да анулирам резервация и да търся нов хотел, при положение, че този съм го платил преди два три месеца на ниска цена. Нямаше какво да направя и отговорих, че сме съгласни да ни настанят в хотел BEST WESTERN AMBRA PALACE.
Той се намира на около 150м. от спирка Виторио Емануел на метрото. Или на 1 спирка от Термини. В сравнение с хотел Милтон бе на малко по-лошо място. Милтън е точно на метро станция Манцини. Но макар и в по-мулти национален район се оказа един много добър като обстановка (наскоро реновирани, отлични стаи) и като обслужване и закуска.
Затова че по-късно вече не съжалявахме за него. Simple Smile
Иначе освен сладоледите и храната, които са много важна част от това да почувстваме Рим и Италия обиколихме абсолютно всички известни туристически места и Рим безкрайно много ни хареса Peace.
Взехме си Рома пас още като слязохме от автобуса от летището на Термини, а четвъртият ден си купихме еднодневни карти за градския транспорт.
Освен метрото най-много ползвахме трамвай №8 от пиаца Венеция за Трастевере и автобус 64 Simple Smile. Използвахме безплатните входове от Рома пас за Колизеума, Римския форум и крепостта Сан Анджело.
Освен тези музеи посетихме и почти всички църкви, за които е писано тук в темата. И разбира се всички големи и красиви площади в Рим. Много ни хареса и парка Боргезе и изгледа към пиаца дел Пополо и Рим от високо.
Влязохме разбира се и в базиликата Св.Петър във Ватикана.  Там бяхме на 15 август-националният празник, но нямаше никакви празненства или нещо по-което да се разбира, че е по-специален ден. До върха използвахме асансьора.
А за Ватиканските музеи добре, че бяхме си купили предварително билети. Опашката в 9 сутринта на 16 август бе от около 3000 човека.
Така че който иска да влезе спокойно в тях да купува предварително билети и да не се надява, че като е лято няма хора. Напротив. Има и то огромни тълпи.
Единственото  лошо нещо бе, че фонтана Треви бе в ремонт и скелетата скриваха цялата му красота. Все едно не сме го виждали Sad
Ако някой има въпроси да пита, ще отговарям Peace

Последна редакция: ср, 17 сеп 2014, 12:59 от roje22

# 722
  • Мнения: 3 047
Роже, благодаря за отговора, точно защото видях преди това програмата ти тук, ми беше интересно дали е изпълнима, защото горе-долу и нашите желания са такива. Просто не мога да се ориентирам с необходимото време за някои музеи, макар че това е относитело - интереси, предпочитания.... Дано и ние да не бъдем изненадани я с промяна на полет, я с нещо друго...

Посетихте ли Массимо Палас?

# 723
  • Мнения: 654
Много полезна информация! Не успявам да се върна в темите и да изчета всичко, затова моля да ми обясните накратко как да куя предварително билети за Ватиканските музеи. Видях сайта, разбрах, че билетите са валидни за 1 ден, не мога да фиксирам точен час. Раздава ли се пътеводител на различни езици ? Аз лично предпочитам този начин - много полезен и не те вързва към група. Ако няма, заслужава ли си да се присъединиш към група с екскурзовод? Моля да дадете съвет от опит!

# 724
  • София
  • Мнения: 10 026
...Освен метрото най-много ползвахме трамвай №6 от пиаца Венеция за Трастевере и автобус 64 Simple Smile.

Може би №8?

# 725
  • Мнения: 1 289
Здравейте! И на мен ми предстои пътуване до Рим след един месец, нямам търпение, чета и събирам информация . Изчетох цялата предишна тема, направих си собствен пътеводител Laughing  с маршрути ,взети от форумите. Имам обаче много притеснения и се надявам едно по едно да ги разреша тук. На първо място ми възниква следния въпрос: Възнамерявам да си вземем Ромапас за 34 евро. Едно от местата , които задължително искам да посетим е галерия Боргезе. Навсякъде пишете, че трябва да се направи предварителна резервация по телефона, но аз не знам италиански, а с английския се оправям донякъде, но не съм сигурна, че ще разбера какво ми отговарят. Задължителна ли е тази резервация? Някъде прочетох, че може и на място, но кога трябва да се отиде там, за да имаме време? Има ли друг начин за резервация? По имейл примерно 2-3 дни по-рано, още преди да сме си взели Ромапаса?
Имам и други въпроси, но тях по-късно, постепенно...  Wink

Благодаря на всички, които ще се отзоват !!

# 726
  • Луната
  • Мнения: 3 211
valya_bl можете да отидете на място и да резервирате, като кажете, че ще ползвате Ромапас (поне 1-2 дена по-рано).
Резервация може и по телефон (пак споменавате, че сте с Ромапас) - на първа страница на темата го има. Дават ви час, номер на резервацията, на кое име е и за колко души. Като е желателно да сте там 30-40 мин. по-рано от  часа за който сте.
С имейл мисля, че не става.

# 727
  • София
  • Мнения: 1 855
...Освен метрото най-много ползвахме трамвай №6 от пиаца Венеция за Трастевере и автобус 64 Simple Smile.

Може би №8?
Lana, благодаря ти за поправката:hug: Печатна грешка. Поправих номера и в мнението ми, че да не седне някой да чака трамвай №6 (то такъв номер трамвай в Рим няма) вместо трамвай №8 Simple Smile
jfjallen, изпълнихме цялата си програма. Нищо не прескочихме Simple Smile. А за Массимо палас въобще и не бях чувал преди ти да попиташ за него. Така че не сме посещавали такъв дворец Simple Smile

# 728
  • Мнения: 6 031
Здравейте! И на мен ми предстои пътуване до Рим след един месец, нямам търпение, чета и събирам информация . Изчетох цялата предишна тема, направих си собствен пътеводител Laughing  с маршрути ,взети от форумите. Имам обаче много притеснения и се надявам едно по едно да ги разреша тук. На първо място ми възниква следния въпрос: Възнамерявам да си вземем Ромапас за 34 евро. Едно от местата , които задължително искам да посетим е галерия Боргезе. Навсякъде пишете, че трябва да се направи предварителна резервация по телефона, но аз не знам италиански, а с английския се оправям донякъде, но не съм сигурна, че ще разбера какво ми отговарят. Задължителна ли е тази резервация? Някъде прочетох, че може и на място, но кога трябва да се отиде там, за да имаме време? Има ли друг начин за резервация? По имейл примерно 2-3 дни по-рано, още преди да сме си взели Ромапаса?
Имам и други въпроси, но тях по-късно, постепенно...  Wink

Благодаря на всички, които ще се отзоват !!

Още в деня на пристигането ви, помолете от вашия хотел да направят резервацията. Предполягам няма да има проблем с часовете за след ден-два.

# 729
  • Мнения: 337
Здравейте! И на мен предстои ходене до Рим, отказах се от Рома пас-а, но имам едни въпроси за музеите. Видях по-горе, че много се чакало за Ватиканските музеи, а за Колизея много голяма ли е опашката? Гледам, че на сайтовете за резервации има такси за резервации, което много ме изненада, където съм ходила досега онлайн или е същата цена като на входа на музея или е по-евтино, а в Рим е по-скъпо. Струва ли си да се резервира онлайн? Аз съм набелязала засега Колизея и Римския форум (билета четох, че е комбиниран), Пантеона (но там е безплатен входа май), баните на Caracalla. За Базиликата Св. Петър има ли много опашка? Rolling Eyes

# 730
  • Мнения: 1 289





"Още в деня на пристигането ви, помолете от вашия хотел да направят резервацията. Предполягам няма да има проблем с часовете за след ден-два."


Благодаря! Мина през ума и този вариант, но вече бях писала тука:)

# 731
  • Мнения: 659
Здравейте! И на мен предстои ходене до Рим, отказах се от Рома пас-а, но имам едни въпроси за музеите. Видях по-горе, че много се чакало за Ватиканските музеи, а за Колизея много голяма ли е опашката? Гледам, че на сайтовете за резервации има такси за резервации, което много ме изненада, където съм ходила досега онлайн или е същата цена като на входа на музея или е по-евтино, а в Рим е по-скъпо. Струва ли си да се резервира онлайн? Аз съм набелязала засега Колизея и Римския форум (билета четох, че е комбиниран), Пантеона (но там е безплатен входа май), баните на Caracalla. За Базиликата Св. Петър има ли много опашка? Rolling Eyes


В Италия, а и в Испания за туристическите обекти с онлайн резервация и в повечето случаи точен час, има такса. Не бих те съветвала за такава дребна сума да се отвисиш. Аз никога не чакам на опашки. Единствено за Ватиканските музеи сме чакали 30 -ина минути, но това беше преди 5 години и май не можеше тогава да се купят онлайн билети. Пантеона е с безплатен вход. За Сан Пиетро - в повечето случаи има хора. Някой спомена, че следобед било по- спокойно.

# 732
  • Луната
  • Мнения: 3 211
За Сан Пиетро - в повечето случаи има хора. Някой спомена, че следобед било по- спокойно.

По-спокойно е след 16 часа, защото почти няма групи.   

# 733
  • Мнения: 1 031
Здравейте! И на мен предстои ходене до Рим, отказах се от Рома пас-а, но имам едни въпроси за музеите. Видях по-горе, че много се чакало за Ватиканските музеи, а за Колизея много голяма ли е опашката? Гледам, че на сайтовете за резервации има такси за резервации, което много ме изненада, където съм ходила досега онлайн или е същата цена като на входа на музея или е по-евтино, а в Рим е по-скъпо. Струва ли си да се резервира онлайн? Аз съм набелязала засега Колизея и Римския форум (билета четох, че е комбиниран), Пантеона (но там е безплатен входа май), баните на Caracalla. За Базиликата Св. Петър има ли много опашка? Rolling Eyes



Ние влизахме в Колизеум с онлайн резервация и таксата за това е 2 евро. Разпечатва се ваучера като на него дата и час няма. Активирането му става като минеш по бързата лента, покрай всички чакащи и след това важи вече два дни, за да разгледаш и хълма и форума. Не изхвърляй ваучера! При влизането във Форума пак го проверяват. Ако сте с дете, независимо, че то е безплатно, му вземаш онлайн ваучер за 2 евро, за да влезе с вас.

Ние също не купихме Рома-пас, защото макар че бяхме в Рим цели 5 дни като музеи ми бяха само Колизеума и Ватиканските, но те /Ватиканските/ първо не с в Пас-а и второ ние бяхме в последната неделя /безплатната/ и здравата почакахме!
Всички катедрали в т.ч. и Пантеона /едно от най-впечатлителните неща за мен/ са безплатни и мнооого красиви.

# 734
  • Мнения: 3 309
Здравейте! И на мен предстои ходене до Рим, отказах се от Рома пас-а, но имам едни въпроси за музеите. Видях по-горе, че много се чакало за Ватиканските музеи, а за Колизея много голяма ли е опашката? Гледам, че на сайтовете за резервации има такси за резервации, което много ме изненада, където съм ходила досега онлайн или е същата цена като на входа на музея или е по-евтино, а в Рим е по-скъпо. Струва ли си да се резервира онлайн? Аз съм набелязала засега Колизея и Римския форум (билета четох, че е комбиниран), Пантеона (но там е безплатен входа май), баните на Caracalla. За Базиликата Св. Петър има ли много опашка? Rolling Eyes



Ние влизахме в Колизеум с онлайн резервация и таксата за това е 2 евро. Разпечатва се ваучера като на него дата и час няма. Активирането му става като минеш по бързата лента, покрай всички чакащи и след това важи вече два дни, за да разгледаш и хълма и форума. Не изхвърляй ваучера! При влизането във Форума пак го проверяват. Ако сте с дете, независимо, че то е безплатно, му вземаш онлайн ваучер за 2 евро, за да влезе с вас.

Ние също не купихме Рома-пас, защото макар че бяхме в Рим цели 5 дни като музеи ми бяха само Колизеума и Ватиканските, но те /Ватиканските/ първо не с в Пас-а и второ ние бяхме в последната неделя /безплатната/ и здравата почакахме!
Всички катедрали в т.ч. и Пантеона /едно от най-впечатлителните неща за мен/ са безплатни и мнооого красиви.
Може ли линк, за купуване на тези резервации за колизеума и форума?

Общи условия

Активация на акаунт