Гласувайте за фонтана на бул. "Витоша" в София

  • 8 050
  • 160
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 21 648
 Ти пък. На линиите се слага стинка, за да я сплеска трамвая.

# 136
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
Котьо, извинявай, просто не се сдържах Hug

Няма за какво, аз съм много разстроена от вчера, та не се впрягам.

Много ще е добре, да направят Графа пешеходна. И какво значи това, две главни. Витошка не е главна, това да не Разград, да има само една "главна".
 Въобще, трябва да се разширява пешеходната зона.
Казвам главна иронично, защото в момента е точно като провинциална главна. Виждала ли си при хубаво време какви пълчища се изсипват там? Онзи ден принудително минах по нея, о, Боже Господи, махнали са найлоните за пушачите. Страшна работа. Столове и маси на кафенетата от двете страни за малко да се съединят в едно. Прекрасното е, че са празни.
Нека не ми барат Графа, Шишман и 6-ти септември и късаме пазарлъка.

# 137
  • София
  • Мнения: 1 340
Ти пък. На линиите се слага стинка, за да я сплеска трамвая.

Най-хубави ставаха петте стотинки, Гладички и "златнички".

Аз също ползвам "главна" като нарицателно, защото Витошка изглежда в момента, точно като главната на някой друг град.

А по темата : кога приключва избора?

# 138
  • София
  • Мнения: 418
Ти пък. На линиите се слага стинка, за да я сплеска трамвая.

Най-хубави ставаха петте стотинки, Гладички и "златнички".

Аз също ползвам "главна" като нарицателно, защото Витошка изглежда в момента, точно като главната на някой друг град.

А по темата : кога приключва избора?

Ставаха и за телефон след сплескване  Mr. Green

# 139
  • Мнения: 22
Ти пък. На линиите се слага стинка, за да я сплеска трамвая.

Ахахах да помня го това слагахме 5 стинки ама чакахме да мине поне 2 пъти отгоре за да стават за жетон за електронните игри Хихихих

# 140
  • София
  • Мнения: 10 033
Ох, това с железния кон беше яко Joy
Самата истина. Ето, аз работя интензивно между двата края на Графа, поне по 2 пъти на ден извървявам маршрута между Районния съд и Съдебната палата. Гледам да е пеша. За пред хората казвам, че е за да се движа, а и обичам ходенето, тонизира ме. Но истината е, че ме е страх от железния кон. Даже линиите ги прескачам, да не ме хване ток newsm43

Което е чудесно, че ходиш пеша, имам предвид Simple Smile. Но има и такива хора, сигурна съм не малко, които нямат това желание, или пък не могат, или бързат, или имат куп други причини. Има паркове за разходка, няколко при това, никак не малки. Но и никой не спира желаещите да ходят пеша, но останалите са ощетени.
Както и за метрото под Витошка..някой по напред в темата питаше - не е ли по-удобно. Ами не, не е! Ако искаш да стигнеш от Св. Неделя до НДК може и да е, но ако искаш да стигнеш до Гладстон? И съм сигурна, че имаше начин трамваят да се обезопаси така, че да може да се пие кафе, докато 5-6 годишните се разхождат по Витошка  Thinking

# 141
  • Мнения: 21 648
 От Света Неделя до Гладстон са сигурно 500 метра.

# 142
  • София
  • Мнения: 10 033
И?
А до Аптека?
С бебешка количка съм и вали проливен дъжд, примерно...ааа сетих се, ще се скрия под чадърите (бъдещи) на фонтана Wink

# 143
  • София
  • Мнения: 10 825
От Света Неделя до Гладстон са сигурно 500 метра.
Премерих го на жипиеситу  - 470 м.  bowuu
Смятам че освен Витоша, трябва да направият пешаходни и други улици в района. И кафенетата с маси на улицата харесвам. Нищо че съм расла и аз в центъра.... явно съм селянка по душа  Rolling Eyes

# 144
  • София
  • Мнения: 10 825
И?
А до Аптека?
С бебешка количка съм и вали проливен дъжд, примерно...ааа сетих се, ще се скрия под чадърите (бъдещи) на фонтана Wink

Да, пък ако имаше трамвай той със сигурност щеша да завива и да спира и пред всеки номер по Гладстон за да не си счупим краката евентуално ако повървим 50 метра..... А и как забравих колко удобни са трамвайте, онези старите,  за качване на бебешки колички.... направо са проектирани само с тая мисъл

# 145
  • Мнения: X
Не ми беше хрумвало, че има опозиция между граждани и селяни и по трамвайна линия...  Thinking

# 146
  • Мнения: 21 648
 Та мигар ще се качиш с количката на трамвай? Витошка е малка, точно за пешеходна зона си е. И други улици трябва да направят пешеходни.
  Но ужасно не ми харесват долнопробните магазини и нависените дрехи на пазара на Графа, левчета и други подобни простотии. Перилни препарати и немски евтинии по Раковска... Само втори употреби остава да пляснат и сме баш като у гетото.

# 147
  • София
  • Мнения: 10 033
Как пък толкова буквално приемате нещата. Има и нови трамваи, ако това е проблемът Simple Smile.
Витошка стига до Южния парк...

# 148
  • София
  • Мнения: 679
Центърът наистина изглежда много мизерно с тези магазини, като ремонтът покрай строежа на метрото допринесе доста за упадъка. "Графът" пък е направо жалък, градинката пред Седмочисленици - гнусна, въпреки усилията да се направи на нещо прилично. Изобщо след 2 часа разходка в района изпитвам силно желание да се изкъпя.

# 149
  • SF
  • Мнения: 21 521
За съжаление, "Витоша" я направиха много грозна. Плочките се изтъркаха. Всеки ден минавам по нея.
Утре може да снимам кривия паваж. Крив и непомислен.

От предложенията за фонтана, най-така ми се струват Чадърите 2, но няма да гласувам за тях, първо защото не разбрах как и второ защото в тях ще се събира и застоява вода през 3 сезона от общо 4.
През есента там ще се събират и листа (и фасове, щото сме прасета).

Общи условия

Активация на акаунт