Гласувайте за фонтана на бул. "Витоша" в София

  • 8 042
  • 160
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 826
само на студенти е дала проектът ?
много малко проекти от много малко хора ,
наистина Чадърите две най-хваща около ,
и последното не е лошо ...

# 106
  • София
  • Мнения: 5 499
само на студенти е дала проектът ?
много малко проекти от много малко хора ,
наистина Чадърите две най-хваща около ,
и последното не е лошо ...

Така казаха по телевизията. Ами реално погледнато, това е едно малко фонтанче, хубаво е, че са дали възможност на млади хора да се изявяват, отнякъде да започнат...А и студентите ще са "по-евтини". Crazy

# 107
  • София
  • Мнения: 1 340
само на студенти е дала проектът ?
много малко проекти от много малко хора ,
наистина Чадърите две най-хваща около ,
и последното не е лошо ...

Така казаха по телевизията. Ами реално погледнато, това е едно малко фонтанче, хубаво е, че са дали възможност на млади хора да се изявяват, отнякъде да започнат...А и студентите ще са "по-евтини". Crazy

Чадърите 2 хващат окото, защото избора е .... Shocked Shocked Т.е. от тия, дето се избира - да, чадърите 2 са най-нормални

# 108
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Страшно ми хареса идеята на Чадърите II и съответно дадох за тях своя глас!

 Peace
не видях разликата между Чадъри 1 и 2  newsm78

# 109
  • София
  • Мнения: 10 825

не видях разликата между Чадъри 1 и 2  newsm78
Потресающа е разликата.... в единя случай шарения чадър е обърнат на така, а във втория - на онака Confused

# 110
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676

не видях разликата между Чадъри 1 и 2  newsm78
Потресающа е разликата.... в единя случай шарения чадър е обърнат на така, а във втория - на онака Confused
и защо масово се гласува за вариант 2 тогава?

# 111
  • София
  • Мнения: 10 825
Щото цялата агитка е впрегната едното да се изтъкне с фрапираща разлика наред....


А пък стадото гласува за същото, защото като тръгне една овца и всичките тръгват след нея

# 112
  • Мнения: 3 826
и защо масово се гласува за вариант 2 тогава?

разликата е , че чадърите са по-цветни и че са по-големи , или може би така изглеждат ,
последният проект с  топчетата , ако е направен да се вижда както предните би седял по-добре , така си мисля ...

# 113
  • Мнения: 1 416
Леле какво бездарие или аз нищо не разбирам от изкуство!  ooooh! Tired Ще стане още по-грозно... Чадърите са като правени в някой склад за скрап и да, ще се превърнат в кофи за боклук като знаем какви "чистници" са софиянци. Перата са като остатъци от нещо след атомна бомбардировка. Градското множество е налудничава грозотия, особено второто. Детска игра и Столица ми лъхат на соц. Листата са никакви. В слънчевия часовник има нещо идейно, но е твърде грубо. Ако се помисли и се изпипа, може и да стане интересно. А аз не съм хейтър, да му се не види, но просто всичко е от грозно по-грозно! Tired
Предложение 12 ми е най естетически симпатично, но всъщност проблемът ми се струва, че не е в това, какво ще се постави отгоре на този "фонтан",  а самата "бучка", наречена фонтан, върху която трябва да се постави нещо, за да не прилича на подут цирей на улицата, от който цвъка нещо! Rolling Eyes Да махнат това основно недоразумение и да се направи нещо красиво, а не криворазбрани инсталации, претендиращи за красота, нещо като "седмокрилия петохуйник" пред НДК. Confused
Точно моите мисли по въпроса си написала!
Само грозни предложения, кое от кое по-гадно.
И се чудя и аз защо на това нещо му викат фонтан?! Някаква недъгава измишльотина на некадърник, върху което се готвят да боцнат още по-малоумни глупости. Простотия българска, като логото на Бг, уж опитващо се да е стилизирана роза, а прилича на изс*ано кравешко ла*но.
Абе... София не е и никога няма да е Рим, нито която и да е друга европейска столица от цивилизованите европейски държави! Смехотворно би било дори да има опит за сравнение даже.
Фонтаните в моловете  - ей това са хубави фонтани в София, например.

Не знам... мен лично много зле ми подейства психически гледката на насядалите в заведенията по Витошка по-заможни типове, оглеждащи минувачите по улицата и на метри разстояние хора, седнали на картони на улицата и просят  Confused Тъжно е! Контраст - точно както контрастираха преливащите кошове за боклук на лъскавите витрини.
Нямам желание да се разхождам по Витошка - първенюшка, селска работа. И В Пловдив, и във Варна например е много по-приятно да се разхождаш по такъв тип улица, въпреки, че и там го има противното ми оглеждане и премерване, но поне улиците са по-приятни и по-добре измислени. Много по-хубави градове от потискащата, депресираща, сива София.

Последна редакция: сб, 19 апр 2014, 03:16 от AQUА

# 114
  • Мнения: 22
Четох Четох и не мога да повярвам на очите си!!!
Преди две седмици се опитах да изляза на разходка в центъра, не бях слизала натам от доста време. Изпаднах в див ПОТРЕС! кич, селяния, цигания и тълпи все едно сме на митинг. София отесня и се пръска по шевовете. Опитват се да я съсипят тотално и малкото улици, които имаше свестни се скапаха. Какво пречеше да минава трамвай реставриран от едно време? ретро трамвай с нови линии и да не е толкова раздрънкан?. Има няколко такива мотриси, които се ползват само в някой ден от годината мисля. Относно фонтана не му е мястото там. И гласувах за премахването му. Ако все пак е нужно да остане нещо то трябва да е съобразено с архитектурата на улицата и стила. Не ми се вижда как тези разпльокани и размазани неща, ще се връзват с архитектурата за справка вижте РИМ!.
В държавите извън нашата се спазват елементарни правила, относно архитектура и външен вид на нещата в града. Сградите трябва да са в еднакъв стил, и да не са с различен от позволения цвят. Ама тук е мангалия не България и така ще бъде докато сме като овце и оставяме на някакви бездарници да съсипват наследството ни. Има снимки на Витошка преди много години нека да ги поразгледат тези Студенти?

# 115
  • София
  • Мнения: 5 499
Не ми се вижда как тези разпльокани и размазани неща, ще се връзват с архитектурата за справка вижте РИМ!.
В държавите извън нашата се спазват елементарни правила, относно архитектура и външен вид на нещата в града. Сградите трябва да са в еднакъв стил, и да не са с различен от позволения цвят. Ама тук е мангалия не България и така ще бъде докато сме като овце и оставяме на някакви бездарници да съсипват наследството ни. Има снимки на Витошка преди много години нека да ги поразгледат тези Студенти?

Чак пък Рим... newsm78 Трябва да имаш предвид, че София е строена на периоди, хаотично, различни архитекти и затова се определя като еклектичен по стил град. Затова, щом така и така е строено еклектично, защо пък да не съжителстват стари и модернистични архитектурни стилове? Според мен точно това прави нашата столица различна от други столици. Не мисля, че трябва да се премахват фонтани - напротив, колкото повече фонтани се построят, толкова по-добре!

Последна редакция: пн, 21 апр 2014, 13:49 от Popule

# 116
  • Мнения: 851
Наскоро обсъждаха да демонтират скулптори, които 'не са си на мястото' в цяла България и да се ограничи повторната поява на такива...Не знам какво се случи по- нататък, но съм За. И за какво са ни повече фонтани, след като чешми почти няма? Идеята за трамвая се ползва от много европейски градове с туристическа цел и я подкрепям с две ръце. За сметка на Витошка пък искат трамвай да минава през Борисовата градина? Щяха и теснолинейния влак Септември- Добринище да спират, но хората се пребориха, защото явно им пука. Относно Витошка, общината имаше шанс да направи нещо наистина уникално и съвременно, но се издъни, според мен. Явно и занапред нямат желание да влагат мисъл и средства в подобни неща. След 2-3 години пак ще го мислят...

# 117
  • София
  • Мнения: 1 340
Четох Четох и не мога да повярвам на очите си!!!
Преди две седмици се опитах да изляза на разходка в центъра, не бях слизала натам от доста време. Изпаднах в див ПОТРЕС! кич, селяния, цигания и тълпи все едно сме на митинг. София отесня и се пръска по шевовете. Опитват се да я съсипят тотално и малкото улици, които имаше свестни се скапаха. Какво пречеше да минава трамвай реставриран от едно време? ретро трамвай с нови линии и да не е толкова раздрънкан?. Има няколко такива мотриси, които се ползват само в някой ден от годината мисля. Относно фонтана не му е мястото там. И гласувах за премахването му. Ако все пак е нужно да остане нещо то трябва да е съобразено с архитектурата на улицата и стила. Не ми се вижда как тези разпльокани и размазани неща, ще се връзват с архитектурата за справка вижте РИМ!.
В държавите извън нашата се спазват елементарни правила, относно архитектура и външен вид на нещата в града. Сградите трябва да са в еднакъв стил, и да не са с различен от позволения цвят. Ама тук е мангалия не България и така ще бъде докато сме като овце и оставяме на някакви бездарници да съсипват наследството ни. Има снимки на Витошка преди много години нека да ги поразгледат тези Студенти?

Подкрепям...
Бреееей, вие пък забравихте ли онези камъняци и парчета метал, поставени от двете страни на канала на Евлоги Георгиев?

# 118
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 244
Бреееей, вие пък забравихте ли онези камъняци и парчета метал, поставени от двете страни на канала на Евлоги Георгиев?

Големи простотии са. Още ли ги има, че отдавна не съм минавала в тази част на "Евлоги Георгиев"?

# 119
  • София
  • Мнения: 1 340
Бреееей, вие пък забравихте ли онези камъняци и парчета метал, поставени от двете страни на канала на Евлоги Георгиев?

Големи простотии са. Още ли ги има, че отдавна не съм минавала в тази част на "Евлоги Георгиев"?

Не за щастие Simple Smile Има цветя

Общи условия

Активация на акаунт