Име за момченце, да започва с П, да съдържа и С

  • 8 137
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 789
И си помисли детето ти дали би искало да има такова име... Аз пак си мисля,че Персиян е супер име и се използва като "заместител" на Пресиан,което ти е най-близко до желанието. Ето малко инфо от Уикипедия:

"Кан Пресия̀н I или Персиан/Персиян ( 836 – 852) е български владетел, син на Звиница, внук на кан Омуртаг и племенник на кан Маламир."

Така,че и Персиан/Персиян да го кръстиш, пак ще има тази енергия, но няма да има това сблъскване на П и Р в началото на името.



Пресиан или Пресиян,както искате го пишете, ще е все едно фолк-певицата Преслава с умалително - Преси. Като чуя "Пресито" и се сещам за нея...

Парис..моля ви се, в България сме. Не може така да се кръсти българско дете. Имаше и едни предложения други, но те са 99% гръцки имена.За Полислав няма да коментирам  Joy А Паскал си е френско име отвсякъде.


Накрая да не стане Спас от толкоз избиране  Joy Joy

# 32
  • Мнения: 818
Така,че и Персиан/Персиян да го кръстиш, пак ще има тази енергия, но няма да има това сблъскване на П и Р в началото на името.
Моля ви се хора, няма да има никаква енергия по-различна от тази на което и да е друго име, и въобще защо решихте, че имената идват с енергии ooooh! Единствената енергия, на която ще е подложено това дете, или което и да е дете, е тази вкъщи, създадена от любящите или пък ужасните отношения в семейството.

# 33
  • UK
  • Мнения: 4 311
А Паскал си е френско име отвсякъде.
И всичките Паскалеви в България сигурно са с дядовци-французи, или?  

Срещнах из сайтовете някъде името Пресил, идвало от пре-силен.

# 34
  • София
  • Мнения: 44 229
По произход - латинско - от pascha, не е прекалено екзотично за БГ, съществува си и като име и като фамилия, разбира се ако просто не се харесва - няма проблеми Simple Smile То повечето имена у нас, не са с български произход, дори най-традиционните ни.

milevami  bouquet

Това дали детето ще е щастливо от името си, никой не може да знае, аз и Мраия познавам, която никак не е щастлива, че така се казва. hahaha

# 35
  • Мнения: 505
Я си го кръсти Петър. Не вярвам бабата да е много горда от някакво с по средата. Персиян, Пресиян и тн. не ми харесват нито в мъжки нито в женски вариант. Преслав по докарва на нещо. Ако не искаш съвсем да е на свекъра ти предлагам и Павел. Ако имаш второ дете ще го кръстиш на бабата и толкова.

# 36
  • Мнения: 818
Ако имаш второ дете ще го кръстиш на бабата и толкова.
Аз пък предлагам още първото да го кръсти както на нея й харесва и да не се съобразява с измислени и безсмислени претенции. Уважение се показва по по-продуктивни начини, не с имена. Тя може да кръсти детето Петър/Сийка и някой ден, ако се скарат, повече Петър и Сийка няма да видят това дете. Какво значение ще има тогава, че е кръстено на тях? Много по-важно е да се уважава човек в действителност с уважително отношение към него, а не с това да си кръщаваш децата на него. Да си го кръсти както й харесва, а уважение ще покаже като им дава редовно да виждат внучето и го учи самото него на уважение към баба и дядо.

# 37
  • Мнения: 31 317
Спас отговаря на всички изисквания. Peace

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Намерих следните в списък с момчешки имена, може някое да ти хареса. Аз лично не харесвам половината, но твоят вкус сигурно ще е по-различен.

Паисий, Паскал, Персиан и всичките с този корен (Пресиян, Пресиан, Персиян), Преслав, Параскев... Като гледам тия имена и още няколко, които не включих, защото си бяха направо абсурдни, се питам... за какво трябва задължително да започва с "П" и да има "с", ако изборът ще е не ограничен, ами направо невъзможен.

Дядото е Петър, а майка ми е Сийка. Исках поне двете първи буквички да са вътре - от уважение, те най-много се радват на внучето. Даже мислех дали да не взема просто оригинала Петър...

Извинявай, ама това ми се струва малко глупавичко-да има буквата на някой в името и той да е щастлив newsm78 За мен или кръщаваш  с цялото име на някой ако си решил или изобщо си го кръщаваш както си искаш, но без да казваш че е кръстено на еди кой си, защото има същата буква -не върви просто. Така, че реши дали искаш да зарадваш някой с цялото име или просто не казвай, че е кръстен на баба и дядо с някаква буква вътре

# 39
  • Мнения: 768
И най-вече няма нормално звучащо име поне за мен с П и С. Още малко и......Персил.

# 40
  • Мнения: 7 106

Това дали детето ще е щастливо от името си, никой не може да знае, аз и Мраия познавам, която никак не е щастлива, че така се казва. hahaha

Естествено, че не всеки харесва името си, обаче Мария не е име от което да се срамуваш. Защото понякога хората, за да съчетаят имената на баби, дядовци и предци до девето коляно измислят безумни комбинации  ooooh!.
Една баба и един дядо трябва да са щастливи, че имат здраво родено и растящо внуче. Уважението към тях можеш да  засвидетелстваш с подходящо  държание и отношение.

Моята дъщеря е кръстена само и единствено на себе си! Обича си името и и прави огромно удоволствие, когато и правят комплимент колко е красиво  Peace. Има си баби и дядовци, които я обичат, защото е тяхно внуче, а не заради името и.

Затова моят съвет съвпада с повечето в темата. Кръстете си детенцето с име, което ще ви доставя удоволствие да произнасяте и не робувайте на бабини деветини.

# 41
  • София
  • Мнения: 44 229
3ори - това го писах по повод, че някой си не бил щастлив да се казва Паскал...което също не е име, от което да се срамуваш. Дали детето ще е щастливо от името си няма как да се предположи, за мен важното е обаче да се харесва от родителите. Т.е. ако е само за идеята да се кръсти на някой, но вариантите са компромиси или откровенно нехаресване, аз лично на драго сърце бих прескочила традицията Wink

За Персил и сестра му Ариел Peace

# 42
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Аз пък не мога да разбера какво сте седнали да убеждавате момичето, колко е ненужно да кръсти сина си на бабата или дядото. Ама това си е изцяло нейна работа и надали не знае, че може да прескочи традицията и да кръсти детето както си иска.
Като че ли ще кръщава вашето дете  ooooh!.
 

# 43
  • Мнения: 768
Аз пък гарантирам, че всички имена, които са и предложени, вече ги е обмисляла. Никой не я убеждава, казват си мнението, че според тях няма много удачни комбинации и май остава единствения вариант да си го кръсти както и харесва, или на никого. Въобще не знам какво очаква да и предложим. Не е убеждаване, лично мнение е.

# 44
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Лично мнение, повторено два пъти от един и същ потребител вече ми прилича на убеждаване ... и подсилено от общия хор.

Общи условия

Активация на акаунт