Име за момченце, да започва с П, да съдържа и С

  • 8 120
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 789
Персиян според мен е най-интересно и най-оригинално от всички предложени имена, както и носи много положителна енергия. На галено - Перси.

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Дядото е Петър, а майка ми е Сийка. Исках поне двете първи буквички да са вътре - от уважение, те най-много се радват на внучето. Даже мислех дали да не взема просто оригинала Петър...

Я, си го кръсти Петър - хубаво значение, хубав имен ден и закрилник, пасва си с бащино и фамилия, лесно се произнася, второто ще е на майка ти  Peace.

# 17
  • Мнения: 7 106
Имам племенник, който е кръстен Планимир в желанието да се кръсти на баба Плана и дядо Миро. Ни дядото е повече дядо, нито бабата е по-баба от другите. Детето вече е голямо и му е доста криво от собственото му име  Confused.
Иначе по зададените критерии Парис ми харесва, но не и за дете живеещо в България  Peace.

# 18
  • Мнения: 271
milevami - просто предложих име, което харесвам, щом не ти допада - чудесно. Върхове, папи и т.н. мен не ме вълнуват. Езика за програмиране е кръстен в памет именно на Блез Паскал.
Пресиян пък има село в БГ, също е име на владетел български(това в духа на върха и папата Wink) Плюс това на мен ми е много спънато, ни цяло да го кажеш, ни умалителните са му хубави, ни е лесно да се казва на чужд език, нито има празник. Wink

Но все тая, прощавай, че си позволих да пиша в темата.

Angel_Dust, разбрала си ме погрешно. Ценя твоето предложение, даже си го записах сред още 6 други имена в една тетрадка. Прости, ако съм те засегнала.

# 19
  • Карлово
  • Мнения: 4 661
Парис?

# 20
  • Мнения: 768
Да ти кажа честно нито едно, от споменатите имена на мен лично не ми харесва. Бих избрала или с П, или със С. Но ,ако държиш много- си го кръсти както си избереш.

# 21
  • Мнения: 271
Да, Бонбонска - вариантът ти винаги е актуален и не го изключвам в никакъв случай.

# 22
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Пресиян е страхотно име  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 4 569
Полислав - многославен - 29.06 имен ден
на мен ми звучи женско (да не напиша пе*ерастко, че ще има обидени)


Дядото е Петър, а майка ми е Сийка. Исках поне двете първи буквички да са вътре - от уважение, те най-много се радват на внучето. Даже мислех дали да не взема просто оригинала Петър...
Най-добре.  Peace

Познавам един Паскал, около 30те е. Не ми изглежда щастлив от името си.

# 24
  • Мнения: 1 907
Пенислав  Party

Иначе, сериозно, аз бих го кръстила Петър...или, компромисно, Преслав, ако държа на С-то.

Парис не е ли женско име?

# 25
# 26
  • Мнения: 15 379
С - П - Паскал, има и С даже вътре Simple Smile

А всъщност познаваш ли хора, които така се казват?

Аз познавам един Паскал - невероятен красавец Heart Eyes.

# 27
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 690

И как ще му викат на галено  newsm78. Вероятно - Уйчо и като порасне ще ги  #2gunfire.

Моето предложение е Пресли.http://www.imenata.com/name-view-1275.html

# 28
  • Мнения: 465
Това намерих като идеи в един сайт за имена, може да си харесаш нещо:
Прескот, Панос, Павлос, Престън, Посейдон, Пиърсън. Звучат малко екзотично за фамиля тип Иванов обаче. Може и нещо двойно: Симон Пакс...  Crazy

Петър е хубаво име, хем класика, хем международно.
Предложеното Паскал като звучене ми харесва.

# 29
  • Мнения: 818
Дядото е Петър, а майка ми е Сийка. Исках поне двете първи буквички да са вътре - от уважение, те най-много се радват на внучето. Даже мислех дали да не взема просто оригинала Петър...
Къде изчезна хубавото мнение на една потребителка, част от което беше "кръсти го както искаш, бабата по-малко ли ще е баба, дядото по-малко ли ще е дядо, ако не е кръстено на тях", тъкмо тръгнах да пиша, че явно има и интелигентни хора на тоя свят, и мнението взе, че се изпари. Както и да е. Ако трябва да избираш между П??с?? и Петър, избери Петър, поне е нормално име. Но. Помисли си наистина. Ражда ти се дете. Нужно ли е да се кръщава на някого? Бабата и дядото по-малко ли ще му се радват, ако не е кръстено на тях? Ако отговорът е "да", то те не заслужават и златна рибка да им кръстиш. Ако отговорът ще е "не", нямаш грижи. Помисли кое име ти харесва на теб (и на мъжа ти, евентуално) и си кръстете детето както ви харесва на вас. Няма никакъв смисъл да се кръщава дете на когото и да било. Това не показва повече уважение, показва само глупост, сляпо следване на традиции, независимо от личния избор, и освен това е заробване. Защо да трябва да си кръстиш детето на някого? Няма такова нещо. Избери име, което ти харесва, по възможност да не започва с първата буква на някой дядо, че ще вземе да реши, че на него е кръстено и другите ще се цупят, понеже толкова им е акъла...

Ако решиш да си кръщаваш децата на бабите и дядовците, ще трябва да родиш поне 5, за да кръстиш най-малкото с име, което всъщност ти харесва, без да ти е наложено от някого.

Общи условия

Активация на акаунт