Име за момченце, да започва с П, да съдържа и С

  • 8 140
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 271
Привет мами,

все още съм в търсене на красиво име за очаквания ми син. Бих искала то да започва с буквата П, но и да съдържа С. Чудесно би било, ако има имен ден, красиво, хубаво значение или богата символика. Може да не е традиционно, но нека да не се произнася трудно нито от българи, нито от чужденци. За мен е важно и усещането за мелодия в името и да се съчетава плавно и хармонично с другите две имена на бебо: Христов Бурански.

Благодаря ви за идеите, които споделите  bowuu

# 1
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 879
Пресиян или Пресиан.

# 2
  • Мнения: 911
Преслав, Персиан

# 3
  • Мнения: 271
Таткото харесва Пресиян - за да е много хубав, красив. Но това значение ми е важно, ако е за момиченце - Сияна. В същото време Пресиян или Пресиан няма имен ден. И как биха го наричали галено: Преси или Пресли? Не съм много за това име.

# 4
  • Мнения: 271
Преслав е много по-добре. Дали няма първо да го свързват с града Преслав?

# 5
  • София
  • Мнения: 44 230
С - П - Паскал, има и С даже вътре Simple Smile

# 6
  • Мнения: 271
С - П - Паскал, има и С даже вътре Simple Smile

А всъщност познаваш ли хора, които така се казват?

# 7
  • Мнения: 818
Намерих следните в списък с момчешки имена, може някое да ти хареса. Аз лично не харесвам половината, но твоят вкус сигурно ще е по-различен.

Паисий, Паскал, Персиан и всичките с този корен (Пресиян, Пресиан, Персиян), Преслав, Параскев... Като гледам тия имена и още няколко, които не включих, защото си бяха направо абсурдни, се питам... за какво трябва задължително да започва с "П" и да има "с", ако изборът ще е не ограничен, ами направо невъзможен.

# 8
  • Мнения: 911
Полислав - многославен - 29.06 имен ден

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Преслав, моето второ момченце се казва така.

# 10
  • Мнения: 271
Намерих следните в списък с момчешки имена, може някое да ти хареса. Аз лично не харесвам половината, но твоят вкус сигурно ще е по-различен.

Паисий, Паскал, Персиан и всичките с този корен (Пресиян, Пресиан, Персиян), Преслав, Параскев... Като гледам тия имена и още няколко, които не включих, защото си бяха направо абсурдни, се питам... за какво трябва задължително да започва с "П" и да има "с", ако изборът ще е не ограничен, ами направо невъзможен.

Дядото е Петър, а майка ми е Сийка. Исках поне двете първи буквички да са вътре - от уважение, те най-много се радват на внучето. Даже мислех дали да не взема просто оригинала Петър...

# 11
  • София
  • Мнения: 44 230
С - П - Паскал, има и С даже вътре Simple Smile

А всъщност познаваш ли хора, които така се казват?
не, но бих си кръстила с удоволствие детето така Simple Smile
Мен всъщност от Блез Паскал ми харесва, с него го свързвам предимно. Иначе на великден ще празнува, възкресение значи.
Разбира се има хора носещи името, аз и Светлин не познавам, но това не значи, че мъже с това име няма Wink

# 12
  • Мнения: 271
С - П - Паскал, има и С даже вътре Simple Smile

А всъщност познаваш ли хора, които така се казват?
не, но бих си кръстила с удоволствие детето така Simple Smile
Мен всъщност от Блез Паскал ми харесва, с него го свързвам предимно. Иначе на великден ще празнува, възкресение значи.

Да, за значението спор няма - хубав ден за празнуване. Но значи и връх в Стара планина-2029м надм. височина, единица за налягане и език за програмиране Joy + име на римски папа и т.н.

# 13
  • Мнения: 1 540
Таткото харесва Пресиян - за да е много хубав, красив. Но това значение ми е важно, ако е за момиченце - Сияна. В същото време Пресиян или Пресиан няма имен ден. И как биха го наричали галено: Преси или Пресли? Не съм много за това име.

Може да го наричате Яни  Peace

Пресиян е много красиво име, както и Преслав. Ако имам момче някога, бих избрала едно от двете имена  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 44 230
milevami - просто предложих име, което харесвам, щом не ти допада - чудесно. Върхове, папи и т.н. мен не ме вълнуват. Езика за програмиране е кръстен в памет именно на Блез Паскал.
Пресиян пък има село в БГ, също е име на владетел български(това в духа на върха и папата Wink) Плюс това на мен ми е много спънато, ни цяло да го кажеш, ни умалителните са му хубави, ни е лесно да се казва на чужд език, нито има празник. Wink

Но все тая, прощавай, че си позволих да пиша в темата.

Общи условия

Активация на акаунт