Подход към дете

  • 16 325
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ужасно е, да. Но за съжаление положението е такова и не виждам начин да го променим. Говорим-говорим, но полза никаква. Ако по някаква случайност се отпуснат и се заиграят с мен, това просължава да следващото обаждане. Веднага има корекция в поведението и пак стават враждебни и нападателни.  Sad

# 31
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 801
MeMyselfI ,много нецивилно ми се вижда изречението:"няма никакъв смисъл да се запознаваш с майката...."Защо толкова крайно и какво лошо има в едно норамлно взаимоотношение между две жени, които трябва да споделят определена ситуация?!
Моят съпруг  е разведен. Има три големи деца,а и внуци. Отначало обстановката беше доста сериозна, няма да влизам в подробности, но когато се роди малкият внук, който носи името на дядо си (мъж ми), се наложи да се видим с бившата съпруга, запознахме се, не се търсим, но като се видим се поздравяваме, децата идват при нас, макар и не много често, всички сме завъртяни от работа и ангажименти. Не ми беше никак лесно! Още повече, че трябваше да преодолея интегрирането ми като чужденка, липсата на приятели, загуба на двама родители... И аз не съм конфликтна личност по принцип, но не се оставям да ме маниполират и къде с добро, къде с лошо успях да постигна нужната хармония между двете семейства-моето и бившето, с което мъж ми не може да скъса, а и не е редно. Често аз съм тази, която настоява да ги търси(не се бяха отнасяли към него с необходимото уважение). Както се знае, жената е тази, която крепи мира в една къща, създава хармонични отношения, дава верният тон на отношенията, които често трябва да се балансират между много и различни характери.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
danilu, на този етап майката изобщо няма да приеме коректно едно запознанство. Ако прочетеш какви са отношенията на родителите на детето, ще разбереш, че подобно запознанство сега би било повод за нова война.  

Аз примерно исках да се запозная с новата жена на БНД. Искам да знам що за човек ще гледа сина ми. Без задни мисли по въпроса. БНД не го направи. Ми хубаво. Каквото такова.

Та най - общо казано: не винаги запознанството с бившата е добра идея.

Още повече говориш за вече големи деца, внуци, улегнали хора и т.н. На 30 нещата изглеждат по друг начин. Водата до колене, небето на една ръка разстояние. Целта заветна, пътя един.

Само едно нещо не ми хареса в поста ти: бившето семейство????? Що е то бившето семейство - децата му ли? С какво точно уважение трябва да се отнасят към него? Един човек получава точно толкова уважение от децата си,  колкото е заслужил.
Ако някой ден нарека дъщерята на мъжа си част от бившето му семейство ще се гръмна. Тя е част от семейството ни.

Общи условия

Активация на акаунт