Всички мъже ли лъжат?

  • 22 939
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 365
Такъв дето лъже през 5 минути, на практика не може да те излъже, щото вече го познаваш още като си поеме дъх да говори...пък и супер лесно е да го хванеш при блиц кръстосан разпит - който много лъже, често забравя какви ги е наплещил или поне подробностите - с два въпроса е в собствения си капан. А такъв, който никога не лъже 1) няма никаква гаранция, че никога няма да го направи и 2) може и да е просто много добър и никога да не си го хванала...овчарчето винаги е като отворена книга - то си лъже и ако се правиш че му вярваш, само си измисля подробности, които после естествено забравя и се самоиздава....от тази гледна точка, на лъжеца винаги може да разчиташ да те излъже и тогава е лесно да се докопаш до истината, на този който никога не си хващал в лъжа, не можеш да му вярваш, че никога няма да те излъже, при това евентуално доста майсторски и никога да не разбереш... до някой прекалено късен момент на ГОЛЯМА неприятна изненада.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 901
Такъв дето лъже през 5 минути, на практика не може да те излъже, щото вече го познаваш още като си поеме дъх да говори...пък и супер лесно е да го хванеш при блиц кръстосан разпит - който много лъже, често забравя какви ги е наплещил или поне подробностите - с два въпроса е в собствения си капан. А такъв, който никога не лъже 1) няма никаква гаранция, че никога няма да го направи и 2) може и да е просто много добър и никога да не си го хванала...овчарчето винаги е като отворена книга - то си лъже и ако се правиш че му вярваш, само си измисля подробности, които после естествено забравя и се самоиздава....от тази гледна точка, на лъжеца винаги може да разчиташ да те излъже и тогава е лесно да се докопаш до истината, на този който никога не си хващал в лъжа, не можеш да му вярваш, че никога няма да те излъже, при това евентуално доста майсторски и никога да не разбереш... до някой прекалено късен момент на ГОЛЯМА неприятна изненада.

С 2 думи, според теб е по-добре да си с патологичен лъжец, защото си знаеш, че винаги лъже и не му вярваш, вместо да си с човек, който засега не лъже, но никога не се знае кога ще започне?! Господи!

И какво му е хубавото, че патологичния лъжец го хващаш с 3-4 кръстосание въпроси? Защо ще губя ценни мигове от животаа си, за да се правя на разследваща и да не вярвам и на една обикновена дума, ако съм уморена и не ми се занимава с нищене на лъжи?

Хора, уважавайте себе си повече!

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 15 594
Такъв дето лъже през 5 минути, на практика не може да те излъже, щото вече го познаваш още като си поеме дъх да говори...пък и супер лесно е да го хванеш при блиц кръстосан разпит - който много лъже, често забравя какви ги е наплещил или поне подробностите - с два въпроса е в собствения си капан. А такъв, който никога не лъже 1) няма никаква гаранция, че никога няма да го направи и 2) може и да е просто много добър и никога да не си го хванала...овчарчето винаги е като отворена книга - то си лъже и ако се правиш че му вярваш, само си измисля подробности, които после естествено забравя и се самоиздава....от тази гледна точка, на лъжеца винаги може да разчиташ да те излъже и тогава е лесно да се докопаш до истината, на този който никога не си хващал в лъжа, не можеш да му вярваш, че никога няма да те излъже, при това евентуално доста майсторски и никога да не разбереш... до някой прекалено късен момент на ГОЛЯМА неприятна изненада.

С 2 думи, според теб е по-добре да си с патологичен лъжец, защото си знаеш, че винаги лъже и не му вярваш, вместо да си с човек, който засега не лъже, но никога не се знае кога ще започне?! Господи!

И какво му е хубавото, че патологичния лъжец го хващаш с 3-4 кръстосание въпроси? Защо ще губя ценни мигове от животаа си, за да се правя на разследваща и да не вярвам и на една обикновена дума, ако съм уморена и не ми се занимава с нищене на лъжи?

Хора, уважавайте себе си повече!

   И на мен логиката ми се видя супер странна, но нищо не написах, понеже помислих, че нещо не съм разбрала като хората... newsm78

# 63
  • Мнения: 365
Говоря за злободневни глупости - много ясно, че ако някакъв се опитва откровено да те манипулира и те прави на глупачка, следва дузпа. Това въобще не изисква дискусия, нали?.. "всички лъжат", както казва доктор Хаус..Simple Smile

Последна редакция: пн, 05 май 2014, 11:52 от машина

# 64
  • Мнения: 72
Живях с такъв мн години,понякога измисляше по 3 лъжи-да си харесам тази,която ми допадне най -много...Накрая ситуацията беше-като ми каже"Добро утро",поглеждах часовника...
Иднервящо и обидно е,не вярваш на нищо,дори и истината да казва...Аз съм против връзка с такъв човек...Няма доверие...

# 65
  • Мнения: 0
Не искам да правя нова тема, затова пиша моят случай тук... С моя приятел сме заедно от малки, сега сме на по 20 години, но все още не живеем заедно ( и аз и той смятаме, че е рано). Въпросът е друг. Смятам, че ме лъже за разни неща, може би не толкова значителни, но са лъжи. Крие си телефона, мейла, скайп, дори фейсбук от мен. Твърди ми, че иска лично пространство и аз нямам нищо против, но в същото време той иска да ме следи... Аз съм му вярна, смятам, че въпреки всички тези години и скандали, той също ми е верен, аз не съм ревнива, но ми казва понякога, че ще спи, а когато му звънна говори ( а той нали е глупавичък и не чува втората линия отрича), или пък отива в другата стая, когато някой му звънне ( но това е рядко). Знам къде е през деня, пък и сме заедно често. Говори доста често по телефона, въпреки че всичките му приятели ненавиждат разговорите по телефона, а той твърди все, че с някой от тях говори.
Наистина смятам и се надявам да ми е верен, но съм го хващала в неангажиращи флиртове и никак не ми е ставало приятно ( но само предполагам, че са неангажиращи). Не знам какво да правя, не искам да го питам и да му задавам въпроси, защото не е в стил нашата връзка, никога не съм го правила и се чувствам неловко, макар че смятам, че това си е мое право, все пак толкова години от живота си сме дали един за друг...



# 66
  • София
  • Мнения: 38 877
На 20 сте и сте заедно от малки?
Това означава ли, яе не сте имали друга/друг?
Вероятно е така.
Ами, честно казано, смятам, че човек на тази възраст трябва малко "да си поживее" и е нормално едно момче на 20 да заглежда момичета и да флиртува.
Лилинка, а ти говориш за връзката ви, все едно сте поне на 40. Ами не сте.

# 67
  • Мнения: 4 270
...Смятам, че ме лъже за разни неща, може би не толкова значителни, но са лъжи. Крие си телефона, мейла, скайп, дори фейсбук от мен. Твърди ми, че иска лично пространство и аз нямам нищо против, но в същото време той иска да ме следи... Аз съм му вярна, смятам, че въпреки всички тези години и скандали, той също ми е верен, аз не съм ревнива, но ми казва понякога, че ще спи, а когато му звънна говори ( а той нали е глупавичък и не чува втората линия отрича), или пък отива в другата стая, когато някой му звънне ( но това е рядко). Знам къде е през деня, пък и сме заедно често. Говори доста често по телефона, въпреки че всичките му приятели ненавиждат разговорите по телефона, а той твърди все, че с някой от тях говори.
Наистина смятам и се надявам да ми е верен, но съм го хващала в неангажиращи флиртове и никак не ми е ставало приятно ( но само предполагам, че са неангажиращи). Не знам какво да правя, не искам да го питам и да му задавам въпроси, защото не е в стил нашата връзка, никога не съм

От поста ти става ясно, че го дебнеш, защото очевидно му нямаш доверие. Трябва да знаеш, че ако иска да бъде с някого, ще бъде, и само ти ще мислиш, че знаеш всяка негова крачка през деня. Аз бих му задала конкретни въпроси, ако го подозирам и ако се съмнявам, не знам тук за какъв стил на връзката става въпрос.  

# 68
  • София
  • Мнения: 11 498
Мисля, че си много млада още, за да се навиваш, че няма перфектни мъже и да прощаваш такива недостатъци  Wink
То че няма перфектни мъже, няма, но едно е да простиш зяпане на футбол, друго е почти професионални лъжи. Аз поне на такъв тип не бих имала никога доверие.
"да простиш зяпане на футбол"
Да простиш Зяпане на Футбол?! Господи, Боже това грях ли е било?!
И Сред 7-те смъртни, да?
Господи, Боже, какви жени имало, тцтцтцтцтц
Да простиш зяпане на футбол, а на теб някой Прощава ли ти Ходене в Мола!??!?!!?!?!?!?!??! Аз не бих!  Joy

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 15 594
Мисля, че си много млада още, за да се навиваш, че няма перфектни мъже и да прощаваш такива недостатъци  Wink
То че няма перфектни мъже, няма, но едно е да простиш зяпане на футбол, друго е почти професионални лъжи. Аз поне на такъв тип не бих имала никога доверие.
"да простиш зяпане на футбол"
Да простиш Зяпане на Футбол?! Господи, Боже това грях ли е било?!
И Сред 7-те смъртни, да?
Господи, Боже, какви жени имало, тцтцтцтцтц
Да простиш зяпане на футбол, а на теб някой Прощава ли ти Ходене в Мола!??!?!!?!?!?!?!??! Аз не бих!  Joy

   Ами, на теб ти е смешно, но жените масово сме такива. Twisted Evil Абсолютно я разбирам мацката с примера, който е дала – да приемеш един човек с недостатъците му, демек с това, което те дразни, е по-добре, отколкото да търсиш перфектния, защото такъв е почти невъзможно да намериш. Peace

   А ти, стоейки в изцяло женски форум, какво друго се надяваш да чуеш?! Whistling Адски сте ми странни мъжете, които виреете в bg-mamma, ама това изобщо да не почвам да го коментирам, че... ooooh!

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 15 594
   А, и само една важна вметка – моят мъж е толкова страхотен, че не гледа футбол изобщо, но обожава да правим обиколки из моловете на шопинг, така че не си мисли, че един чеп ви е правил всичките и жените нямаме особен избор; това винаги ще ти е играе лоша шега в живота. Peace

# 71
  • Мнения: 10 090
Да се върнем към авторката

Отрепетирани лъжи, отрепетирани извинения и обещания, че няма да се повтори. Твоят приятел си е човек на изкуството.
Ако благият характер понастоящем и той е отрепетиран, какво би станало занапред???  newsm78

Такива индивиди са ме забавлявали, но да не са ми в къщата.

# 72
  • София
  • Мнения: 11 498
   А, и само една важна вметка – моят мъж е толкова страхотен, че не гледа футбол изобщо, но обожава да правим обиколки из моловете на шопинг, така че не си мисли, че един чеп ви е правил всичките и жените нямаме особен избор; това винаги ще ти е играе лоша шега в живота. Peace
Това към мен ли беше: ))) Особено приятно ми е да приочета понеделнишки за Чепове, но няма лошо))
Аз реагирах така, понеже гледам само световно и никакви други мачове, и ми се стори кощунство, нали, веднъж на 4 години, че и някой да го взима за грях  Joy Joy

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 15 594
  А, и само една важна вметка – моят мъж е толкова страхотен, че не гледа футбол изобщо, но обожава да правим обиколки из моловете на шопинг, така че не си мисли, че един чеп ви е правил всичките и жените нямаме особен избор; това винаги ще ти е играе лоша шега в живота. Peace
Това към мен ли беше: ))) Особено приятно ми е да приочета понеделнишки за Чепове, но няма лошо))
Аз реагирах така, понеже гледам само световно и никакви други мачове, и ми се стори кощунство, нали, веднъж на 4 години, че и някой да го взима за грях  Joy Joy

   Според мен, ти интерпретира малко пресилено думите на потребителката, която определени гледането на мач като грях. Сигурна съм, че тя по-скоро се е шегувала и е искала да каже, че стига да няма лъжа и измами, дребните недостатъци у партньора могат да бъдат преглътнати в името на връзката.

   Иначе, Световното и аз го гледах, разбира се. Peace

# 74
  • Мнения: 3 231
Е, щом си му простила, че гледа мачове........  Joy

Общи условия

Активация на акаунт